Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 125 / 156
Konyve szerint a tartalyban levo nyomas 1bar...
Uzem kozben ez no vagy csokken?
Ha 1 bart ír a könyve akkor 1 re fújd, de ha elmegy a levegő belőle akkor lyukas a gumizsák.
Üdv,
Felraktam a nyaralóban a vizművet de órákon át sem tudtam légteleníteni a rendszert.
Télire teljesen le volt engedve.
A belógó pvc cső és elágazik az aknában egy nortonra annak az ágában van egy golyó és gégecső köti össze őket.
A másik kpe a szivattyúhoz annak a csövében egy pálcát érzek keresztben ha beledugom az ujjam.
A norton működik
Létezik hogy ezen ágból levegőt tud szívni a motor? Attól hogy nem látok pumpáláskor szivárgást át tud menni a levegő?
Köszi
Lalibatyo ígértem egy fényképet ha elkészültem a rendszerrel, amiben nagyon sok segítséget adtál. Elvileg ez egy 80 lieres tartály és 22 liter víz jön ki a szivattyú bekapcsolásáig. Néhány kérdésem lenne még. A szűrő mennyire fogja vissza a rendszert?
A tartályba 1 bar nyomást fújtam üres állapotban, ez elég e?
A kút tiszta, a szűrőt a tartály miatt iktattam be (rozsda vagy egyéb koszok miatt), ha nem lesz benne kosz, akkor kiiktatom.
Membrán nélküli a tartály.

Csatolmányok

Lenne még egy-két kérdésem.
Tesztelgettem a kivehető vízmennyiséget a tartályba fújt levegőnyomás függvényében.
1 bar nyomással 22 liter; 1,5 bar nyomással 26 liter; 1,9 bar nyomással 29 liter. Mennyire lehet "feszíteni a húrt" a levegő nyomással?
Mivel press controllal van összerakva a rendszer így az a veszély nem áll fenn, hogy nem kapcsol le a szivattyú, mert nem tudja elérni a kívánt nyomást.
Viszont azt figyeltem meg (ezt nem mértem pontosan), hogy talán a szivattyú a levegő nyomás emelésével egyre több ideig tölti a tartályt (több idő mire leáll). Ez lehetséges vagy csal az időérzékem? Valamint nem erőlködik e a szivattyú, ha túl nagy a levegő nyomás?
Jelenleg egy alko 801-es szivattyú van beépítve, de folyamatban van egy 750 W-os pedrolló beépítése.
Köszönöm a válaszát előre is.
Szia
No ez szép munka volt gratulálok ! Ne feledd hogy a víz idővel "megeszi" a levegőt ezért időnként azt ellenőrizni és pótolni kell. Én nem csináltam még ilyen összehasonlító mérést, de a tartály légnyomását (előtöltési nyomás) a szivattyú bekapcsolási nyomása környékére szokták belőni. Az pedig az esetek nagy részében 1,5 bar. Én maradnék ennél az értéknél.
Köszönöm. :D
Az én esetemben is 1.5 bar a bekapcsolási érték,akkor visszaállítom 1,5 -re az előtöltési nyomást. Ez egyaránt igaz membrános és membrán nélküli tartályokra is?
Viszont egy valamit nem értek. Mi a helyzet a szelep nélküli tartályokkal? Az rendben, hogy amikor megtöltődik vízzel, akkor a benne lévő levegő "összenyomódik" és lesz benne valamennyi "rugó", de üres állapotban 0 bar az előtöltési nyomás és ha jól gondolom én a másfél bar-t üres (nyomásmentesített) tartályba fújjam.
Kicsit elmélkedtem a nyomással, előtöltési nyomással kapcsolatban.
Csak elméleti síkon....
A szivattyúnak tök mindegy, hogy pl. csak vízzel, vagy sok levegő-kevés vízzel éri el a kikapcsolási értéket, tehát:
1. Ha a bekapcsolási nyomásnál magasabb az előtöltési nyomás, akkor annak kéne történni, hogy egy idő után a csapból a víz után levegő jön, mert a légnyomás nagyobb mint a bekapcsolási nyomás, valamint több levegő és kevesebb víz van a tartályban.
2. Ha egy extrém esetet feltételeznénk, tegyük fel a szivattyú maximális nyomása 3,5 bar, a tartály előtöltési nyomása 3,5 bar, akkor elvileg annak kéne történnie, hogy egy csap kinyitásakor a szivattyú be sem kapcsol, csak levegő jön a csapból, majd mikor leesett a nyomás 1,5 alá (mert kiengedtük a levegőt), akkor kacsolna be a szivattyú.
Tehát ebből arra következtetek, hogy azt az optimális előtöltési nyomást kell megtalálni, amikor a szivattyú bekapcsolásakor még víz jön a csapból, hiszen ha ennél nagyobb lenne az előtöltési nyomás, akkor a szivattyúbekacsolása előtt már levegő jönne a csapból.

Húúúú, mire leírtam már én is alig értem. :lol: :lol:
Azért elmélkedek és tesztelgetek ennyit, mert a cél az lenne, hogy minél több vizet lehessen kivenni a tartályból anélkül, hogy bekapcsoljon a szivattyú. Elvégre ezért van a tartály. :roll:
Mindig eszembe jut valami. Ha kicserélem a szivattyút, ami mondjuk tud 4 bar nyomást, akkor a tartályt fel fogja nyomni négy bar-ig (mert ugye nem nyomás kapcsoló van, hanem press kontroll). Itt az a kérdésem merül fel, hogy ezek a régi vas tartályok mekkora maximum nyomást viselnek el?
Nehogy az legyen, hogy örülök ott lenn az aknába, hogy de frankó az új szivattyú és pár másodperccel később meg rám robban a tartály és valami baleset legyen, mert annyit nem ér az egész. :roll:
Elnézést tegnap nem voltam pontos a nyomás adatokkal, mert nem teljesen nyomásmentesített tartálynál néztem az előtöltési nyomást. Hát hiába nem vagyok szakember csak egy lelkes műkedvelő. :lol: :lol:
Tehát teljesen nyomásmentesített tartályban az előtöltési nyomás 1,3 bar, így a kivehető vízmennyiség (szivattyú bekapcsolásáig) 35 liter. Tovább nem kísérletezek, mert azt hiszem ez épp elég egy 80 literes tartálytól.
Az efféle tartályoknak továbbra is érdekelne a körülbelüli maximális nyomásbírása.
Ezek a régi tartályok többnyire 6 bar nyomásra készültek. Aztán hogy idővel mennyire vékonyodott el az anyaga a korróziótól az már egy másik kérdés.
Segítséget szeretnék kérni ugyanis van a házban egy Pedrollo tip házi vízműellátóm és az a problémája hogy a tartályba megy a viz most cseréltem benne kb 1 hónapja gumimembránt és akkor is ugyanez volt a helyzet a gumi nem volt kiszakadva
Mi lehet a probléma
Üdv
Lyukas a membrán. Nem kell hogy szakadt legyen elég egy tűnyi lyuk is.

tartály.jpg
tartály.jpg (24.13 KiB) Megtekintve 1943 alkalommal.
Üdv,
gumigyűrűt szeretnék venni olcsón, erre az alkora már ráment a nadrágom is.
150mm X 5 mm vagy 150mm X 4 mm-s kellene, tud valaki egy olcsó beszerzési forrást?
Köszi, előre is.
Üdv
Gumigyűrűt emberi áron csapágyboltban vagy hidraulikás cégnél kapsz. Én pl itt veszek : http://www.karb-tech.hu/
Jobb ha viszed a boltba a rosszat vagy azt amire rá kell rakni, nehogy meglepi legyen :)
Szivattyúnál lehet coll méret is :!:
2336 hozzászólás Oldal: 125 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég