Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 63 / 156
Előző 1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 156 Következő
üdvözlöm. csak a szivatyú lett kicserélve
üdv : László
Üdv
Ha a komplett szivattyú lett cserélve (motorral együtt) akkor induljunk ki abból hogy a szivattyú jó és teljesíti a gyári paramétereket. Ez esetben még erősebb a korábbi feltételezésem hogy a szívócső visszaszerelése nem sikerült tökéletesen és szív némi levegőt a vízzel együtt ami teljesítmény és nyomáscsökkenést okoz. Javaslom a szívócső csatlakozásokat toldásokat újra tömíteni vagy ha megsérülhetett akkor cserélni javítani. Szakszerűtlen szerelés miatt előfordul hogy a szivattyú házban lévő fém menetes betét elfordul a műanyag körbe reped körülötte ami rejtélyes hibaok is lehet. Ez többnyire erőltetés, túlhúzás eredménye szokott lenni.
Továbbra is javaslom a tartály levegőnyomás ellenőrzését beállítását a tartály víztelen és vízoldalon nyomásmentes állapotában 1,5 bar értékre. Talán meg kellene próbálni a nyomáskapcsolót "fedél nélküli" üzemmódban is hátha a teteje támaszt ki valamit.
üdv köszönöm megbrobálom amit mondott majd leirom mi történt.
üdv László
lalibatyo írta:
Ásatott kútból szeretnénk ellátni vízzel a házunkat.
A talaj agyagos, a kút kb 20m, a víz kb 1,5-2m benne.
Egy olyan rendszert szeretnék ami stabilan működik minden nap és nem kell rendszeresen szerelgetni.


Üdv
ekkora mélység esetén legalább 12-15 méter mélyre kellene leengedni a házi vízművet az ásott kútba mivel 7 méternél mélyebbről már körülményes megbízhatóan vizet felszívatni velük, 9 méternél mélyebbről pedig nem is lehet. Tehát a házi vízmű eléggé esélytelen. Én búvár szivattyút javaslok kiegészítve vagy tartály és nyomáskapcsolóval vagy esetleg áramlás szabályzóval. Ezekből egy megbízható rendszer kb 100 ezer körüli anyagköltséggel állítható össze.


Először is köszönöm a választ lalibátyó.

Sajnos elégé analfabéta vagyok hozzá, ezért ha tudna segíteni az megköszönném.
A "megbízható rendszer" mit jelent?
Mekkora tartályt érdemes beszerezni, melyik a minőség belőle?
A nyomás kapcsoló a jobb vagy az áramláskapcsoló, miért?
Miből milyet érdemes venni a probléma mentes működés érdekében?
Előre is köszönöm a válaszát
VF
Üdv.
Hozzáértés hiányában, de barkácsolási kedvvel szeretnék tanácsot kérni.
Évekig megbízhatóan működött az ALKO HW 800 tip. házi vízellátóm. Tavaly óta gyakran előforduló hibája, hogy megbízhatatlan a bekapcsolása. Előfordul, hogy hosszú percekig nem kapcsol be. Kb. ezzel egyidőben mintha a víznyomás is csökkent volna. A hiba nem szűnt meg sem a tartályban lévő gumibetét, sem a nyomáskapcsoló cseréjével. Mit tudok tenni vele, hogy megbízhatóan működjön?
Tanácsát és segítségét előre is köszönöm.
Üdv Czike !
Ha nem kapcsol be annak inkább nyomáskapcsoló probléma lesz az oka ( ha csak nem maga a szivattyú nem indul hiába kapja meg az áramot) Ha nem volt buherálva a nyomáskapcsoló akkor elképzelhető hogy a nyomáskapcsoló membrán tere feltelt homokkal rozsdával. Leszerelés után viszonylag egyszerűen szét lehet szedni, 4 db csavart kell kitekerni csavarhúzóval.
Általában a bajt többnyire inkább az okozza hogy ötletektől vezérelve tekergetik a beállító csavarokat. Korábban többször is írtuk hogy miképp kellene beállítani a nyomáskapcsolót, visszaolvasva megtalálod. Ha nem jutsz zöld ágra vele akkor lehet csak a csere segít. Az utóbbi 1-2 évben kb 30% al kúszott fel az ára sajnos. A gumibetét csere csak úgy ér valamit ha 1,5 bar levegőt is töltenek a levegő szelepen a tartályba annak víztelen állapotában. Írod hogy nyomáskapcsolót is cseréltél. Az új is lehet hibás, lehet nen jól van beállítva, vagy paramétereiben annyira más hogy be sem lehet állítani a te rendszeredhez.
Üdv Vf+
Esetedben a megbízható rendszer az amit írtam is :
Én búvár szivattyút javaslok kiegészítve vagy tartály és nyomáskapcsolóval vagy esetleg áramlás szabályzóval. Ezekből egy megbízható rendszer kb 100 ezer körüli anyagköltséggel állítható össze.


Tartályból ha teheted akkor savállót kell venni és nem árt már új korában kivenni a membránt és megnézni hogy belül a hegesztése nem e sorjás ami a membránt el is intézheti 1-2 év alatt. Sajnos erre a gyártók nem figyelnek (mert nem látszik). Márka rangsort nem állítanék fel nincs értelme mert a háztartási tartályok még savállóból sem egy életre készülnek az ipariak peig horror áron vannak. A méret minél nagyobb annál jobb. Én nyomáskapcsoló párti vagyok, ha az emberek nem buherálják és tiszta a vizük akkor megbízhatóan működik. Az hogy miből mit érdemes venni inkább pénztárca függő hiszen az árak és a minőség azért összefüggésben vannak még ha nem is lineárisan. Ennek ellenére nem is egy drága grundfos szivattyú pihen kint javíthatatlanul.
Üdv Lalibátyó!

Köszönöm a választ.
Az igazat megvallva nekem sokat segítene ha meghatározna egy - két típust is.
Melyik gyártó, milyen szivattyú a megbízható, ua. tartály és nyomáskapcsoló.
Mert sajnos eddig semmilyen tapasztalatom nincsen ilyen téren
Ha tud segíteni megköszönőm.
Üdv
Hát a periférikus rendszerről lebeszélnélek mint BP1/4 vagy Jolly, TM10 és társaik. Piacos és neten beszerezhető olcsó kínai és egyéb "hulladékok". Lapátkerekes többlépcsős (8-13) szivattyúban kell gondolkodni, esetedben 6 bar körüli végnyomással. Olcsóbb kategória a BP10, BP 18/3, Umbra Eurojet, Drágább Pedrollo 2/10-2/13.
Tartályban nyomáskapsolóban nagy márkaválasztékot ne remélj, mindenki azt dícséri amit épp árul. Léteznek professzionális nyomáskapcsolók is veszett árakon, neten keresgélve biztosan találsz. Drágább úszókapcsolós "ásottkút szivattyút" akkor van értelme venni ha a mindennapos használatban előfordulhat hogy több vizet használsz mint amit a kút képes adni, ezáltal "kiürülne" a kút. Mint írtam a rendszer kb 100 ból már összerakható, de könnyen bele lehet szaladni a 200 ba is anyagáron.
Itt elég jó választékot találsz és leírásokat is aztán kiválasztás után ott vedd meg ahol olcsóbban vagy valami előnyösebb feltételekkel tudod megvenni.
Köszönöm Lalibátyó!

A tanácsod alapján próbáltam keresgélni a szivattyúk között és a következőkön akadt meg a szemem:
ELPUMPS BP 14 Mélykúti csőszivattyú 5400 l/h
Fecachi 4"-os csőbúvár szivattyú 230V 750W
Leo JSD4/ 8-12S csőbúvár 4” merülő szivattyú

Ha támaszkodhatok a véleményedre, melyiket javasolnád - miért?

Ha jól sejtem a tartálynál a membránost kell választani?
kb 100 l elég szokott lenni?

Előre is köszönöm
Feri
Szia vf+
Arról nem beszéltünk hogy a rendszer amit el szeretnél látni az mi is pontosan ? ( lakás ház melléképületek kert stb vízigény )
A felsoroltakból a BP14 ről van tapasztalatom, ennek a kistestvérét a BP10 et ajánlottam is mint olcsóbb magyar alternatíva.
A Leo-t dícsérni szokták de nem búvár kategóriában, egyébként egy jobban sikerült kínai. Fecachi - most hallottam először ezt a nevet, ha szereted a kalandokat nem rossz választás mert lehet bőven lesz benne részed vele. A kevésbé ismerteknél csak is olyan helyről ahol van garancia ráadásul ajánlatos a felsorolt szervizekből is felhívni néhányat és rákérdezni hogy tényleg javítják e mert volt rá példa hogy a megadott szervíznek nem is volt szerződése az importőrrel, vagy már nem is létezett. Természetesen ezt még vásárlás előtt. Tartályról akkor tudok bővebben ha a fentikérdésre választ kaptam.
Szia Lalibátyó

A cél egy földszintes ház teljes víz ellátása volna, megbízható stabil rendszerrel, 3 fő számára.
A kalandokat szeretném elkerülni, ezért is kérek még az elején tanácsot.

http://szivattyu.boltaneten.hu/kinalat/ ... 230v_750w/

Ha a bp megbízható és jó számomra akkor - tapasztalatok teljes hiánya miatt - azt fogjuk megvenni.

Amúgy, ahogyan keresgéltem találkoztam lápszeleppel, visszacsapó szeleppel ...stb.
Ilyenekre nincs szükség a rendszerhez?
Ebből gondolom látszik a tapasztalat hiánya. :D
Üdv
Igen pár dolog szükségeltetik valóban. A linkelt szivattyú 31 méteres emelési magasságával és 240 liter/perces hozamával kifejezetten alkalmatlan családi ház vízellátására hiszen oda 20-30 liter/ perc nél nagyobb hozam nem kell (ha nincs öntöző rendszer). A nyomás pedig a rendszernyomás + a kútmélység (üzemi szint) /10 +1....3 bar elég. Tehát a 20 méteres kút esetében a 6 bar megteszi. Búvárhoz lábszelep nem kell, de visszacsapót ajánlatos beépíteni a szivattyú fölé akkor is ha rendelkezik beépített visszacsapó szeleppel a szivattyú. Kellenek szűkítők KPE csatlakozók (rézből lehetőleg) idomok szűkítők nyomásmérő nyomás kapcsoló elzáró csap(ok) tőmítő anyagok csőtartó konzolok tiplik szerszámok tartály és szivattyú és ajánlott egy szűrőt is beépíteni, mert a kerámia csapok kényesek. BP ből többet is építettünk be reklamáció nem volt. 5-10 éveket elmennek általában. Lehet a pedrollo elmenne 10-15 is de kétszer annyi az ára. Ide is szerencse kell mint annyi mindenhez az életben :)
Ezer hála eddig is a segítségért!!

Van pl:
bp 14 szivattyú
http://szivattyu.boltaneten.hu/kinalat/ ... u_5400_lh/


visszacsapószelep

áramlás ellenőrző - ez jó vagy más kellene?
http://szivattyu.boltaneten.hu/kinalat/ ... zo_ps_01b/

Ez jó elképzelés az igényekhez?
Persze kell még a tartály, milyen legyen?

Nagyon szimpatikus az üzeneted és érdekel, akár az egész rendszere vonatkozóan is!

Köszönöm!
Ja és a szűrő!

Nálunk inkább löszös, agyagos a talaj.
Milyet érdemes és mekkorát bekötni?

Köszi
Előző 1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 63 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég