Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 64 / 156
Előző 1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 156 Következő
Üdv
A szűrő inkább az esetenként előforduló szilárd szennyeződések visszatartására szolgál, homokos víz gyorsan eltömi opálos vízhez pedig hatástalan. Inkább biztonsági szerepe van ezeknek az 5-20" nagyságú szűrőházaknak mint folyamatos víztisztítás, ezért a 250 mikronos hálós betét elég is. Ha tisztítani kell (mert muszáj) akkor minél nagyobb annál lassabban tömődik el és betétet is a szennyeződés szemcseméretéhez kell igazítani.
Esetedben túlzásnak tartom a BP14 et ( 8 bar végnyomással) Akkor lenne értelme ha nyáron 30-40 liter/perc igényű öntöző rendszert is szeretnél üzemeltetni. Attól tartok az a kevéske víz épp elég lesz napi 3-500 literrel kiszolgálni a házat, mert agyagos talajban nagy hozamra kár számítani. Könnyen megtörténhet hogy fél óra alatt kiürül a kutad ha öntöznél. BP 10 elég oda bőven ha csak nem 4-5 bar rendszernyomást akarsz.
A linkelt eszköz áramlás kapcsoló, én nem javasolnám, nem is bír el nagyobb teljesítményű szivattyút és még egy csomó problémát csinálhat, ha visszaolvasol találkozhatsz velük. pl elég egy csepegő csap a lakásban.
Nyomáskapcsolót javasolnék, szűrőből valami olyasmit amit linkelek tartályból valóban 100-120 liter körüli kellene a nyomásingadozás csökkentése miatt. A membrános tartályokkal azért szokott gond lenni pár év alatt a membránok meghalnak. Kinek mekkora a szerencséje ez 1-5 év szokott lenni és bizony macera beszerezni cserélni és hát költség is. A kalsszikus tartály (membrán nélküli) annyiból jobb hogy ott időnként pumpálni kell levegőt és nem okoz meglepetést. Persze ez drágább általában, és inkább gyártatni lehet, kereskedelemben nem nagyon látni. Időnként használtan is látni egy egy jobb darabot.
http://www.szivattyubolt.hu/szivattyuve ... csolo.html
http://www.szivattyubolt.hu/szuro-szuro ... -10-1.html
Szia Lalibátyó!

Engem meggyőztél!

Bp10 - általad jelölt szűrő-nyomáskapcsoló.

Kinéztem egy hagyományos 120L fekvő tartályt is, de van egy kicsi gondom vele.
Az akna 60 cm átmérőjű nyílással rendelkezik és a tartályon lévő "esernyőnyél" biztos nem férne be.
Ha azt levágjuk és a csonkra vágunk egy menetet az mennyire befolyásolja a működését?
Vagy van esetleg valami más megoldás?

Köszönettel
Feri
Üdv
Búvárszivattyú esetén nincs jelentősége, levághatod. Már most építsd ki a levegő betöltő szelepet (ha nincs) és nem árt ha egyből egy fél collos golyóscsapot is raksz a szelep és a tartály közé, vagy csak csapot raksz a szelep meg "mobil lesz". Ha kompresszorral töltöd más csatlakozó is megteszi csak pumpához kell szelep.
Üdvözletem!

Van egy LEO típusú szivattyúm (0,75 kW)
PM 5 nyomáskapcsolóval, 20 literes tartállyal
Most vagyok túl egy gumitömlő cserén, mely valóban el volt szakadva!
A tartály nyomást 1,5 barra fújtam (nem ereszt)
A nyomáskapcsoló 1,4-2,4 között kapcsol.
7 méteres szívószállal vételezi a vizet.

A problémám, hogy a bekapcsoláskor rángat a szivattyú!

Mit próbálhatnék még, a gumitömlő-csere nem hozott eredményt!

Választ előre is köszönve
Gábor
Üdv
Kifejtenéd bővebben mit értesz ez alatt
A problémám, hogy a bekapcsoláskor rángat a szivattyú!

Korábban ez nem volt vagy nem vetted észre ?
Helló!

Eddig a szivattyú kikapcsolásakor a szivószál pár centit a fúrt kútba befelé mozgott, ezt normálisnak gondoltam!
Mivel a tartályra oly módon van rögzítve, hogy némi kilengést megenged.
Jelenleg, emellett bekapcsoláskor többször egymás után teszi ezt, a szivattyú folyamatosan megy, csak épp rángatózik,
azaz a szívószál a kútba húz lefelé!

Hasonló, mint amikor a nejem tanult autót vezetni, s rosszul engedte fel a kuplungot, és rángatott a motor!
Két napja, amikor szétszedtem a tartályt, hogy mintaként elvigyem a tömlőt, milyet kell vásárolni, akkor tartály és nyomáskapcsoló nélkül tökéletesen működött a szivattyú motorja, kézi vezérléssel.

Próbálom pontosan megfogalmazni:

Van vízhozam, van nyomás, kikapcsol amikor kell, és be is.
Nem ereszti el sem a vizet sem a nyomást.

"Mindössze" bekapcsoláskor, mintha vákuum lenne a kútba, berántja a szívószálat , csakhogy ezt erőteljes rángatással teszi!

Attól tartok ez tönkre teszi a rendszerem, a szivattyúm
Üdv
A rándulás normális dolog, mert van egy mozgó víztömeg ami a szivattyú megállásakor a másik irányba megindul és el is zárja a lábszelepet ezáltal a tehetetlenségi erő "megrántja " a szívócsövet. Persze ha ez egy rögzített acélcső lenne nem vennél észre semmi. A rángatózás az más dolog de szerintem ugyanaz alpvetően az oka csak ismétlődik. Szerintem a szívócső egy kicsit tömítetlen valahol és be beszippant kevés levegőt, ez által egy pillanatra lelevegősödik a szivattyú, megszűnik a folyadék szállítás. Persze egyből ki is légteleníti magát és indul a folyamat előről. Szóval én a szívócső tömítetlenségében keresném az okot elsősorban. Esetleg még lehet kezdődő tengelytömítés probléma. Ha egy rövid tömlővel folyamatosan tötesz egy hordót úgy hogy a kifolyó cső víz alatt van és látsz levegő buborékokat is jönni biztosan ez lesz a baj. A próbához 10-20 literes edény nem biztos hogy elegendő.
Nagyon köszönöm a gyors választ lalibatyo! :)

Van 60 literes hordóm és ki is próbálom a hétvégén, s beszámolok mire jutottam!

üdvözlettel
Gábor
Sziasztok!

Ásott kútról használjuk a házi vízművet a vízellátásra.
Eddig ez így nézett ki:
-80 literes tartály (nem hidrofor)
-Alko Jet 1000/mc szivattyú (igazság szerint ezt kerti szivattyúnak találták ki)

A tartály kilyukadt, cserélni szeretnék hidrofor tartályra, 80 litereseket néztem. De nem tudom hogy ez a szivattyú ráköthető-e egy ilyen tartályra, meg mivel nem is erre tervezték ajánlott-e. Az eddigi megoldás teljesen "barkács megoldás" volt....
Vagy esetleg jobban megérné venni egy komplett házi vízművet ami 80 literes tartállyal van szerelve?
Legtöbb házi vízmű kis 25 literes tartállyal vannak szerelve, ha ilyent vennék akkor gondolom sűrűbben elindulna a szivattyú így többet fogyasztva az áramot mint ha nagyobb tartály lenne felszerelve?
Üdv
Nyugodtan használhatod a 80 as tartállyal. Igen azok a pici tartályok elsősorban az olcsóság miatt vannak és elég gyakran kapcsolgat velük a szivattyú. Én biztos nem új vízművet vennék hanem ez a szivattyú + egy nagyobb tartály. Ne feledd a légnyomást ellenőrizni a tartályban a légbetötő szelepnél még beépítés előtt. 1,5 bar kellen hogy legyen.
Üdv.Kérdezni szeretném,a hidrofor nyomáskapcsolója, jó kompresszor hoz is?
Üdv
A kompresszorén van egy pöcök amivel ki-be kapcsolhatod a nyomáskapcsolót, a szivattyújén nincs. Sőt van ami ki is van egészítve egy nyomásszabályzós csatlakozási lehetőseggel is. Amúgy szerintem ha ezektől el tudsz tekinteni akkor a hidroforos is kapcsolgatni fogja a kompresszort, persze a nyomástartomány az nem biztos hogy jó lesz és figyelemmel kell lenni hogy a terhelhetősége is maradjon határokon belül.
Köszönöm a választ. Igen azokra gondoltam,hogy nélkülözni kell.Mert utána néztem,hogy mi a különbség.
Sziasztok !

Úgy 6 éve fúrattunk egy kutat (40es?) pvc csőből, fent elágazással a szivattyú- és a kézi kúthasználathoz. Felül kb 1,2 méterre a talajszinttől van egy-egy golyó (fejszelep?).
A víz kb 19 méteren van.
Vettünk hozzá anno egy Pedrollo Jswm-10M házi vízművet, ami ezidáig megfelelően tette a dolgát( kettő fél-háromnegyed colos locsolótömlőt elbírt egyszerre).

Mostanában(ősszel) úgy éreztem, hogy nem elég nagy már a nyomása.
A minap szétszedtem és lemértem a járókerék(bronz) kis hengeres részének átmérőjét és az ejektor-diffúzor járókerék felőli réz perselyének átmérőjét- úgy kb 0.6 mm volt
köztük a különbség.
Lenne néhány kérdésem ezekkel kapcsolatban:
-itt a fórumban többször elhangzott hogy a házi vízművek szívómélysége max 7-9 méter , ez nálam mit jelent(víz 19 méteren, de fent van tartva fejszeleppel kb 1,2 méteren) mekkora a szívómélység?
-vízkőmentesítettem a házi vízművet 20% ecettel, kopást szivárgást nem igazán vettem észre -tovább menjek-e a szivattyú szétszerelésével ?
-mekkora az ideális ki-bekapcsolási nyomás ennél a szivattyúnál ?
-van egy régi vas(hidrofor) tartályom két hektos lehet(jól zár szerintem nem lukas sehol),megérné rákötni esetleg a rendszerre hogy csökkentsem a kapcsolásokat?

Várom a válaszokat
Köszönettel
Tamás
Előző 1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 64 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég