Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 130 / 156
Szia
Pár kép azért jól jönne a rendszerről.
Ok. Most el vagyok utazva. Hétfőn küldöm.
Képek

Csatolmányok

Azóta a szívó csövet kicseréltem 6/4 re, de így sem változott semmi, csak még jobban szív a pumpa, tehát jobb a teljesítménye.

Csatolmányok

Tovabbi képek

Csatolmányok

Köszi a képeket. Hát szerelésileg nem a legjobb a megoldás, ilyen nagy vízszállításhoz. Egyrészt vékony az a flexi cső a szivattyú és a tartály közt és fojtásként is működik, a nyomáskapcsoló sincs a legjobb helyen mert így a fojtás előtt van nem pedig utána. Tessék 1 colos KPE csővel dolgozni a tartály és a szivattyú közt és a tartály bemenethez tenni a nyomás kapcsolót. Én a levegőből is engednék le mert sokallom a 3,5 bart előtöltésnek ezekhez a nyomásértékekhez. Ezek a koppanások rángások vízütés jellegűnek tűnnek, ha vastagabb lesz a keresztmetszet a tartály felé akkor csillapodnak.
Köszi a szakmai tanácsokat Lalibátyó.
Viszont 2 kérdésem lenne. Ha a nyomáskapcsolót leteszem a tartály elé, az elágazás továbbra is fent maradjon ( vízhálózat és a tartály felé) vagy pedig azt is vigyem le, így a pumpából egyenesen a tartályhoz mennék KPE csővel és ott ágaznék rá a vízhálózatra is. A másik, hogy a tartály és a pumpa közt a flexi az 1 collos. Te javaslod az 1 collos KPE csövet. Tehát nem mindegy hogy flexi vagy KPE? Vagy 2 cső belső átmérője különböző? Avagy tapasztalat alapján jobb a KPE?
Előre is köszi a választ.
Üdv lalibabyo!
Olvastam a fórumon, hogy az al-ko hw801-hez nagyon szuper szétszedési útmutatót írtál és én a hwi 1001-emben szeretnék éppen csapágyat cserélni. Ezen inox a szivattyúház, a motor meg hordfogantyús sárga kocka műa házban van. Ezt ugyanúgy kell szétszerelnem, vagy van lényeges különbség?

Köszönöm segítséged
Lacko
Az 1 colos flexi cső belső átmérője a legszűkebb részen jó ha van 15 mm a 1 coloc kpe az kívül 32 belül pedig 32- (2 x falvastagság) ami olyan 27-28 mm ha ebből keresztmetszetet számolsz még durvábbak az arányok, tehát fojtásként működik ilyen nagy szállított mennyiség mellett. 20-30 liter/perchez semmi bajom vele:) Jó helyen van az a "T" ott ahol van, abban nem látok problémát.
Mihályz
Nem emléxem mit írtam a 801 el kapcsolatban de biztosan nincsenek alapvető eltérések. Az inoxról annyi hogy ezeknél a szivattyúknál az inox az optikai tuning mert a belseje ugyanaz a műanyag. Szó se róla szebb az biztos, de csak a ház az inox.
Nagyon köszönöm lalibatyo, a leiras alapjan probléma mentesen szétszedtem a hwi11001-et is.
Lalibátyó! Köszi a segítséget. Megcsináltam az átalakítást, ahogy javasoltad, minden OK.
Köszi a visszajelzést, örömmel hallom!
A következő helyzetről szeretnék véleményt:
Kilyukadt a szívócső. A kis lyukon éles vízsugár spriccelt ki akkor is, amikor már kihúztam az elektromos csatlakozót. Ez akkor sem szűnt meg, amikor megnyitottam a kerti csapot. Nem jött víz, még levegő sem szuszogott.
Hogyan lehet a szívóoldalon nagy nyomás, különösen, hogy a kifolyó oldalon semmi? Normális ez az állapot?

Maga a készülék működőképes. Azt szeretném elkerülni, hogy ha szerzek új csövet, valami komolyabb károsodás keletkezzen.

Üdvözlettel egy újonc a fórumon.
Szia
Csak a lényeg maradt le hogy milyen a rendszer (lábszelepes vagy visszacsapós), milyen a kút (mosogató csöves, ásott kút, vagy fúrt normál csöves) ,milyen a szivattyú ( felszíni vagy búvár)milyen a szívócsőnek nevezett cső ( flexibilis, KPE,menetes fém)
Alap esetben ha egy kútba lógatott lábszelepes flexi szívócsővel szerelt házi vízműről beszélünk akkor annak a szívócsöve ha kilyukad akkor addig jön (spriccel) belőle a víz még ki nem ürül a tartály, és a vízszint le nem megy a lyukig a csőben. Tehát hiába kapcsoltad ki a tartályban ott lehet akár több 10 liter víz is nyomás alatt.Viszont a szivattyú le fog levegősödni amíg lyukas a cső.
Ha Búváros visszacsapós a rendszer akkor nyilván a helyzet ugyanaz mint a fent írt csak ez esetben nem fog levegősödni a szivattyú és minden indításnál feltölti a rendszert amíg kicsi lyuk.
kicsit pontosítsuk a dolgokat ha már képet nem is küldtél mielőtt az összes létező variációt végig kellene vennem.
2336 hozzászólás Oldal: 130 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég