Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 123 / 156
Üdv
Az eladó mit mondott, nem kérdezted ?
Sajnos nem,de Hétfőn rá kérdezek mert ez látná el a ház vízellátását.És köszönöm a válaszát.
Köszi a választ, majd a végét is írd meg kérlek.
Sajnos nagyon rosszak a tapasztalatok ezzel a "márkával" és aki teheti üzletben számlával vegyen szivattyút ne piacon meg hirdetések útján. Főleg akkor ne ha nem is ért hozzá ! Vannak szakkereskedők ott ezek a kínai gagyi darabok legfeljebb elrettentő példának vannak. Maga az üzlet ahogy látom nem is árul mást csak azt ami a Józsefvárosban a "kínaiaknál" megvehető kapugaranciávak. (ha kivitted vissza már ne hozd) Nem véletlen hogy csak "netes" forrásból szerezhető be és ha figyelmesen olvastál akkor a leírása : "újszerű"
ez magyarra fordítva szürke vagy fekete kereskedelem, gari nincs legfeljebb ígéret, szerviz és alkatrész ellátás szintén nincs.
Attól tartok a "házi vízmű" amit vettél nincs nyomáskapcsolója és semmi vezérlése sem a billenőkapcsolón kívül. Pontosabban van csak az üzlet polcán amit további kiadások vállalása esetén megvehetsz és felszereltethetsz. Ez egyben akár jó ürügy lesz egy esetleges reklamáció esetén arra is hogy elutasítsák igényed.
Kíváncsi vagyok mit fognak mondani :?:
Felhívott az eladó meglepetésemre,és elmondta,hogy a nyomáskapcsoló a szivattyú alatt található,meg is találtam de nehéz hozzá férni így csak tavasszal tudom meg mennyire van beállítva a nyomáskapcsoló.És köszönöm a válaszát.Tisztelettel
Ez a jobbik eset ! Most én is okosabb lettem :) Sok szerencsét hozzá !
Üdv
Ahol elmegy a víz ott a levegő is bemehet. Ez attól függ hogy nyomás alatt van vagy vákuum alatt van. A szivattyús rendszereknél ez többnyire a szívócsőre igaz, mert ha a szivattyú áll akkor nyomás alá kerül a szívócső hiszen a szívócső alján a lábszelep lezárt. Ha működik a szivattyú akkor pedig vákuum alá kerül a szívócső hiszen másképp nem is tudná a vizet felemelni. Tehát az észlelt jelenség akár a szívócső tömítetlensége vagy hibája miatt is lehet. Lehet hogy annyira nem nagy a tömítetlenség hogy a szivattyú működését teljesen akadályozza ezért levegőt is szív ami a bojlerben összegyűlik és időnként távozik is onnan a vízzel együtt. Ahonnan még juthat be levegő a rendszerbe az a tartály ha membrános rendszerű és hát maga a víz is tartalmazhat oldott (elnyelt) gázokat amik kiválhatnak.
Sziasztok!
Segitsegetek szeretnem kerni. Evek ota bajlodok fúrt kutammal és házi vízellátó rendszeremmel. A kút állítólagosan 18-20 méter mély. Csak ez szolgáltatja lakóingatlanom vizét, más lehetőségem nincs.
Másfél éve szeptemberben felújítottam a rendszert. Új pedrollo szivattyú, a vasas víz miatt víztisztító, nagy hidrofor-tartályok. Tavaly tavasszal automata öntöző-berendezést építettem ki, fűtelepítés miatt sokat öntöztem. Júniusban tönkrement a szivattyú: volt nálam vagy 4 szakember, mindenki mást mondott. Homokol a kút, szárazon járt a szivattyú, stb.
Pánikomban fúrattam egy másik kutat közvetlen mellé, de aztán nem vettem igénybe. Szivattyút felújítattam, és újra összeállt a rendszer. Nem volt baj vele októberig. Azota 5-6 alkalommal előfordult, hogy jár a szivattyú, a nyomás változatlan. Kikapcsolom ilyenkor a szivattyút, majd fel óra múlva visszakapcsolom. Bugyogó hangot hallok a tartályok felől, majd megindul felfele a nyomás és újra működik minden.
Ma is ez történt, csak a kikapcsolásra már nem történik semmi ....

Mi lehet a gond?
Üdv
Lehet még a fúrás előtt kellett volna itt kezdened. A bugyogó hang az egyértelműen levegő vagy kicsapódott gáz jelenlétére utal. Ha a szivattyú tönkre megy az nem a homokmentes víz miatt van. Tehát homokos az a víz így látatlanul is szerintem. A homok kikoptatta a tengelytömítést aztán bejut a levegő. Miért mondom ?
Szivattyút felújítattam, és újra összeállt a rendszer. Nem volt baj vele októberig.
Az oka valószínűleg több dolog együttes hatása miatt van. Egyrészt maga a kút valószínűleg egy szakszerűtlen és lefolyócsöves kút lehet, másrészt az üzemeltetése sem a paramétereknek megfelelően történik mert szerintem az üzemeltetési paramétereket sem adta meg a készítő. Ha nem így lenne akkor tessék a készítőnél reklamálni, hiszen nem úgy működik a kút ahogy dokumentálta. Ha így van, lehet akkor is reklamálni csak sok értelme nincs. Ami még probléma lehet az a gázos víz amire szintén van megoldás de ezt most hagyjuk hiszen ha az a fő probléma akkor a kezdetektől jelen lenne. Pár képpel, mért tiszta vizes hozammal, több infóval ha kiegészítenéd a kérdést sokat segítenél a legjobb megoldás megtalálásában.
Sziasztok!

Jelenleg press control-ról megy a szivattyúm, csak öntözésre használom, tehát ha bekapcsol akkor megy egy jó darabig.
Tavasszal tervezem a házat is a szivattyúról üzemeltetni, de arra nem igazán egészséges a press control használta, minden kézmosásánál ki-be kacsolgat a szivattyú. Ezért az a tervem, hogy 80-120 liter közötti tartállyal és nyomáskapcsolóval rakom össze a rendszert, de ebben az esetben nincs megoldva a szivattyú védelme.
Ami ellen védeni szeretném:
1. ha nincs víz a kútban (mert pl. kirántja a szivattyú, vagy jártam már úgy is, hogy szétcsúszott a szívóoldal), akkor álljon le a szivattyú.
2. ha nincs vízelvétel (tehát minden csap zárva van) és a szivattyú nem áll le (pl. meghibásodott a nyomáskapcsoló, vagy kopott lapátok miatt nem tudja elérni a beállított kikapcsolási értéket), akkor a védelmi berendezés kapcsolja le.
Ezt a két problémát a press controll gond nélkül orvosolja, de ha jól gondolom, nyomáskapcsolót és press controlt nem lehet együtt alkalmazni.
A kérdésem az lenne, hogy van e olyan kütyü, ami megoldást jelentene mind a két problémára.
Az tudom, hogy az első problémát megoldja a szárazon futás gátló, de a második probléma megoldására még nem hallottam megoldást.
Köszönöm a segítségeket előre is!
Üdv Mindenkinek !

Egy kis segítségre lenne szükségem. Fúrtam talajfúróval , majd utána 125-ös KG védőcsőben iszapolással egy
10m mély csőkutat. Nyugalmi vízszintje 3,5m. A KG cső benne marad.
Az aljára szeretnék egy 5-600 literes üreget képezni, ami nagyon fontos lenne, de nem tudom hogyan kell.
Nem vízkitermelés a célom, hőtárolást szeretnék ott megvalósítani.

Előre is köszönöm.
Robi
Robi a dolog nem egészen úgy működik ahogy gondolod. Ha nincsen a béléscső jelenlegi alja felett egy stabil kemény záró réteg akkor nagy valószínűséggel csak egy szép kráter lesz a béléscső körül. Lehet nem azonnal, lehet hetek múlva, lehet évek múlva, de mi tartaná meg az üreg boltozatát ha nem egy kemény állékony réteg ? Már pedig ha csak úgy beiszapoltál 10 méter csövet akkor ott szinte biztosan nincs olyan réteg ami megtartaná a talajt a kiképzett üreg felett.
Sanyi
A dolog megoldása egyszerűbb mint gondolod. Ha a "presscontroll"-od megbízhatóan ellátja a feladatát akkor csupán raksz egy tartályt a presscontrollod után egy T idommal csatlakoztatva. Ha esetleg valami gagyi megbízhatatlan kínai hulladék akkor veszel egy ilyent :
https://www.szivattyubolt.hu/pedrollo-easypress-ll
Ebből létezik 1,5 és 2,2 bar szivattyú indítási nyomásváltozat is. Én inkább a két kisebb tartályt preferálom mint az 1 nagyot. A kettő biztosan nem egyszerre lesz membrán szakadásos.
Igazad van, nem gondoltam át a dolgot.
A KG cső mindenféleképp ott marad, megnézem az iszap hogy tárolja a hőt.
Köszönöm a válaszod, eddig valóban nem gondoltam erre a megoldásra.
Írod, hogy T idommal tegyem a szivattyú és a tartály közé a presscontroll-t.
Jelenleg a szivattyú nyomóoldalára közvetlen van rácsatlakoztatva és presscontroll-ból megy a nyomóoldal tovább. Gondolom úgy is jó lesz ha marad minden ugyan így csak a presscontroll-ból vezetem a tartályba és a tartályból tovább?
Kicsit leegyszerűsítve, a jelenlegi csövet a presscontroll után elvágom és közé iktatok egy tartályt.
A két tartályos megoldással kapcsolatban lenne még kérdésem.
Ha két kisebb tartály van és tételezzük fel az egyikben kiszakad a "hólyag", akkor azt honnan fogom észrevenni? A logikám szerint az egyik kiszakadt a másik még működik, tehát sehonnan, vagy talán kevesebb vízelvételnél már bekapcsol a szivattyú és elkezdi tölteni a tartályt(okat)?
Ha egy nagyobb tartály van és kiszakad a "hólyag", akkor tulajdonképpen visszaáll a jelenlegi rendszerem (átveszi az eredeti funkcióját a presscontroll) tehát, minden csap kinyitáskor bekapcsol a szivattyú?
A jelenlegi presscontroll-om véleményed szerint megfelelne? Eddig tökéletesen végezte a feladatát.
Erről lenne szó:
0988.jpg
0988.jpg (18.93 KiB) Megtekintve 2720 alkalommal.
2336 hozzászólás Oldal: 123 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég