Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 71 / 156
Előző 1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 156 Következő
Sziasztok,

a segitsegeteket kerem egy furcsa problemaval kapcsolatban.
Sajnos az egyik vizpumpam elromlott (Al-Ko HW 1300). Ez nyomaskapcsoloval is el volt latva, ugyhogy vegulis ugy mukodott mint egy hazi vizmu...bekapcsolas 2 bar alatt, kikapcsolas 5 barnal.

Vettunk helyette egy Al-ko HWF 1400 Inox hazi vizmuvet, ami elmeletileg ugye erosebb motorral rendelkezik mint a HW 1300-as...azt hiszem 100W-al erosebb.
Ugyanazokat a csoveket kotottem ra mint amik a HW 1300-ason voltak, ugyanolyan modon. A nyomas a tartalyban 1,5 bar, szoval minden stimmel.

A gondom az, hogy a HWF 1400 teljesitmenye meg csak meg sem kozeliti az 1300-aset. Es nem tudom miert...ugyanazokat az ontozoket hasznalom mint az 1300-asnal, amiket gyonyoruen vitt is, de az 1400-as hasznalataval lehetetlen az ontozes...szinte csak csordogal a viz az ontozobol...ha saccolnom kell akkor kb. 60-70%-al gyengebben megy mint az 1300-as :-(

Minden segitseg, jotanacs jol jon!!! Koszonom elore is.
Üdv!

Segítséget és tanácsot kérnék. Van az udvaromban egy ásott kút. A felszíntől a vízszint kb 4-5 méterre van és a vízoszlop kb 1,5 méter benne. Eddig sima régi membrános búvárszivattyúval működött, de az semmire nem volt elég. Szeretnék öntözni róla, kocsit mosni, stb. van egy régi már kb 15 éve használaton kívüli 80-100 literes hidrofortartályom és szeretnék egy normális vízművet csinálni a fenti munkákhoz. A locsoláshoz kb 30-40 métert kellene eltolnia a vizet és egy kerti csap lenne felállítva.
Miylen szivattyút javasoltok? És van e ebben valami különleges dolog amire figyelni kell?
Én egy Elpumps JPV1300-ast néztem ki. Ez elég e, vagy esetleg nem is kell ekkora? Kell e más is hozzá, mint egy jó szivattyú és egy nyomáskapcsoló? Abból milyet ajánlanátok?
Előre is kösz a segítséget!!!
Kedves lalibatyo!
Lehet, hogy valamit nem jól csináltam, a kézre kattintottam, remélem, hogy nem lesz emiatt gond....Köszönöm a segítséget Elpumps ügyben. Remélem, hogy sikerülni fog beállítani a nyomást, mivel napok óta esik, így abban reménykedünk, hogy ez hétfőn meg fog történni....két ember szükséges, én szoktam lenni a kisinas.....a férjem az aknában én meg nyisd ki - zárd el.....elolvasva a tanácsát, kiderült, hogy a két rúgót fordítottan értelmezte a férjem, ...a bekapcsolás folyamatossá vált, sajnos a türelmünk elfogyott és vettünk egy új gyári nyomáskapcsolót, amit majd most fogunk beszerelni.Így legalább most már tudjuk, hogy hol kell a kikapcsolást növelni ill. a bekapcsolást csökkenteni,vagy fordítva....Nekünk Elpumps 1300-as műanyaglapátosunk van, ez 5 éve üzemel, ha bemondja az unalmast teljesen, akkor ugyanezt nézte ki a férjem, csak bronzlapátosban, vízszűrőnk is van hozzá....
Üdvözlettel: Gaál Szabóné Margó
Kedves lalibatyo!
Amikor a kézre kattintottam az sárga lett, nem tudom, hogy ezzel csináltam -e valami galibát, ha igen , nem állt szándékomban.....nem ismerem ennek az oldalnak a működését, ezért elnézést kérek!
Margó
Kedves Margó
Biztos vagyok benne hogy bármire is kattintott azt jó szándékkal tette. Én is jó szándékkal próbálok segíteni még ha mindig nem is sikerül. Remélem még hosszú ideig jól fog működni a szivattyúja.
A gondom az, hogy a HWF 1400 teljesitmenye meg csak meg sem kozeliti az 1300-aset. Es nem tudom miert...ugyanazokat az ontozoket hasznalom mint az 1300-asnal, amiket gyonyoruen vitt is, de az 1400-as hasznalataval lehetetlen az ontozes...szinte csak csordogal a viz az ontozobol...ha saccolnom kell akkor kb. 60-70%-al gyengebben megy mint az 1300-as


Üdv
Elvileg valóban erősebbnek kellene lennie ezért megeshet hogy valami hiba történt a beszereléskor. Szerintem nem sikerült a szívó oldal tömítése tökéletesre ezért lehet szív egy kis levegőt is a szivattyú, de megtörténhet hogy a kút nem tudta a nagyobb vízigényt kiszolgálni ezért behomokolt és a homok gyorsan el is tömte a beépített szűrőt.
Elpumps mosható szűrő kellhet elé (1 literes filter néven fut)?

Már csak az a kérdés, hogy műanyag vagy bronz járókerék legyen?


Szűrőt arra az ágra érdemes építeni ami a lakásba megy mert a drága kerámia csapokat pár szem apró szennyeződés is tönkre teheti. Én nem ragaszkodnék a bronz járókerékhez. A méregdrága háztartási szivattyúk járókereke is ugyanabból a műanyagból készül.
A felszíntől a vízszint kb 4-5 méterre van és a vízoszlop kb 1,5 méter benne. Eddig sima régi membrános búvárszivattyúval működött, de az semmire nem volt elég. Szeretnék öntözni róla, kocsit mosni, stb. van egy régi már kb 15 éve használaton kívüli 80-100 literes hidrofortartályom és szeretnék egy normális vízművet csinálni a fenti munkákhoz. A locsoláshoz kb 30-40 métert kellene eltolnia a vizet és egy kerti csap lenne felállítva.
Miylen szivattyút javasoltok? És van e ebben valami különleges dolog amire figyelni kell?
Én egy Elpumps JPV1300-ast néztem ki. Ez elég e, vagy esetleg nem is kell ekkora? Kell e más is hozzá, mint egy jó szivattyú és egy nyomáskapcsoló? Abból milyet ajánlanátok?

Megeshet hogy egy komolyabb szivattyú 15-20 perc alatt szárazra szívja a kutad. Tehát ez lenne az első hogy mit tud a kút, nem e koszosodik be a vize? Ha bírja akkor nem rossz az 1300 as de ha csak egy kézi slagról öntözöl szórófejjel akkor az 1 számmal kisebb is elég. Nyomáskapcsolóból túl nagy választékot ne remélj, ami profi az megfizethetetlen, ami olcsó az nem profi de jó, és ha hozzáértés nélkül nem tekergetik a csavarjait hetente akkor sokáig az is marad.
Sziasztok! Egy 100 literes hidrofor tartályból mennyi vizet lehet kivenni szivattyúindulásig? Mondjuk 2,5 bar max és 1,5 bar minimum nyomás között?Köszi
Üdv
Kb 25-30 liter ha minden frankó.
Hello Mindenkinek,

A következő problémám lenne. Van egy güde típusú hww 1000 p házi vízművem s sajnos valami oknál fogva nagyon kevés a nyomása. Szeretnék 4 darab gardena S80-as öntöző fejet rákötni, de félek tőle , hogy nem lesz jó. A Gardena szerint ehhez 10-12 mp alatt kell 10 liter vízet nyomnia , én kb 24-26 mp-et mérek. Kb 4 m-ről szívja és max 2 m magasságig kell nyomnia egy 1"-os csövön. Szűrő nincs, falsch levegőt sem szív sehol... mi lehet a gond? 3600 l/h van megadva a leírásban. Előre is köszi.
Üdv
A megadott 4 méteres szívómélységet ásott ( gyűrűs) kútra értettem, remélem az is. Sajnos az említett szivattyú nem épp a szavahihető adatokat közlő gyártó terméke és a minősége sem megbízható. Nálunk gazdagabb országokben ez az eldobható kategória ( ha nem vált be dobd ki mert olcsó volt) Ugyan ott tényleg olcsó ( a fizetésekhez képest biztosan) nálunk pedig próbálják marketinggel minőségi terméknek beállítani ezt a kínai dömpingárut. A megadott 3600 liter az esetleg akkor lenne igaz ha a szivattyú a kerti medencéből szivná a vizet a medence mellé rakva nulla méter hosszó és végtelen vastag átmérőjő szívó és nyomó csövön. Tehát ez az elméleti (veszteségmentes) vízszállítása a motorfordulat és a lapátkerék adatai alapján. A másik ilyen adat a max nyomás amit a szivattyú még képes elérni de a vízszállítása az gyakorlatilag nulla. Azt viszont már nem írják oda hogy vagy mert vagy az egyik vagy a másik igaz a kettő együtt sosem. A normálisabb termékekhez karakterisztika görbét szoktak mellékelni amiből látszik valós üzemi körülmények közt mit teljesít a szivattyú és a normálisabb cégek nem is hazudnak.
A jelenleg kapható típusok közt már megjelent az ismertetőben a karakterisztika görbe is. Ugyan nincs túlspirázva de azért van valami. Ez az 1100 wattos szivattyújuk görbéje ami szerintem nem térhet el sokban a te 1000-es szivattyúdétól, sőt hibahatáron belülinek is mondható.
94230-gude-hazi-vizm-hww-1100-vf.jpg
94230-gude-hazi-vizm-hww-1100-vf.jpg (9.52 KiB) Megtekintve 7619 alkalommal.

Ezen láthatod hogy a gardena által javasolt 50-60 literes szállítást (3-3,5m3/óra) ez a szivattyú kb 1 bar nyomás ellenében tudja amiből levonandó a szívómélység esetedben 4 méter. Tehát 0,6 bar nyomáson tudná szállítani a a Gardena által javasolt vízmennyiséget a szivattyú új korában és 1" os keresztmetszeten. Ezzel a nyomással az a spinkler ki sem jön, nem hogy spriccelne.
A mérésedet azt úgy csináltad hogy slagról töltötted a vödröt ?
Köszi a gyors valaszt...

Igen a vödrös modszert alkalmaztam...szoval akkor csere...

Arra gondoltam hogy tartaly reszet megtartanam (megiscsak nemesacel) s csak a szivattyut cserelnem ki, tudnal valamit ajanlani?

A kutrol röviden: kb 13 m mely amiben 7-8 m viz all, a kut mellet van egy 2m mely vizora akna (eleg nedves közeg) s oda van bevezetve a 8 m-es szivocsonk (2 db könyökkel)
Üdv
Neked egy olyan szivattyú kell ami tud 50-60 litert szállítani 3-3,5 bar nyomás mellett mert a szívómélység egyből elvesz ebből 0,5 bart. Tehát azt a szivattyút lell megkeresned aminek a karakterisztikája ezt metszi ki. ( azt ugyan nem mondták a Gardenánál sem hogy a megadott mennyiség az legalább 2 bar nyomás mellett értendő.)
Pl ez :
gorbe_JPV-1500-B.gif
gorbe_JPV-1500-B.gif (5.13 KiB) Megtekintve 7607 alkalommal.


Persze lehet ha én lennék a helyedben akkor inkább egy búvárt dobnék le abba a kútba és egy csomó dologtól meg is menekülnék ami a felső szivattyú telepítésével üzemeltetésével együtt jár.
Pl ezt :
gorbe_BP-10.gif
gorbe_BP-10.gif (4.97 KiB) Megtekintve 7503 alkalommal.


Persze ha nem szimpi az Elpumps akkor bármely más de hasomló karakterisztika adottságokkal rendelkező darab is megteszi.
hello! azt szeretném kérdezni hogy a házi vízmű gumibetét cseréje után az azt rögzítő csavarok körül ereszti a vizet akkor mi a teendő?
Előző 1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 71 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 145 vendég