Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 126 / 156
Üdv Lalibatyó!
Olyan kérdésem lenne, hogy a 80 literes membrán nélküli tartályból létezik, hogy kb. egy hónap alatt "távozik" a levegő a vízzel együtt? Elvileg nem ereszt sehol semmi, minden szelep/toldás/csatlakozó hermetikusan zár. Azt gondoltam volna, hogy legalább egy pár hónapot kibír levegő pótlás nélkül.
Üdv
1 hónapnál azért jóval többet kell kibírjon :) A teljes mennyiség ennyi idő alatt nem távozhat.
Akkor szelep ellenőrzés lesz valami szivárgás vizsgáló habbal. :lol:
Nekem volt a praxisomban olyan is ahol a hegesztés engedte a levegőt.
http://videa.hu/videok/tudomany-technika/hazi-vizmu-in-italy-made-GAfNqizuxFqwnKKC
Hűűűha, akkor lesz mit átvizsgálnom. :lol:
De.....membrán nélküli tartálynál, elvileg ahol a levegő szökik, ott a víznek is szöknie kéne. Tehát víz szivárgás jeleit kellene látni. Vagy rosszul gondolom?
A dolog ettől azért bonyolultabb. Fújd csak azt a sprayt :)
Úgy lesz, fújom, fújom. :lol:
Üdv ,
a következő lenne a problémám :
egy öntözőrendszert működtetek egy fúrt kútból (mélysége 9-10 m , víz már 3 méteren van) egy Elpumps JPV 1500 B önfelszívó kerti szivattyúval. A szívócső egy 1" pvc cső, az alján sárgaréz öntvényből készült lábszelep (az eredeti fekete műanyag helyett). A szivattyút egy konektorba dugható digitális időkapcsoló vezérli. A rendszer akár napokig , hetekig tökéletesen működik, de aztán egyszer csak feltehetően a szívócső eldobja a vizet és a következő induláskor már szárazon fut a szivattyú. ( Épp ezért jelenleg csak manuálisan lehet felügyelettel indítani) A szivattyú feltöltése után a rendszer megint egy darabig működik.
Kérdésem mi okozhatja ezt a jelenséget , illetve mi lehet a megoldás ennek kiküszöbölésére. ( esetleg egy jó minőségű lábszelep ? )
válaszokat előre is megköszönve :
LJJR
Üdv
Első olvasatban tipikus lábszelep probléma. Vagy időnként homokos a víz és a homok nem engedi zárni a szelepet, vagy a szelep gumija repedezett kiverődött koszos akad stb. Nem kizárt hogy a csővégen a lábszelep szerelése sem tökéletes. De ha az a bolti szerelt szívócső ami a porszívó csövére hasonlít akkor talán az sem lenne baj ha lecserélnéd KPE csöves szívócsőre. Ezt viszont magadnak kell összeraknod. Az ilyen makacskodó rendszereknél néha megoldás az is hogy a nyomó oldalra a szivattyú után is raksz visszacsapót. A sekély mélység miatt talán az sem kizárt hogy lábszelepig leszívja a vizet időnként.
Köszi szépen ,
a KPE-s cserén már én is gondolkodtam :)

lábszelep + visszacsapó szelep egyszerre nem ront a nyomás hatás fokon ?
Ha 3/8" os visszacsapót raksz akkor valószínűleg igen :) Először cseréld le azt a "tescós" szívócsövet. És persze vékony kötelet kötni az aljára aminek a végét fent rögzíteni a szivattyúhoz ha bele esne szereléskor....
Viszont ha homokol a kút akkor sokat nem kell keresgélni a bajok forrását.
Üdv Lalibatyó!

Szeretnék érdeklődni,hogy a pedrollo 4BLOCKm 2/13 szivattyúhoz milyen vastagságú kpe csövet tegyek visszacsapó után?
Elegendő a 32-es szerinted?
Válaszodat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni szivattyú kiválasztáshoz.
Ásott kútunk van, a vízszint 5,5m-en kezdődik, a szivattyút a kút melletti aknában tudom elhelyezni, ami a talajszint alatt 2m-en van. Innen kellene a házba benyomni, kb. 20m-re a földszinten, két alsótartályos WC-hez.
Az aknától 25-ös KPE cső van a házig, ahol átvált 20-as ötrétegűbe, ez ágazik 2 felé 16-os ötrétegűvel a két tartályba.
Köszi a segítséget!
Üdvű
Szeretnék érdeklődni,hogy a pedrollo 4BLOCKm 2/13 szivattyúhoz milyen vastagságú kpe csövet tegyek visszacsapó után?

A kérdést a felhasználni kívánt vízmennyiség dönti el. Számtalan esetben láttam olyant amikor a kút tud 10-15 litert percenként, de a szivattyút 32 es KPE csővel szerelik :)
Minek ? -hogy jó nehéz legyen ha ki kell venni a kútból , vagy hogy kétszer annyiba kerüljenek a szerelvények ?
Ha a vízfogyasztás 50 liter/perc alatti akkor a 25 ös KPE is elég.
Szia
Ez a wc tartályos projekt semmi különösebb extrát nem igényel. Egy "alap" házi vízmű már elegendő.
2336 hozzászólás Oldal: 126 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég