Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 68 / 156
Előző 1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 156 Következő
Azzal mondjuk volt gond, mert nem fogyasztott annyit, hogy a szivattyú folyamatosan menjen, viszont az alsó nyomás értéken az egyik a kettőből le-leállt.

Ha jól értelmezem akkor ha kinyitottad a csapot és épp alsó értéken volt a tartály akkor a két szórófej nem működött , de miután bekapcsolt a szivattyú a két szórófej fogyasztása mellett is képes volt kikapcsolási nyomásig termelni. Ez esetben a kikapcsolási nyomást kell kicsit feljebb vinni mert nagyobb nyomáson több víz folyik ki de kevesebbet szállít a szivattyú így valahol beáll az egyensúly és nem lesz kapcsolgatás. Ha ez így van akkor kár az erősebb szivattyút venned mert azzal még inkább ki-be kapcsolgatós lesz a rendszered és lehet úgy fel kell vinni a nyomást az egyensúly érdekében hogy a szomszéd kertjét is te fogod öntözni :)
Ezek a Bajai "öreg vasak" elég hálás darabok nekem is volt és ha nem homokos a víz nagyon sokat bírnak.
lalibatyo írta:
Sziasztok! Van egy alko 801-es házi vízművem amiről a kertet locsolom. Most úgy alakult, hogy a kúttól kb 100 m-re is szeretnék locsolni, amit úgy gondoltam kivitelezni, hogy veszek 100 m KPE csövet és úgy vezetem oda a vizet. A kérdésem az, hogy ez lehetséges e és ha igen, akkor lesz e elég nyomás ahhoz, hogy üzemeljen róla egy "csettegeő" szórófej?
SzÍvó mélység: 8 m
A kút és a helyszín közötti szintkülönbség kb. 2-3 m

nyomó oldalon 100 méter nem lehet probléma még 3/4 es csövel sem. 20 liter/ perc fogyasztásnál 0,7 bar nyomásesés lesz. Ha biztosra akarsz menni akkor 1" os csövet használj ennél csak 0,25 bar nyomásesés lesz 20 liter/perc esetén 100 méter hosszon.

Köszönöm a segítséget, akkor belevágok a kiépítésébe. Még egy kérdés, ma lettem csak figyelmes, hogy a szivattyú motorja melegszik, de nem tudom, hogy milyen melegedés a normális. Kézzel megfogva a hűtőbordákat a langyosnál melegebb, mondjuk úgy, hogy jó meleg, de még nem tűz forró, tehát fogható kézzel. Ez így normális melegedés, mondjuk egy óra működés után?Valamint milyen problémát jelent a szivattyúnak ha huzamosabb ideig üzemel kikapcsolás nélkül (locsolás esetén), akár 5-6 órát egyfolytában?
Üdv
Nekem is van ilyen "vasam" IBC ből ezzel öntözök és nekem is feltűnt a melegedése. Valószínűleg túlgerjesztett a motor (tervezési hiba) de megeshet hogy a motor kondenzátora nem egészen jó hozzá és némi "hangolással" lehetne csökkenteni a melegedését. Az igazat megvallva ezek a szivattyúk nem arra készültek hogy órákat működjönek egyfolytában. A bajok akkor kezdődnek ha sistereg a motor olyan meleg. az 50-60 fok még nem okozhat problémát. Lehetőleg árnyékba hűvösre telepítsd a szivattyút.
Igen,jól értelmezted, és én is erre gondoltam, hogy emelni kell kicsit az alsó bekapcsolási értéket..
(kicsit pontosítok, csak a két szórófej volt üzemben, sorba kötve. Szivattyú bekapcsol, megy mind a kettő "távolra visz". szivattyú feltölt, kikapcsol.. ahogy megy le a nyomás látni a pisilés távolságán.. csökken.. majd van egy pont, ahol az egyik néha-néha elakad.. gyengébb lehet a minősége,mert a másik meg megy tovább,és mindegy a sorrendjük, ugyanaz a darab áll le.. szivattyú eléri a bekapcsolási értéket.. indul megy fel a nyomás, és hopp.. gondol egyet, beindul a gyengélkedő fej is :D)

Amúgy maradunk az egy fokozatúnál.. olcsóbb is, el is tudok menni érte személyesen, szombaton már be is tudom rakni...

Köszi a választ, olvasgatok, ahogy van időm, vannak okosságok.. mindig tanul valamit az ember!

lalibatyo írta:
Azzal mondjuk volt gond, mert nem fogyasztott annyit, hogy a szivattyú folyamatosan menjen, viszont az alsó nyomás értéken az egyik a kettőből le-leállt.

Ha jól értelmezem akkor ha kinyitottad a csapot és épp alsó értéken volt a tartály akkor a két szórófej nem működött , de miután bekapcsolt a szivattyú a két szórófej fogyasztása mellett is képes volt kikapcsolási nyomásig termelni. Ez esetben a kikapcsolási nyomást kell kicsit feljebb vinni mert nagyobb nyomáson több víz folyik ki de kevesebbet szállít a szivattyú így valahol beáll az egyensúly és nem lesz kapcsolgatás. Ha ez így van akkor kár az erősebb szivattyút venned mert azzal még inkább ki-be kapcsolgatós lesz a rendszered és lehet úgy fel kell vinni a nyomást az egyensúly érdekében hogy a szomszéd kertjét is te fogod öntözni :)
Ezek a Bajai "öreg vasak" elég hálás darabok nekem is volt és ha nem homokos a víz nagyon sokat bírnak.
Üdv! Olyan problémám van, hogy az eredetileg 3/4"-os slaggal használt házi vízművet most 1/2"-os slaggal szeretném használni. A jelenség a következő: a házi vízmű ki-be kapcsol. Tolja a vizet, de nem eléggé, valamint gondolom ez a vízműnek sem tesz jót. Mi ilyenkor a teendő? Van valamilyen nyomásállítási mód? Ha igen, akkor hogy állítsam be?
Üdv.:

Lenne egy problémám! A minap locsolni akartam a kertet és a 9m-es pvc szívócsövem szétjött a kútban.
Az lenne a kérdésem hogy mit lehet ilyenkor csinálni? lehet bele másik csövet tenni illetve azt a darab csövet ki lehet.e még szedni?
Üdv! Olyan problémám van, hogy az eredetileg 3/4"-os slaggal használt házi vízművet most 1/2"-os slaggal szeretném használni. A jelenség a következő: a házi vízmű ki-be kapcsol. Tolja a vizet, de nem eléggé, valamint gondolom ez a vízműnek sem tesz jót. Mi ilyenkor a teendő? Van valamilyen nyomásállítási mód? Ha igen, akkor hogy állítsam be?

Üdv
Az a baj hogy a slag és a szerelvények áteresztő képessége sokkal kevesebb mint a szivattyú szállítása. Gondolom a slagot nem szeretnéd cserélni tehát marad a kikapcsolási nyomás emelése józan határokon belül. Mielőtt megfognád a szerszámos láda fogantyúját mondanám hogy többször jártam már úgy hogy a slag két rétege elvált közé víz került és a víznyomás maga szűkítette le vagy zárta el a slagot. Tehát érdemes ezt is vizsgálni. Ha nagyon gyakori a ki-be kapcsolás akkor sajnos vagy slagot vagy szivattyút kell cserélned, de ha annyira nem akkor talán a nyomás feljebb állítása megoldás lehet. A nagyobb rugós csavaranyát kell befelé tekerned ( növelni a rugó előfeszítését) Mindezt úgy hogy a szivattyú paraméterein belül maradj azért. Milyen a szivattyú és hány bárnál kapcsol most ki ?
Lenne egy problémám! A minap locsolni akartam a kertet és a 9m-es pvc szívócsövem szétjött a kútban.
Az lenne a kérdésem hogy mit lehet ilyenkor csinálni? lehet bele másik csövet tenni illetve azt a darab csövet ki lehet.e még szedni?

Üdv
Ha belefér egy másik szívócső akkor tegyél bele és használhatod is. Ha nem akkor ki kellene venni, ami nem biztos hogy egyszerű lesz. Milyen mély a kút és milyen mélyen van a cső vége ami beleesett, ill mekkorák az átmérők ?
lalibatyo írta:
Üdv! Olyan problémám van, hogy az eredetileg 3/4"-os slaggal használt házi vízművet most 1/2"-os slaggal szeretném használni. A jelenség a következő: a házi vízmű ki-be kapcsol. Tolja a vizet, de nem eléggé, valamint gondolom ez a vízműnek sem tesz jót. Mi ilyenkor a teendő? Van valamilyen nyomásállítási mód? Ha igen, akkor hogy állítsam be?

Üdv
Az a baj hogy a slag és a szerelvények áteresztő képessége sokkal kevesebb mint a szivattyú szállítása. Gondolom a slagot nem szeretnéd cserélni tehát marad a kikapcsolási nyomás emelése józan határokon belül. Mielőtt megfognád a szerszámos láda fogantyúját mondanám hogy többször jártam már úgy hogy a slag két rétege elvált közé víz került és a víznyomás maga szűkítette le vagy zárta el a slagot. Tehát érdemes ezt is vizsgálni. Ha nagyon gyakori a ki-be kapcsolás akkor sajnos vagy slagot vagy szivattyút kell cserélned, de ha annyira nem akkor talán a nyomás feljebb állítása megoldás lehet. A nagyobb rugós csavaranyát kell befelé tekerned ( növelni a rugó előfeszítését) Mindezt úgy hogy a szivattyú paraméterein belül maradj azért. Milyen a szivattyú és hány bárnál kapcsol most ki ?

A szivattyú: Elpumps 25/1300. Qmax=68l/min; Hmax=46m. A slag zsír új, de azért ellenőrzöm. A ki-be kapcsolás elég gyakori, kb 2-3 másodpercenként csinálja. a jelenlegi kikapcsolási nyomás úgy emlékszem, hogy 3 bar-nál van, de az óra nem működik. :(
Sziasztok!
Korábbi hozzászólások között olvastam a nyomáskapcsoló beállításáról. Az olvasottak alapján be is állítottam, de egyáltalán nem olyan egyszerű, mint ahogy azt gondoltam. :oops: Odáig rendben van, hogy a nagyobb csavarral állítom a kikapcsolási értéket és a kisebbel a kikapcsoláshoz képesti bekapcsolási különbséget (na ezt jól leírtam), de ahogy növelem a kicsivel a különbséget (tehát feszítem a rugóerőt) az valamelyest növeli a kikapcsolási értéket is. Összességében jól elszórakoztam, de körülbelül sikerült beállítanom, bár a bekapcsolással lehetne magasabb is.
Lehet e az nyomáskapcsoló hiba (inkább nyomáskacsoló gyengeség), ha kikapcsolást már túlságosan ki kellene tekernem (szinte teljesen lel kénem csavarnom az anyát a menetről), ahhoz, hogy a bekapcsolás magasabban legyen (egyébként a kicsi csavar elég rendesen be van csavarva)?
A szivattyú: Elpumps 25/1300. Qmax=68l/min; Hmax=46m. A slag zsír új, de azért ellenőrzöm. A ki-be kapcsolás elég gyakori, kb 2-3 másodpercenként csinálja. a jelenlegi kikapcsolási nyomás úgy emlékszem, hogy 3 bar-nál van, de az óra nem működik.

Ha ennyire gyakran kapcsolgat akkor ott más baj is lesz. Valószínűleg a tartályból elszökött a levegő de a membrán is lehet lyukas. Egy 25 ös tartályból 10 liter körül kellene tudni kiengedni két kapcsolás közt, ez pedig 2-3 másodperc alatt lehetetlen azzal az eszközzel.
Sziasztok!
Korábbi hozzászólások között olvastam a nyomáskapcsoló beállításáról. Az olvasottak alapján be is állítottam, de egyáltalán nem olyan egyszerű, mint ahogy azt gondoltam. Odáig rendben van, hogy a nagyobb csavarral állítom a kikapcsolási értéket és a kisebbel a kikapcsoláshoz képesti bekapcsolási különbséget (na ezt jól leírtam), de ahogy növelem a kicsivel a különbséget (tehát feszítem a rugóerőt) az valamelyest növeli a kikapcsolási értéket is. Összességében jól elszórakoztam, de körülbelül sikerült beállítanom, bár a bekapcsolással lehetne magasabb is.
Lehet e az nyomáskapcsoló hiba (inkább nyomáskacsoló gyengeség), ha kikapcsolást már túlságosan ki kellene tekernem (szinte teljesen lel kénem csavarnom az anyát a menetről), ahhoz, hogy a bekapcsolás magasabban legyen (egyébként a kicsi csavar elég rendesen be van csavarva)?


Megerősítem. Valóban el lehet szórakozni vele. Megjegyzem azért egy műanyag mechanikás pár ezer forintos szerkezetről beszélünk, és nagy csodát nem kellene várni tőle. Ennyiért ez jár :)
Köszönöm Lalibátyó a tanácsodat!Hol tudnék rendelni olcsón nyomáskapcsolót,tudsz ebben segíteni?Elpumps 25/900házi vízmú.Egerben semmi alkatrész nincs!Előre is köszi.
Üdv
Többnyire Italtechnika nyomáskapcsolók vannak forgalomban és biztos vagyok hogy Egerben is van olyan szerelvény vagy szivattyú bolt vagy szerviz akinél vehetsz Pl : http://mixvill.hu/1/categories/356 (Praktiker Baumax stb kizárva)
Neten rákeresve sok sok találatot kapsz de hogy most ki a legolcsóbb azt nem tudom.
Itt van pl : http://www.szivattyubolt.hu/szivattyuve ... solok.html
Sziasztok.Nekem egy Al-Ko 1100/MC INOX-om van.Tavaly nyáron egyik nap be akartuk indítani és egyszerüen nem indult,nem reagalt semmire.Akkor azt hittem elromlott aztan vegül is nem is foglalkoztunk vele,amugy sem hasznaltuk valami sokat,ugy voltam vele majd megnézetem valakivel.Télre mindig leszereljük a kútról a fagy miatt,így is tettünk,eltettük télre.Aztan valahogy mindig elmaradt a javíttatás,de ma ugy döntöttem előszedem,megpróbálom én megcsinálni,hátha sikerül.Előszedtem és mondom megpróbálom hátha beindul.Csodálkoztam rajta de probléma nélkül beindult.Visszaszereltem a helyére a kútra,feltöltöttem vízzel de valahogy nem akarta szívni a vizet a kútból.Aztán végül is észrevettem hogy a kútból felszívja a vizet de viszont tovább már nem nyomja.Nem értek annyira hozzá mivel eddig apósom szokta kezelni de tavalytól ő már nincs itt így én kezelem.A kérdésem az lenne hogy a tartályt fel kell amúgy nyomatni levegővel vagy sem?Ha igen akkor mennyire?Ha nem akkor meg mi lehet szerintetek a baj vele?
Köszi előre is a választ,és bocsi ha kicsit ilyen tudatlan kerdésekkel jöttem :)
Előző 1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 68 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég