Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 136 / 156
lalibatyo írta: Vagy rosszul kötötted vissza, vagy az indító kondija rosszalkodik, vagy menet zárlat. Nem fut szorosan ? Első körben mérni az áram felvételt, hogy ott látszik e valami. Vagy leszedni a szivattyú részt és a lapátkereket is hogy a csúszógyűrű ne szárazon fusson, majd úgy járatni a motort hogy melegszik e. Ha igen akkor a fent írt elektromos problémák valamelyike, ha nem akkor szorul valami benne.

Csak simán a motort járattam csupaszon,akkor is melegszik és leáll, szerintem nem szoros a csapágyak a helyén vannak hézagoló a helyén van ,holnap veszek egy új kondit bele rakom annyit megérdemel. köszönöm a segítséget sokat segített!
Szép napot! Segítséget szeretnék kérni. Hozzájutottam egy TIP HWW3600l tipusu vízműhöz kompletten elég jó állapotunak néz ki. Igaz használtan szereztem de nagyon jó áron. Semmi másra nem akarom használni csak medencetöltésre, öntözésre és a lakásfelújításnál vízvételre. Beszereltem a kútba ami egy ásott kitéglázott kút elég sok víz is van benne kb 4 m KPE csövet engedtem le lábszeleppel ez a kút ajától kb 1,5-2méterre lehet bőven van víz a kútban felpumpáltam 1,5bar-ra a tartályt, légtelenítettem. Tettem eggy csapot a kimenő ágra arra pedig egy gyorscsatlakozót a slagnak. Akármit csinálok a nyomás nem tud feljebb menni 2 bar-nál, a nyomást szépen tartja nem engedi vissza a vizet a szelep sem. Miért lehet ez?
A nem megy feljebb az mit jelent ? Ott kapcsol ki ? ha folyatod a vizet annyit mutat ? vagy ha nem folyatod a vizet hanem csak magát tölti akkor ki sem kapcsol és 2 nél nem megy feljebb ?
Elzárt csappal és nem kapcsol ki a kapcsoló jó 3,8nál kapcsolna ki. Nem tudja tovább tölteni magát. Ha megnyitom a csapot lemegy a nyomás 1-1,4re kb.
Kondi baja volt! köszönöm a segítséget !
Hát ez a szivattyú tüzes csikó korában tud elvileg 4 bart. Ebből levonandó a szívómélység ami kb 0,5-0,8 bar. Nem tudom ki tekerte fel 3,8 ra de hogy nem tudta mit csinál az biztos. Valószínűleg örökjárós volt pár nap ( nem tudott kikapcsolni ) aztán ez le is pusztította a belsejét. Szerencse hogy nem szorult meg és égett le. Ezt a szivattyú 2,8 -3 fölé nem volna szabad állítani, nem arra való. A tartály membrán nem lyukas ? Mekkora a levegő nyomás ha az összes vizet kiengeded és nem engeded elindulni a szivattyút ?
Ma szétszedtem teljessen a szivattyut egy daram kb 0.8cm hiányzik az eggyik kifele menő részen ezenkívűl semmi rendelenesség nincs. Lufi nyomása 1.5 bar amit tart szépen. Még annyit vettem eszre ha elzárt csappal hagyom pár percet felmegy 2 körülre megnyitom a csapot lemegy 0.8 ra kb és elkezd fura hangja lenni mintha telelenne levegővel de honnan? Egy idő után abbamarad és nyom 1 en kb
Hát a szívócső csatlakozásoknál vagy ha flexi a szívócső akkor akár az is lehet lyukas és ott kap kevés levegőt. De kaphat a tengelytömítés hibája miatt is. Ásott kútnál a gázos víz miatt nem szokott gond lenni.
Nem tudom szerintem a tömítések jók sehol nincs jele szivárgásnak meg nem engedi vissza a vizet sem. Nem erőltetem ennyit tud és kesz ameddig megy megy 5000ft-ot megért. Esetleg ha szükség lenne rá hol lehetne ehez alkatrész beszerezni? Gondolkodtam rajta hogy kicserélem a belsejét lehet ennyit még megérne.
Van szakszervize de a fizetős az elég brutál költséggel jár a termék árához képest. A tip az eldobós kategória a Lajtán túl.
Akkor megy amedig megy utánna kuka. Köszönöm a segítséget.
Valami oka biztos volt hogy 5000 ért adták el.
Sziasztok,

LP3-as szárazonfutás elleni védelmet szeretnék rákötni az elpumps házi vízművemre pm5 mellé. Van valakinek esetleg bekötési rajza?
Nincs abban semmi varázslat, sorba kötöd a két kapcsolót. Az LP3 megkapja a "delejt" átadja a nyomás kapcsolónak az pedig kapcsolgatja a szivattyút, ha az LP3 nincs tiltásban.
Ismét egy kis segítségre lenne szülségem.
Tömítést kellene cserélnem egy szivattyúban a motor és a szivattyú forgórésze közt folyik a víz. Típust márkát semmit nem tudok kék öntvényházas szivattyú semmi nincs rajta se tábla se semmi, valami régebbi típus lehet. Sejtésem szerint a az lesz a ludas az miatt folyik a motor előtt a víz. Hogy lehetne beazonosítani a szivattyút és az alkatrészt tudjak rendelni hozzá.
2336 hozzászólás Oldal: 136 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég