Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 10 / 156
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 156 Következő
Üdv !
Hát érdekes a sztori. Ez egy periférikus szivattyú és nem önfelszívó. A periférikus elég kényes a homokos vízre sőt nagyon is. Nyomásmérő mit mutat ? Meg kellene győződni hogy kilyukadt e a membrán. Pl a szelepet kicsavarod és ott nem szabadna víznek jönni. Meg kellene nézni hogy nem e a kilyukadt membránon keresztül levegő került a szivattyúba. Légteleníteni próbáltad ? Szívócső nem ment szét ? Lábszelep rendben ?
Kezdésnek ennyi aztán ha lesz válasz folytatjuk :)
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Nyomáskapcsoló beállításával van problémám. Van egy Toyoo 750w-os szivattyúm, tartállyal és van rajta egy "Italtecnica PT/5 400V nyomáskapcsoló" http://honlapom.hu/pages/italtecnica/contents/static/5/1272614358_600x500.jpg és nagyon nem sikerül a megfelelő nyomásra beállítani. A célom: 2.2bar-tól 3.6 bar között mozogjon a rendszer. Jelenleg 1.4barnál kapcsol be és 3.6-nál ki, amivel az a gond, hogy túlságosan leengedi a nyomást. Próbálkoztam a kissebbik rugót beljebb csavarni, de nem jutottam el a kívánt eredményhez. MI lehet a probléma? vagy én tekergettem rossz helyen? :)

Segítségeteket előre is köszönöm!
T. Lajos
Kösz a választ lalibatyo. Ma reggel nekiugrottunk, és darabjaira szedtük a rendszert. A membrán, a lábszelep, a szívócső, és a motor is rendben van. Arra gondolunk, hogy pumpálásnál mivel le volt kapcsolva a szivattyú, szépen visszanyomtam a szívócsőben a vizet. Tudom hogy ez nem önfelszívó szivattyú, de három légtelenítő is van a rendszerben, és idáig mindig felkapta a vizet kisseb erölködés után, feltöltés nélkül, idáig.
Üdv !
Én is erre gyanakszom de attól tartok nem 1,5 bar volt az a nyomás ami mindezt okozta. A lábszelep a szívócső alján van ? Szivattyú tengelytömítés esetleg ? Leírnád bővebben hogy mi a szívócső és hogyan van kivitelezve, milyen kútban használod és milyen mélyről kellene szívnia ha még mindig problémás a rendszer.
Üdv LajosS !

Korábban írtunk itt a nyomáskapcsoló beállításról. Egy kis segítség megtalálni :
Szerző: lalibatyo » szer. júl. 28, 2010 3:07 pm

Üdv !
A kisebb rugós csavar a bekapcsolás a nagyobb rugós a kikapcsolás állítója de bármelyiket tekergeted a másik értéket is viszi csak kisebb mértékben. Tehát játszani kell vele (velük).


Javaslom a tartályban a levegőnyomás ellenőrzését is mert az is okozhat furcsa "tüneteket".
Rendben köszönöm, bár már próbáltam állígatni, de nem igazán értem el a kívánt eredményt. A gond ott kezdődött, hogy egy 1100wattos szivattyú volt eredetileg felszerelve és ahhoz volt rendesen szerelő által beállítva a nyomáskapcsoló, de időközben kissebb teljesítményű szivattyúra kellett váltani (az elektromos hálózat túl gyengének bizonyult, rendes biztosíték levágás stb stb...) és azóta küzdök a gépezettel :)


lalibatyo írta: Üdv LajosS !

Korábban írtunk itt a nyomáskapcsoló beállításról. Egy kis segítség megtalálni :
Szerző: lalibatyo » szer. júl. 28, 2010 3:07 pm

Üdv !
A kisebb rugós csavar a bekapcsolás a nagyobb rugós a kikapcsolás állítója de bármelyiket tekergeted a másik értéket is viszi csak kisebb mértékben. Tehát játszani kell vele (velük).


Javaslom a tartályban a levegőnyomás ellenőrzését is mert az is okozhat furcsa "tüneteket".
LajosS,
nem logikus a dolog. Egy kisebb szivattyúval is ugyanúgy kellene kapcsolnia a nyomáskapcsolónak. Ez csak a nyomást figyeli, mindegy neki milyen szivattyú van előtte. A kisebb teljesítményű szivattyúnak csak a kikapcsolási nyomásérték lassabb elérésében kellene maximum mutatkoznia, a bekapcsolásinak nem.
Valahol máshol kellene keresgélni szerintem, ami még módosíthatja a nyomáskapcsoló működését. Az átszerelésnél nem sérült meg?
Sérülés tutira nem történt, ugyanakkor most a kisrugó méretét növeltem, tehát lazítottam rajta és most alakul a dolog már 1.6bar helyett 2.0-nál is bekapcsol a szivattyú, de még mindig kevés még mindig növelni kéne 2.2-2.3-ra, ami a gond hogy már majdnem teljesen ki van engedve a kis rugó. (ha befele hajtottam akkor a maximális nyomás értéke változott, gondolom összefüggés van a kis és a nagy rugú működése között)

Plaszlo írta: LajosS,
nem logikus a dolog. Egy kisebb szivattyúval is ugyanúgy kellene kapcsolnia a nyomáskapcsolónak. Ez csak a nyomást figyeli, mindegy neki milyen szivattyú van előtte. A kisebb teljesítményű szivattyúnak csak a kikapcsolási nyomásérték lassabb elérésében kellene maximum mutatkoznia, a bekapcsolásinak nem.
Valahol máshol kellene keresgélni szerintem, ami még módosíthatja a nyomáskapcsoló működését. Az átszerelésnél nem sérült meg?
Üdv !
Megszívlelendő Plászló írása, a szivattyú csere nem befolyásolhatja a nyomáskapcsoló működését.
Mint írtam is mindkét csavart kell állítani, mert mindkét csavar változtatja mindkét ( ki és bekapcsolás) értékét csak nem egyforma mértékben. Nehogy úgy járj hogy a kikapcsolási nyomás akkora lesz amit nem tud a szivattyú teljesíteni így lekapcsolni sem fogja a kapcsoló aminek viszonylag gyors szivattyú halál lesz a vége. Ha egy 1100 wattos szivattyú leveri a biztosítékot annak komoly oka van mert manapság 15 A nál kisebb biztosíték nem nagyon van már sehol. Ha csak nem valami nagyon régi a hálózat ami még 6 amperes biztosítékkal készült. Alanyi jogon 32 amper már mindenkinek "ingyen" jár csak ez nincs benne az eon reklámjában.
Sziasztok!

Sajnos lecseréltem a régi vízellátót egy Elpumps vb25/1300 inox-ra.
Egy éves készülékbe már membránt kellet cserélni állítólag típushiba.
De nem ez a lényeg,éjszaka valószínűleg a nyomásszabályzó beragadt
és így órákig nem kapcsolt ki.
Később meg próbáltam beindítani a motor működik de nyomás nincs.
Nem tudom mi lehet a probléma.

Üdv:Ferenc
Szivattyú, házi vízmű, házi vÍzellátó berendezés, hidrofor tartály, nyomáskapcsoló, feszmérő óra
http://www.vlbt.hu
http://www.pentaxszivattyu.hu
http://www.lowara.hu
http://www.italtecnica.hu
http://www.hondaszivattyuk.hu
Üdv !
Sajnos rossz hírem van mert nagy valószínűséggel túlmelegedett a szivattyúház a benne lévő vízzel ehyüttt. Talán ezt észre is vetted. Mivel műanyag ezeknek minden porcikájuk így sajnos a hőtől deformálódnak és ezáltal rendkívüli módon el is kopnak az alkatrészei. Javaslok egy lapátkerék, diffúzor és tengelytömítés cserét. Ezáltal teljes felújításon esett át a szivattyú. Itt nézz szét http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=377 de persze van még jónéhány lehetőség is. Ha szétszeded a szivattyút magad is látni fogod mi ment tönkre de szinte biztosan az amit javaslok. Ha a fent írt alkatrészek sérülés mentesek lennének ( amin csodálkoznék) gyere vissza és megyünk tovább. A lapátkerék menetesen megy fel a tengelyre és lehet hogy balmenetes, ezt a forgásirányból ki tudod következtetni. A motor tengelyén van egy horony azon keresztül tudsz egy emberes csavarhúzóval ellen tartani. Ha nem sikerülne akkor hűtőlapátkerék le és a tengelyvéget meg tudod fogni. Sok sikert !
Köszönöm a segítséget.
Remélem sikerül alkatrészeket találni.
Nem tudod véletlenül egy régi 9 éves Alko HW 800 hoz lehet másik tartályt felszerelni?
És ha lehet milyet (inox)?

Üdv:Ferenc
Üdv !
Bármilyen szivattyúhoz bármilyen tartály felszerelhető elvileg. A nyomó oldalba kell építeni és ajánlatos egy visszacsapót is elhelyezni a szivattyú és a tartály közé. Ezeknél a házivízműnek kikiáltott 20-35 literes tartállyal egybeépített szivattyúk esetében az a lényeg hogy ellenőrizgetni kell a levegőnyomást a tartályban és lehetőleg 1,5 bar ( belapcsolási nyomás körüli ) értéken kell tartani. Ez értendő a szivattyú kikapcsolt állapotánál víztelen állapotban. Tehát áramtalanítasz kinyitod a csapot és mikor már nem folyik a víz akkor mérsz. A nyomáskapcsolót nem kell buherálni, főleg nem a szivattyú max nyomásához közel állítani a kikapcsolási nyomást, mert az megint problémákhoz vezethet ha hozzáértés nélkül tesszük. Ajánlatos vészmax kapcsolót is beépíteni mert némi plusz költségéggel megkíméljük magunkat a hasonló problémáktól mint ami veled történt. Ha komfortosabb rendszert akarunk akkor mindenképp lényegesen nagyobb tartályra van szükség.
A hw800 tartállyal egybeépítve is forgalomban volt,és lehetőleg a saját nyomáskapcsolóját kell használni hozzá vagy a mostanit ahhoz beállítani. Szerintem a mostani inox tartályra egyszerően ráépíthető, legfeljebb a csövezést kell átvariálnod. Én is egy egykor tartályos hw 800 at használok az esővíz szétlocsolására, ha visszaolvasol képet is találsz róla.
Köszönöm segítséged lalibátyo

A hw 800-as komplett 20l tartályos volt a műanyag flexicső miatt kérdeztem hogy milyen tartályra tudnám átszerelni?
Tartály kilyukadt azért cseréltem készüléket.
Légyszíves írj valamit még a vészmax kapcsolóról kerestem nem igazán találtam róla semmit.

Üdv Ferenc
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 10 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 162 vendég