Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 60 / 156
Előző 1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 156 Következő
Azt hiszem félreértettél. A kérdést nem a rossz áramláskapcsoló elektromos részére értettem, az világos hogy ki kell hagyni, hiszen az rossz.
Én a szivattyú belső elektronikájáról beszéltem, hiszen a gyári áramláskapcsoló abba csatlakozik egy 10 eres kábellel.
Azt értem, hogyha az új áramlásérzékelőbe viszek 230V-ot, a másik végébe pedig bekötöm a motort akkor azt vezérelni fogja.
De vajon mi változik a szivattyú gyári elektronikájával kapcsolatban, hiszen ezzel a módszerrel nyilván nem fogok oda semmilyen jelet juttatni.
Azon van információs panel, gombok, gondolom talán valami kis gyári programocska is, és azt nem értem hogy ez a sok izé hogy fog az átalakításra reagálni...
Köszönöm a türelmedet!
Üdv
Az a sok izé és kijelző csupán vakítás semmi más, egy ürügy hogy egy csomó pénzt elkérjenek. Nem hinném hogy inverteres vezérlése lenne a szivattyúnak, Ez csupán kondenzátoros indítású lesz szerintem, tehát elsőéves villanyszerelőnek az évnyitót követően be kellene tudni kötni a motort. Ha kiiktattod akkor nem fog működni a vezérlő.
Szia,
így minden világos, köszönöm!
Időközben körülnéztem kicsit a neten, használt, hibás szivattyúkat nézegettem.
Találtam is donornak való motorhibás 4000/4-et Németországban relatíve olcsón, de nem tudom eldönteni hogy az áramláskapcsolója azonos-e az én 5000/5 LCD-émével.
Fuvarral együtt kb. 8000 ft-ból ideérne és az eladó szerint áramláskapcsolója működik (azért adja el mert zárlatos a motor forgórésze).
Szóval a kérdésem, ismered-e ennyire a két modellt, hogy a két áramlásérzékelő csereszabatos-e.

Időközben még többet visszaolvastam a fórumban és egyre inkább úgyérzem hogy ha egy kicsit egyenesbe jövünk anyagilag, akkor követem majd a tanácsodat és váltok.
Ezt a Gardenát most muszáj valahogy olcsón rendberaknom, hogy kihúzzuk a telet, de jövőre megy a kiskertbe veteményt locsolni, a ház ellátását és a gyepet pedig Pedrollo ásottkút szivattyúra fogom bízni.

Még egyszer köszönök mindent, üdv!
Üdv
Ha mindenképp az olcsóság a cél akkor egyszerű ki-be kapcsolósra kell megcsinálni, ha kell bekapcsolod ( bedugod) ha nem kikapcsolod. Biztosan kondenzátoros a motor tehát a kapcsolgatós is megoldható és a másik áramláskapcsolós vezérlés is. Ezeket a gardenákat egyégként épp a vezérlő hibája miatt dobják ki a Lajtán túl tehát lebeszélnélek másik használt beszerzéséről. Még egy lehetőséged van talán, az hogy ha homokos vizet szívott akkor a nyomásszenzor működését a bele rakódott homok megzavarhatja tehát az az alkatrész amit fényképeztél ha szétszedhető és tisztítható lehet megoldása a problémának egy alapos átmosás után.
Segítségül itt egy robbantott ábra :
http://www.motoruf.de/katalog/ersatzteile.php?id=304
Üdv,
köszönöm a linket, nagyon hasznos volt!

Ahogy nézem, innen rendelhető alkatrész is, az áramlásérzékelő fuvarral együtt 71,5 Euro x 285 Huf= cca. 20ezer Ft lenne (egyébként ahogy látom azonos a 4000/4, a 4000/5 és az 5000/5 áramlásérzékelője, mert egy cikkszám alatt tárgyalják).
Azért gondolkodom a gyári kialakítás megtartásában, mert ha tavasszal sikerül ásottkút szivattyúra váltani, akkor a rendbehozott Gardenát még el tudnám adni. Ha viszont átalakítanám, akkor csak a háztáji felhasználás marad, amit lehetőleg csak akkor csinálnék ha a Gardena nem képviselne már értéket.Gondolom a Pedrollonak biztos van olyan ásottkút szivattyúja ami ugyanúgy kiszolgálná majd az egész rendszerünket mint a jelenlegi Gardena (8-9 méter mélyről locsoláskor 3-4000 liter/óra), tehát a második szivattyúnak nincs igazán sok értelme. Ráadásul az öntözőköröket is úgy alakítottam ki, hogy Gardena "pókkal" 6 körre leosztva mindent lefed.

Ráadásul van egy ALKO HW 750 Orionom is még a Gardena előtti időkből, újonnan vettem és csak egy nyarat ment. Az meg nem szívja fel a vizet, pedig volt szervízben és - miután lehúztak 3000 forintra - azt mondták semmi baja, a járókerék és a ház is tökéletes. Hiába töltöm fel színültig a 8 méter KPE szívócsövet (alul lábszelepes), és a szivattyú töltőnyílást csurig úgy, hogy a kimenő oldalon folyik a buborékmentes tiszta víz. Csak pörög a motor, de nem nyomja a vizet. Igaz, egyszer véletlenül fordítva kötöttem be a szívó-nyomó oldalt, de az azonnal kiderült és utána még 1-2 hónapig hibátlanul működött.
Azt is eltudom képzelni, hogy szét se szedték a szervizben, csak mondtak rá valamit, hogy menjek már a fenébe.

Nagy csapda ez a víz-dolog, a vezetékes nálunk iszonyat drága, közel 800,- Ft/köbméter, de hiába van jó kutam, meg vagyok áldva a vízműveimmel.
Pár hónapja elvesztettem az állásomat és - bár folyamatosan próbálkozom - a korom miatt sehová sem kellek, átmenetileg az asszony fizetéséből próbálunk kijönni. Szóval ne haragudj hogy ennyire lefoglallak, de anyagilag eléggé gondban vagyok ezért próbálom a legkevésbé drága megoldást megtalálni.

Még egyszer minden jót Neked és köszönet az önzetlen segítségért!
Bocsánat, elfelejtettem a leveledben lévő utalásra válaszolni.
Amit szétszedtem az gyönyörű tiszta volt, de azért alaposan átmostam folyóvíz alatt.
A szivattyú belső szűrője is tökéletesen tiszta, tehát "sajnos" nem homok miatt tömődött el valami.
Lehet valahogyan az áramlásérzékelőt mérni-tesztelni, hogy biztos legyek abban, hogy tényleg az romlott el?
Vagy a jelek alapján egyértelmű hogy nem lehet más a rossz?
Köszönöm!
Üdv
Nagy reményeket ne fűzz a használt szivattyú eladáshoz, ha szétnézel hirdetési oldalakon vagy Vaterán láthatod milyen árakon cserélnek gazdát. Egy jó állapotú használt szivattyú kb az új ár 30-40% án megy el. Ami új és garis (nem használt) az kéz alatt jó ha 70% os áron elmegy. Persze elég sok irreális ajánlat van, ezeket árulják is hónapokon keresztül. Tesztelni biztosan lehet de kellenének kapcsolási rajzok mérési pontokkal és adatokkal. Azok nélkül csak tapogatózás a sötétben még hozzáértőnek is. Ez az áramlás érzékelő biztos valami mágnes indukálta váltófesz vagy hall elem elven működik, de szerintem nem ez lesz a baj. Kellene ott lenni valami nyomás szenzornak is ami valami membrános jeladó lesz lehet épp abban a fedélben amit leszereltél. Persze megeshet hogy ez mind jó és az LCD panel alatti elektronika halott. Sajnos ebben többet ettől nem tudok segíteni mert épp ilyen típust még nem szereltem.
Lehet hogy az Alko ra valóban csak rámondtak valamit, de ha 8 méterről kell szívni a vizet akkor megeshet hogy épp ott is a "vége" azért nem szívja fel. Próbáld ki sekélyebbről és ügyelj a tökéletes tömítésekre a szívó oldalon mert sok bosszúságot tud okozni.
Üdvözlök mindenkit.

Előre elnézése, de új vagyok a fórumon is és a témában is.
Egy kis segítséget kérek.
Ásatott kútból szeretnénk ellátni vízzel a házunkat.
A talaj agyagos, a kút kb 20m, a víz kb 1,5-2m benne.
Egy olyan rendszert szeretnék ami stabilan működik minden nap és nem kell rendszeresen szerelgetni.
Sajnos egyáltalán nem értek /még/ hozzá.
A barkácsáruházakban látott hvízmüvekben nem tudom mennyire lehet megbízni.
Ha van tapasztalata valakinek kérem, segítsen.

Köszönettel.
Vf+
lalibatyo írta: Üdv
Kellene ott lenni valami nyomás szenzornak is ami valami membrános jeladó lesz lehet épp abban a fedélben amit leszereltél.


Küldök pár képek, gyanús hogy megint igazad van.
Annak a pogácsa formájú műanyag háznak amiben a lapátkerék van az alja felől nézve van egy egyszerű lyuk, amibe egy rozsdamentes lemezcsavart hajtottak, a nyakán egy O-gyűrűvel. Ugyanennek a lyuknak a "párját" vélem felfedezni a pogácsa fészkéből kiszerelt elektronika alján.
Vesszek meg ha értem, hogy miért kell kifúrni egy műanyag házat, ha úgyis betömik egy csavarral? És egyáltalán, miféle balkáni megoldás ez (ha kiderül hogy gyári én többé semmit nem veszek meg ami Gardena). Ennyi pénzért ilyen gagyi megoldást, teljesen kibuktam ...
felülről, még egyben

Csatolmányok

elektronika leszerelve, a pogácsa a lapáttal

Csatolmányok

lapátkerék és tengely

Csatolmányok

üres pogácsa, az alján a furatot fehér nyíllal jelöltem

Csatolmányok

a pogácsa alulról, innen is észrevehető a lyuk.
vajon mi lehet az a "fogaskerék-szerűen" kialakított fészek, amiben semmi sincs?

Csatolmányok

ismét alulról, félig visszahajtott csavarral és a nyakán az o-gyűrűvel

Csatolmányok

Előző 1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 60 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 153 vendég

cron