Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 62 / 156
Előző 1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 156 Következő
Üdv zole183
A probléma meglehetősen misztikusnak tűnik számomra. Van egy jó tartályunk levegővel töltve, van egy jó nyomáskapcsolónk ( cserélve lett az előző) és van egy jó szivattyúnk jó visszacsapó szeleppel és víztömör csővezetékkel aminek 8 bar ugyan a végnyomása de erről a mélységről 5-6 bár lehet már csak fent. Ami miatt misztikus az a kerti vezeték főleg úgy ahogy írod :
Miután rá engedtem a kerti ágra a nyomást elfogadhatóan működött, bár a nyomásmérő óra mutatója továbbra is lengedezett kikapcsoláskor. Miután elzártam a kerti ágat újra ki-be kapcsolgatott.

A nyomásmérő óra az egy nem hitelesített és nem csillapított ( nem glicerines) tehát rezeg ugrál és nem is pontos csak tájékoztató az adat amit mutat tehát ezt vagy cserélni kell vagy elfogadni olyannak amilyen. Itt jön a misztikus kerti ág. Az nem lehet hogy a kerti ág lezárásával kiiktatod a tartályt is a rendszerből és így semmi "rugó" nem marad a rendszerben ? A problémára más magyarázatot nem tudok csak ezt ha a fenti megállapításaim igazak. Ilyen ki be kapcsolgatást még szokott okozni rugalmas falú szívó és nyomó vezeték ( slag) mert változtatja az űrtartalmát nyomás változás hatására, de ez még mindig nem oldja meg a kerti vezeték kiiktatásával összefüggő probléma megjelenést. Mit mutat a nyomásmérő ki és bekapcsoláskor és mennyi idő telik el a ki és bekapcsolgatások közt ?
Sziasztok!

Új vagyok itt ezen a fórumon .Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Van a szomszédságomban egy kb 2 éves AL-KO HWF 1000 házi vízmű.
A következő a hibajelenséget produkálja.
Bekapcsol és kikapcsol egymásután.
A nyomásmérő óra 1 Bart mutatott egy hónapja. Ekkor a tartály hátsórészén levő szelepbe egy pumpa segítségével levegőt fújtam.
3.2 Bar nyomáson a jelenség megszünt. A szivattyú normálisan kezdett működni.Kb 1 hónap múlva megint rossz lett.
Megint felfújtam mert 2 Bar-t mutatott a nyomásmérő.
Egy ideig jó lett de a nyomást "elejti" olyan 10 perc alatt leesik 2 Bar-ra és megint ki be kapcsol..
Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a hiba oka?
Mi engedi el a nyomást? A tartályban levő "gumilabda" lukas? Rossz a tűszelep? Természetes elhasználódás ez?
Hol lehet kapni pótalkatrészt ( Székesfehérvár Veszprém régió).

(( nagy beteg van háznál és szeretném nekik megcsinálni ))
Szia

Több oka is lehet, de azt írod hogy mikor nyomtál bele levegőt akkor átmenetileg megjavult. Ebből az jön hogy a membrán ( vagy a tartály) lesz lyukas. Tehát szét kell szedni ( nyomásmentesítés után ) és meg kell vizsgálni. A ki-be kapcsolgatásnak lehet még oka a lábszelep mert ha visszaengedi a vizet a kútba ez is azt a jelenséget produkálja. Alkatrészt a neten könnyen találsz csak a keresőt kell használnod
pl :http://www.szivattyubolt.hu/328-hidrofor-tartaly-alkatreszek.html
A membrán esetében a méret a lényeg nem a márkajelzés. ( hossz, átmérő, nyakméret ) A tartályt levegővel tölteni víztelen állapotban kell 1,5 bar nyomásra tehát szivattyú lekapcsolva és a vízcsap kinyitva és nyitva is hagyva, vagy a tartályról a vízcsövet le kell venni. Ha jönne a levegő a víz oldalon töltés közben akkor biztosan membránszakadt, de lehet apró lyuk is amit nehéz megtalálni. Ha kész a levegő töltés azt követően szabad vízzel is tölteni a vízoldalt.
Fehérváron a Palotai úton http://www.szivattyu.com/ tudsz venni ilyesmiket.
üdv, a kérdésem az lenne, hogy adott egy fúrt kút 125mm béléscsővel 24m-es mélységgel, vizet nem mondhatnám hogy adott volna, ebbe most fúrok tovább 100mm-es fúróval. kell-e belerakni bélescsövet?
Üdv
A megoldás meglehetősen kókler, attól függetlenül hogy nem kevés kút készül ezzel a módszerrel bízván a szerencsében vagy megvezetve a megrendelőt, hiszen az a kút amiben béléscső is van ( lezárt talppal) amiben nincs az csak lyuk nem más. Sokszor több métert is képes egy omlás esetén a homok feltölteni a fenti csőszakaszt nem egyszer befogva a drága búvárszivattyút ami végleg ott is marad működésképtelenül. A következő probléma a kavicsolás. Ha nincs cső akkor miképp lehet kavicsolni ? Sehogy, már pedig a béléscsövet illenék több mázsa ( esetenként több tonna) apró szemű ( 1-2 mm) homokmentes kavicsnak körbe venni. Ha ezek elmaradnak akkor bizony a végeredmény is csak ritkán és szerencsés esetben lesz tisztavizű homokmentes bővizű kút aminek az élettertama is rövid többnyire. Tehát én mindenképp javaslom kicsövezni az alámélyítést ami bizony gyakorlott szakinak sem mindig egyszerű, ha csak a környéken nincs több hasonlóan "low budget" módon kivitelezett és évek óta tartósan jól működő kút. Persze a sóderozás ebben az esetben is álom marad, tehát nagyon finom szűrőt kell rakni a csőre. Léteznek ún. belógatós kutak amik hasonlóképp készülnek de azok csak kevés helyen kivitelezhetőek az országban és ott több köbméter homokot szoktak kompresszorral kitermelni hogy jó nagy kavernája legyen a kútnak. Helyileg merre van ez a próbálkozás mert nem kizárt hogy 100-150 métert is kell fúrni a siker érdekében.
Üdvözletem!
A kérdésem az lenne,hogy a tesco-ban vett grun power szivatyut szerelt már valaki.és ha igen van -e hozzá alkatrész.az áruház ugyanis csak a garancia jegyre cseréli a készüléket(ami nincsen meg),és nem javitja.Valószinű hogy szárazon ment a szivattyú és azota nem tud nyomást csinálni,mi lehet a probléma?A szivattyú nem folyik nem repedt,a vizszállitás is jo csak nem éri el a lekapcsolási nyomást.
(grat a forumhoz nagyon jó)
Üdv
A lapátkerék és a diffúzor kopott vagy deformált az lesz a baj és talán egy új tengelytömítést is megérdemelne ha már ennyire szét lesz szedve, sőt talán a motor csapágyazása is megérdemel egy vizsgálatot. Nyilván szükség, akarat és pénztárca függő milyen mélységbe megyünk bele. Az biztos hogy egy kínai szivattyú lesz, és hogy ki árul hozzá alkatrészt sajnos nem tudom. Talán a forgalmazó hajlandó lesz elárulni a szervize címét. Nem kizárt hogy gazdaságosan nem is javítható.
köszönöm a vállaszt,de a gyártó simán leszerelt a cseregarancia dumával. kivonta a terméket a piacról inkább mint hogy szervizhátteret biztositott volna.elöször a tesco barkácstermékeket megváltoztatta grün powerre de most már azokat is vonja ki.nekem ez a 4.szivattyum és nem volt vele semmi gond 2év csere garanci volt rá,tönkrement cserélték.a baj az hogy nincsen meg a gari papir.viszonylag sokat használtam mert havi 50-60m3 vizet termelt ki.azt hiszem szétszedem és elkezdem a legozást .köszönöm a gyors segitséget
üdv, utólag is köszönöm a tanácsot, sikerült 50m-ig lefúrni, 60mm-es csövet raktam bele 28m-t és láss csodát megjött a víz, a szivattyút a tetejétől 15 m-re raktam le (a víz 12m-en), és eddig kb 2 m3/h-val egész nap ment a szivattyú, mostanra már a homok is kezd eltűnni.
Üdv
Gratulálok és kívánom hogy sokáig jól működjön ! Mekkora részt szűrőztél be a 63 as csövön ? Dugóztad alul a csövet és tettél szűrőkavicsot is ?
Szia Lalibatyo!

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel! Sikerült megoldani a problémát! A nyomás kapcsoló nagyon messze volt (8m) a hidrofor tartálytól, közelebb tettem (1m-re) és innentől kezdve példásan működik!

Köszönettel:Zole183
Tisztel Fórumozók!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam a fórumotokra, nekem is nagy szükségem lenne a szaktudásotokra és a tapasztalataitokra.
Tavaly decemberben vásároltam egy domb tetején egy 30 éves házat. Sajnos a vízszolgáltató nagyon kicsi nyomást produkál csak: jegyzőkönyvbe rögzítették, hogy 1,7 bar-t tud a rendszerük, ami az általános szerződési feltételek szerint a részükről elegendő. Nálam viszont már csak pisilnek a csapok, pláne a második szinten.

Ezért beszereltettem egy Pedrolló elektromos szivattyút JSWm 10M-10Mx típusút, és egy 100 literes AQUASYSTEM VAO 100 HIDROFOR tartályt, nyomáskapcsolóval ellátva.
A tegnapi napig tökéletesen működött is a rendszer, hozzá sem kellett nyúlnom, azonban tegnap a szivattyú állandóan ki bekapcsolt, 4 barra nyomta a vizet, aztán rögtön elengedte, leesett 2 barra, majd újra felnyomta 4 barra, ismét visszaesett... és ezt már akkor produkálta, ha megnyitottam valamelyik csapot egy pillanatra. Azt nem is mondom, hogy a víznyomás 4 bar-nál jó volt, kettőnél visszaesett a csapon kifolyó víz....
Szóval: aki beépítette a rendszert, az nem tudott jönni, egy másik csapatot hívtam. Nagyon korrektek voltak, szétszedték a tartályt, megnézték, hogy a membrán nem szakadt e ki, de végül úgy tűnik, hogy a szelep volt a rossz, és ott szökött el a levegő.
A srácok felpumpálták 2,5 bar-ra, a nyomáskapcsoló felső értékét 4 barra, alsó értéknek pedig 3 bart állítottak be. A rendszer csodálatosan működik, a szivattyú szépen dolgozik... örülök.
Viszont azt szeretném megkérdezni, hogy az értékek, ami a levegőre és a nyomásvezérlőre vonatkozóan beállítottak, azok jók e, nincsen e alul- esetleg felül méretezve most a rendszer. Nem szeretném, ha most meg a szivattyú menne tönkre, esetleges helytelen értékek végett.

Válaszaitokat nagyon várva, köszönettel:

Péter
Üdv
A megadott értékekkel nem kell tartanod attól hogy a rendszernek baja történik. Ha elromlana az nem ettől lesz. A tartály 8 bart tud a szivattyú 4,6 bart de mivel kb 1,5 ről indul a nyomás igy "nyomásfokozó" üzemben bőven tudja amit kérnek tőle.
Üdvözlöm.
az lene a kérdésm van egy alko 801 házi vizmüvem szivatyzt cseréltem rajta és azota nem akkar kikapcsolni csak ha rá csapok a nyomáskapcsolora mi lehet az oka
tistelettel lászló.kellemes ünnepet
Üdv
A problémának több oka is lehet, én a szívócső tömítetlenségére gyanakodnék, nyilván meg lett bontva az is és kevéske levegőt szívhat, azért nem tud nagyobb nyomást produkálni. Nem ártana a korábban oly sokszor leírt módon ellenőrizni a tarályban a levegőnyomást sem. Visszaolvasva ez a probléma már többször szerepelt. Ha kicsit bővebben kifejtené hogy mi lett cserélve ( íráshiba nélkül) és fényképet is csatolna talán a segítség is egyszerűbb lenne.
Előző 1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 62 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 149 vendég