Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 139 / 156
Hirtelen ezek voltak csk kéznél, de elég jól teljesínek a látvány ellenére. Igen ásás lesz a fejig mert a szívó oldalon iszonyt vákumot csinál a szivattyú ami azt jelenti számomra, hogy elzáródott vagy bedugult. Majd ha lesz időm akkor feltárom és megmutatom a fej fotóját hatha akkor tudsz majd tanácsolni valamit. Ezt a bilincses szörnyet majd cserélem KPE könyökre. Köszönöm a gyors reagálást és segítséget.
Kedves Fórumozók!

Sajnos Édasapám kertjét nekem kell tovább gondoznom.
Adott egy 65 m mély fúrt kút. Locsolt vele, természetesen másra nem használta...
Nem is tudom, foglalkozott-e a téliesítéssel, sosem kérdeztem, viszont elég komoly
kis házat épített neki. Mellékeltem két fotót. A tető a ház mellett a földön (alu lappal borított favázas, rajta lomokkal). A háttérben
lévő sárga 5 cm vastag polyfoam lap is a fedél része. Tél előtt mi a teendőm? Ritkán fogunk lejárni, és ha beüt egy tartós kemény fagy, félek, hogy probléma lesz. Egyelőre leválasztottam az elektromos hálózatról, és lábpumpával a hidrofor tartályt
2 bar-ig felnyomtam, majd hagytam, hogy 0-ra essen. Közben a kerti csap nyitva volt, és csordogált a víz.
De nem vagyok biztos benne, hogy ez elég.
Köszönöm a segítséget!

Zoltán
20180908_155637.jpg
20180908_155637.jpg (1.65 MiB) Megtekintve 3309 alkalommal.

20180908_155624.jpg
20180908_155624.jpg (1.18 MiB) Megtekintve 3319 alkalommal.
Jól gondolod, nem lesz elég ha komolyabb hidegek is jönnek. Az a szivattyú gépház nem kellően fagy védett ha tartósan nincs használva a szivattyú, mert akkor a 14-15 fokos víz ami kútból jön nem fogja "fűteni". Le kell szerelni a szivattyút tartályostól a csövekről és fűtött helyre vinni, vagy a szivattyú házat is vízteleníteni. A szívó csövet is fel kellene húzni, kiönteni belőle a vizet majd visszatenni a helyére a kútba, hogy a felső csőszakasz így víztelen legyen.
Tiszteletem;
Van egy régi házi vízellátó rendszerünk, hidrofor, motor, nyomás kapcsoló. Egy hónapja "levegőztettem" a rendszert de mostanában elkezdett gyakran, rövid időre húzni a motor. Mi lehet az oka? Megint elfogyott a levegő a hidroforból?
Szia Waltek
Igen. Ha membrános akkor kilyukadt a membrán, ha klasszikus akkor valahol szökik a levegő.
Tisztelt Lalibátyó! Van 3 sor kb 100 méter hosszú gyümölcsösöm. Ezeknet szeretném autómatizáltan locsolni. Ásott kutam van kb 1500 liter víz nyerhető ki. Tartàlyaim is vannak. Direkt a szivattyúról vagy pedig tartályok összekötêsével csepegtető rendszerrel kellene megoldani ? Vagy hogyan lenne a legjobb? Válsszát előre is köszönöm!
Az 1500 liter az óránként vagy naponta értendő ?
Egy szivattyúzásra.
Szerintem naponta legalább 2x kinyerhető ez a vízmennyiség. Kút vízhozama kitűnő.
Amiket én láttam ott vagy kifóliázott öntöző tóból, vagy valamilyen tartályból öntöztek. Egyrészt mert ha ment az öntözés akkor nem győzte a kút, másrészt pedig az öntözővíz így kezelhető adalékolható volt.
Igazából matek a sztori, ki kell számolni hogy mennyi a tervezett vízkijuttatás tövenként 1 alkalommal szorozva a tőszámmal aztán megnézni hogy mekkora tározó kell hozzá és azt mennyi idő alatt lehet feltölteni az adott kúthozammal.
Azt nem tudom, hogy gravitációval történjen a locsolás vagy szivattyú segítségével. Ha gravitációs megoldást szeretnénk durván 100 méter csővel számolunk. Milyen magasan legyen a tartály és 1" vagy 3/4 " os kpe cső legyen ? Én úgy gondolom, legjobb lenne soronként öntözni, golyóscsappal elválasztani a másik kettő sortól.Egyébkén van 3 db 1000 literes tartályom amit össze szeretnék kötni egymással. Egy sorban durván 20 fa található. Arra gondoltam, hogy a töveknél a víz szabályozására olcsó kis csapok is lennének, hogy a cső vége felé is egyformán adagolja a vizet. Időzítő kapcsolót gondoltam a kút szivattyújára ami az összekötött tartályokba ereszti a vizet.Fő kérdés gravitációval ? Ha igen milyen magasságban helyezkedjenek el a tartályok? Ha szivattyúval. Akkor milyen szivattyú legyen a megoldás ezt is időkapcsolóval gondoltam.
Hogy működik e gravitációval azt alapvetően a csepicső vagy csepicsap nyomásigénye dönti el. No meg hogy képes e gravitációsan az a mennyiség kifolyni egyenletesen a legközelebbi és a legtávolabbi fánál is. Ha van nyomás abból lehet számítani magasságot.
-A saját kertemben 5-10 méteres paradicsom /paprika soroknál működött a csepi cső 1 méter magasra emelt IBC ből . Az hogy 100 méteren ez működne e ? sajna nem tudom. Szivattyúsan biztosan.
Igen, átgondoltam a dolgokat valószínű Önnek van igaza, tehát megyünk a biztosra.van egy elpumps jcb 1500 as szivattyúm azzal szerintem egyszerre megtudom öntözni a három sort. Köszönöm a véleményét! Szép Napot!
Üdv mesterek!

Van egy gyümölcsösöm, ahova fúrattam egy 120 méteres kutat. Nyugalmi vízszint 5m van. Egy 2 méterre felemelt 1000l IBC tartályba szeretném a vizet juttatni, de villany nincs ezért motorossal kell megtennem. A kútcső 50-es de a kézi pumpa miatt 40-es re szűkül a szivattyú csőcsonkja, egy HECT 343 tipusú szivattyút néztem ki.
- Ismeri valaki ezt a szivattyút? --- Sok jót és rosszat irnak róla.
- Önfelszívó?
- Enyhén gázos vizet is felszív?
Kinek van tapasztalata róla? -- Vagy ötletetek van? --Esetleg más tipust használtok?
Várom megtisztelő hozzászólásotokat!
Hello
Hát vannak fenntartásaim a projekttel kapcsolatban de ha már egyszer így alakult abból kell főzni ami van. Első lépésben a klasszikus kérdéseimmel kezdeném . Aki fúrta az a beüzemelés során mivel szivattyúzta és mekkora volt a tiszta vizes hozama a kútnak ? Mit javasolt az üzemeltetéshez ? Milyen szivattyút és mekkora maximális hozamot liter/percben ? Meggyőződtél e arról hogy valóban tudja is a kút azt amit mondtak róla ? Miből gondolod hogy gázos a kút vize ?
2336 hozzászólás Oldal: 139 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég