Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 70 / 156
Előző 1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 156 Következő
Üdv
Valószínűleg a termikus védelem tilt le. Elvileg van egy beépített hőkioldó a motorban ami ha felmelegszik ( túlmelegszik) a motor lekapcsol, majd ha visszahűl újra indul. Lehet ez rossz, vagy valmi oknál fogva melegszik valóban a motor. Azért egy szakszerű ( nem kábelráncigálós) kontakt vizsgálat sem ártana mert lehet hogy mégis ott a baj. Tudom ez a legrosszabb hiba hogy hol jó hol nem, nincs is sok szervizesnek türelme szórakozni vele de egy alapos ellenőrzés be is határolhatja a hibát.
Üdv!
A házi vízműben felfújtuk azt a szelepet 1,5 Bar-ra, de nem javult meg. Megfigyeltem, ha nincs semelyik csap se nyitva felmegy 3,2 Bar-ig a nyomás. Ha kinyitunk valamit elkezd csökkenni majd kb 1 Bar-nál bekapcsol a szivattyú feltornázza magát 1,6-ig. Ezt kb 1 percig tartja is (természetesen közben megy a szivattyú) majd egyszer csak elkezd csökkenni és 1Bar-nál megáll és közben rendesen dolgozik a szivattyú, de valamiért leesik a nyomás. Tegnap előfordult már, hogy teljesen megállt a locsoló, de a szivattyú dolgozott közben. Majd mikor elzártuk a csapot sokkal egészségesebb hangja lett a szivattyúnak és elkezdte feltornázni a nyomást. Egyszerűen nem jövünk rá mi a baja :( régen nem csinált ilyet.
Üdv
Milyen kútról üzemelteted a szivattyút ? Ha nem képes a vízelvételt pótolni akkor kút gondok lesznek ott.
lalibatyo írta: Üdv
Valószínűleg a termikus védelem tilt le. Elvileg van egy beépített hőkioldó a motorban ami ha felmelegszik ( túlmelegszik) a motor lekapcsol, majd ha visszahűl újra indul. Lehet ez rossz, vagy valmi oknál fogva melegszik valóban a motor.

Az is felötlött bennem, mintha lett volna valamikor valamilyen kondenzátor cserélve. Lehetséges, hogy az okozza a gondot?
A motor melegedése érezhető, de kézzel azért meg lehet fogni, tehát nem tűzforró.
lalibatyo írta: Üdv
Milyen kútról üzemelteted a szivattyút ? Ha nem képes a vízelvételt pótolni akkor kút gondok lesznek ott.


Fúrt kút, 9 méter mélyen találtak vizet, szóval kb olyan mélységből jöhet. Bányatónál van a telkünk a környék tele van tavakkal, emiatt édesapám szerint lehetetlen, hogy ne lenne víz benne, de hogy őszinte legyek bennem is felmerült már, hogy lehet nem ér bele rendesen vagy lassan jön az utánpótlás.
Üdv
Akkor ez egy mosogatócsöves 40-es kút ?
Őszintén nekem ezekről fogalmam sincs :D Faterom csináltatta még évekkel ezelőtt és eddig tökéletesen működött minden, igaz néha fura szaga volt a víznek, de kert locsolásra bőven megfelelt :D
Tisztelt Ezermester4

Segítséget szeretnénk kérni házi vízművel kapcsolatosan! A Házi vízmű Elpumps 1300-as házi vízmű...nálunk is járt szerelő....A nyomáskapcsolón található egy kicsi és egy nagy rúgó. Kérdésem az lenne, hogy melyik rúgóval milyen nyomást lehet szabályozni ? Milyen nyomáson kapcsoljon ki és be?
A segítséget előre is megköszönöm : Gaál Szabó Zoltánné Margó
Üdv tewo
akkor ott mégis csak kút és hozam gondok lesznek.
Kedves Margó
Visszaolvasava többször megtalálja hogy miképp kell egy nyomáskapcsolót beéllítani. A nagy rugó csavarja a kikapcsolási nyomást állítja a kicsi pedig a ki és bekapcsolási nyomás közti különbséget, de mivel nem egy professzionális nyomáskapcsoló amiket ezekbe a házi vízműnek nevezett eszközökbe építenek ezért el lehet vele szórakozni mire az ember megtalálja a számára kedvező beállítást mert a tapasztalat azt mutatja hogy mindegyik csavar mindkét értéket váltztatja csak az egyiket kevésbé. A gyári érték szerint 1,5 nél bekapcsol, 2,8 nál pedig ki. Először a kikapcsolási nyomást kell beállítani de úgy hogy fellazítja a kis csavart. Ezt követően pedig addig növeli a ki és bekapcsolás közti különbséget míg az a kívánt érték nem lesz. Tudni kell hogy a gyári értéktől több barral eltérni nem lehet, ha magasabb nyomás kell akkor az 5 baros nyomáskapcsolót kell választani és beépíteni, de ügyelve arra hogy a szivattyú képes legyen a kikapcsolási nyomás feletti legalább 1 bar nyomás előállítására.
Tiszteletem Mindenkinek!

Új vagyok még a fórumon, azonban korábban már olvasgattam az itt leírtakat.

Vázolnám is a problémámat, amivel jelenleg szemben állok:

Van egy 7 méter mély ásott kutam, amiben lefektetett lábszelep található. A házban volt egy régi, orosz gyártmányú 4 lépcsős szivattyú egy 200 literes puffer tartályra kötve, ez a szivattyú lenne cserélve, mivel a régi tönkrement áltában.
A ház maga egy 2 szintes épület, azonban az alsó szint csak 2,1 m magas, így a fürdőszobában, ami az emeleten található kb 3,5-3,6 méter magasra kellene eljuttatni megfelelő nyomással a vizet. Egyidejűleg nem túl nagy vízhasználatról lenne szó, igaz van mosó és mosogatógép is, azonban A+++-os energia osztályúak, így viszonylag kevés vizet fogyasztanak, valamint víztakarékos perlátorok is fel vannak szerelve a házban. 4 -en lakunk itt, havi víz fogyasztásunk hozzávetőleg 13-14m3.

A kérdésem, gondolom kikövetkeztethetően az lenne, hogy milyen szivattyút vásároljak? A nyomáskapcsoló konkrét típusa is érdekelne, valamint, bár a kút tiszta (a régi szivattyún szétszedve sem volt kopásnyom egyáltalán) érdemes-e szűrőt beépíteni(Elpumps előre gyártott szűrők)?

Két típust néztem ki, hosszasabb keresgélés után:
Elpumps JPV 1500B
Pedrollo JSWm 15M

Valamint még felmerült az AL-KO JET 6000/5-is.

Véleményetek szerint melyik lenne számomra a jobb választás? Ezen a munkaponton, ahova nekem kéne szállítani a vizet, van jelentől eltérés közöttük? Ha kell megvásárolom a drágább Pedrollot, vagy mást amit ajánlotok, de ha nem szükséges és elfogadhatóan jó minőségű az Elpumps és elég vizet is szállítana az esetemben, akkor maradnék annál.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv
Ha nem akarsz öntözni is hanem csak a házat ellátni akkor bizony túlzás ekkora szivattyúkban gondolkodnod. Megtartod a régi 200 literes tartályt is ? Ha jó kár lenne kidobni, ráadásul azon lesz egy nyomáskapcsoló is ami vezérelhetné a szivattyúd. Tehát gyakorlatilag csak szivattyú csere lesz ?
Szia!

Igen, gyakorlatilag csak szivattyú csere, mivel megtartanám a régi tartályt. Öntözni nem szeretnék róla, egyenlőre, de később nem lehet tudni. De kb 10% esély van erre. Szóval csak a ház vízellátására kellene.

Nekem az egyik szivattyús webshopban mondták, hogy erre a célra ez az Elpumps kevés lehet, a legkisebb ami éppen elviszi az az általam írt Pedrollo lenne. Mármint szerintük.

Van rajta nyomáskapcsoló, de inkább a biztonság miatt cserélném. Azt se tudom, hogy működik-e rendesen.

Akkor véleményed szerint mi lenne megfelelő? Nem baj ha olcsóbb, csak az emeleten is legyen normális víznyomás!

Köszönöm még egyszer!
Üdv
Ez az emelet még fél bar nyomást sem vesz el, tehát szinte elhanyagolható. Ami fontos az a vízelvétel. A vízórán kb 30 liter tud bejönni percenként tehát ez a mennyiség bőven elegendő egy lakásban. Rendszernyomás pedig valahol 2,5-3,5 bar környékén már jó. Tehát olyan szivattyú kell ami 20-30 litert tud 3 bar nyomás környékén. Az általad kiválasztott típusok ezt bőven tudják. Látom ragaszkodnál a bronz járókerékhez. Ha az anyagiak fontosak akkor szerintem egy Elpumps JPV1300 B is maximálisan kiszolgálna féláron mint a jswm 15m de még ettől egy kisebb és olcsóbb is. Az alko-t hagynám, esetenként rossz hírek jönnek a szervizekből ezzel kapcsolatban. Drága és macerás a javíttatásuk garancia után. Én csak akkor cserélném a nyomáskapcsolót ha rossz. Ezek a régi hidrofor nyomáskapcsolók elég megbízhatóak és a tiéd már be is van állítva a számodra megfelelő értékre.
Ha azt mondod, hogy nem kell ragaszkodni a bronz-hoz, akkor nekem jó a műanyag is, csak "mindenki" ezt javasolta inkább.

Ha az esetleges öntözéses dolgot is figyelembe vesszük, akkor az 1500-as Elpumps gondolom teljesen megfelelő. Meg én is nyugodtabb lennék, a nagyobb tartalék miatt. Fontosak az anyagiak, de hosszútávú-jó megoldást keresnék! Olyan gazdag nem vagyok, hogy a legolcsóbbat vegyem :) !

Elpumps mosható szűrő kellhet elé (1 literes filter néven fut)?

Már csak az a kérdés, hogy műanyag vagy bronz járókerék legyen?
Előző 1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 70 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 132 vendég

cron