Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 122 / 156
Üdv
Nem mindegy hogy a vizet vagy a levegőt ereszti el, ezt pontosítani kellene. Ha a vizet akkor az a kúttól a legutolsó csapig bárhol elmehet a rendszerben, csak épp ott ahol nem veszed észre (pl a kútcsőben vagy a víz alatt a szívócsőben de akár a földbe ásott vezetéken vagy a falban. Ha a levegőt akkor az a tartályból szökik és vagy a vízzel együtt távozik, vagy a tartályból. Esetleg valami kép vagy képek sokat segíthetnének.
Ez a szivattyú ha szimeringes akkor gyakran levegősödik és a víz is szivárog,csepeg a tengelynél.
Üdv

Azt kellene eldönteni hogy a szívó vagy a nyomó ágon megy el a víz. Egyenlőre maradjunk abban hogy nem a levegő megy el. Miután feltöltötte a rendszert a szivattyú tehát kikapcsolta a nyomáskapcsoló egyből zárd el azt a golyóscsapot ami a nyomó ágban van a kpe és a vascsövek közt. A képen zárt állapotban van és kék a működtető karja. Ha megszűnik a nyomásvesztés akkor valahol a nyomó ágon van probléma ahol szökik a víz mert ha megnyitod ismét akkor csökkenni fog a nyomás.
Ha elzártad a csapot és ugyanúgy csökken a nyomás akkor a szívó ágon lesz a probléma. Vagy a szívó oldali vezeték tömítetlen, de a víz alatti részen lesz az mert különben levegősödne is a szivattyú, vagy pedig a szívócső aljára szerelt lábszelep nem zár tökéletesen, de lehet hogy épp a lábszelep van tömítetlenül a szívócsőre szerelve.
Ha valami mosogatócsöves telibe szívataott golyós szelepes a kút akkor még lehet pár dolog.
Tehát akkor nem a nyomó hanem a szívó ágon megy el a nyomás. Ha nincs nyoma akkor a víz alatt történik a kútban, tehát vagy hibás a lábszelep, vagy tömítetlenül van szerelve. Ez lehet a csatlakozó idom hibája vagy hibás szerelése is.Nem kizárt hogy csak valami kosz van beszorulva a szeleptányérja alá és egy tisztítás megold mindent.
A tartályban a levegőt úgy kell ellenőrizni hogy a víz oldalon nyomásmentesítesz (tehát kiengeded a vizet amíg folyik, majd nyitott csap mellett mérsz a tartály végén a fekete takaró alatti szelepen és ha kell nyitott vízcsap mellett is pumpálsz hogy ha lyukas lenne a membrán akkor a vízcsapon kiáramló levegő a hibát jelezze. 1,4-1,5 ami jó neked a levegő oldalon.
Most vagyok gépnél :) Hát bizony lehet hogy az öreg vascső ért élete végére. Átmenetileg lehet megoldás egy tehermentesítő visszacsapó szelep amit a szivattyú nyomó ágába kellene beépíteni. Ezt viszonylag egyszerűen meg is lehetne tenni. Így nem hatna vissza a rendszernyomás a lábszelepig, viszont nem kizárt hogy hogy a vízvesztés miatt keletkező vákum levegőt szippantana be ami a szivattyút levegőssé tenné hoszabb állást követő induláskor. Az igazi megoldás a teljes szívócső csere 1" KPE csőre.
Majdnem :). Egyrészt a lábszelep az szívó kosaras, ennek kellene a kútban lenni és persze nam az alján hanem felette legalább fél méterrel, másrészt a képen ami van az a gagyi műanyag tányéros, érdemes valami jobbat venni. De ha ez van otthon akkor ne dobd ki, próbálni jó lesz.
Üdv! adott 1 házi vízmű,(hidrofor) kb 100 literes tartállyal. eddig hibátlanul működött,csak az volt a furcsa az utóbbi időben,hogy egyre többször volt levegős a rendszer,puffogott,mikor engedtem a ki vizet. de bekapcsolt a motor,fel is töltötte a tartályt vizzel,majd kikapcsolt.mai nap folyamán kiengedtem az összes vizet a tartálybol,hogy ujra feltöltsem,levegőtlenítsem,de azóta csak megy a motor,nem "kapja fel" a vizet,csak jár szárazon. a szívócsövet is feltöltöttem vizzel indítás előtt,de nem szív semmit,csak jár a motor. mitől lehet ez? elromolhatott a lábszelep a szívócső végén? és nem nyit,nem engedi felszivni a vizet a motornak? esetleg szimmeringes lehet? Várom a véleményeket,ötleteket!
Üdv
Először pontosítsunk kicsit. Milyen a tartály (membrános vagy hagyományos)
Milyen a szivattyú (konkrét típus )
Milyen a kút ? ( nyugvó szint üzemi szint ásott, fúrt,vagy mosogatócsöves)
és hát 1-2 értékelhető kép sem ártana.
Vettem egy Mr GARDENER házi vízműt az lenne a gondom,hogy nem találom a nyomáskapcsolót rajta nekem szükségem lenne rá mivel a ház víz ellátását szeretném ellátni. a linken a vásárolt házi víz mű látszik,http://www.barkacsgeparuhaz.hu/termekek/mr-gardener-3700l-h-p18.html . Kérnék egy kis segítséget előre is köszönöm a választ.
2336 hozzászólás Oldal: 122 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég