Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 67 / 156
Előző 1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 156 Következő
Elpumps házi vízellátóm van.A nyomáscsökkentő nem kapcsol ki csak ha meg ütöm a burkolatot,a vizet bent tarcsa a tartályban mi lehet a probléma?Várom a válaszokatEmailban is huszargabor1@gmail.com Előre is köszönöm a segítségeteket!
Tisztelt Szakértő Úr!

A következő kérdéssel fordulok Önhöz:

Van egy DAB Active J112 típusú szivattyúm, mely a kert automata locsolását biztosítja kúton keresztül. Néhány napja szereltem vissza a szivattyút, és a következő dolgot tapasztaltam:

A szivattyúban a nyomás szépen lassan 25-35 perc alatt leesik, majd a szivattyú 2-5 mp idő hosszon bekapcsol és ismét beállítja a szükséges nyomást a rendszerben.
Tavalyi évben nem tapasztaltam ezt a jelenséget, akkor nagyon nagyon ritkán kapcsolt be egyszer egyszer hasonló esetben.

A kérdésem az lenne, hogy mi a fent leírt jelenség oka? Nem megfelelően csatlakoztattam a rendszerbe, és talán levegőt kap valamelyik tömítésnél?

Segítségét és válaszát köszönöm előre is.

Üdvözlettel:
Nyiroa
Elpumps házi vízellátóm van.A nyomáscsökkentő nem kapcsol ki csak ha meg ütöm a burkolatot,a vizet bent tarcsa a tartályban mi lehet a probléma?Várom a válaszokatEmailban is huszargabor1@gmail.com Előre is köszönöm a segítségeteket!


Üdv
Először a tartály légnyomását ellenőrizd a tartály "víztelen" állapotában. Lekapcsolod a szivattyút, Kinyitod a csapot és megvárod míg kifolyik a víz. 1,5 bar nyomásnak kellene lenni. és nem szabad hogy víz jöjjön a szelepen. Ha víz jönne vagy nulla a nyomás és nem beállítható akkor sajnos a tartálymembrán lesz a ludas, cserélni kell. Ha ezt sikeresen beállítottad és még mindig gond van akkor lehet hogy kevéske levegőt szív valahol a szivattyú. Ezt megkeresni nem egyszerű. Ha a felsorolt problémák kizárhatóak vagy javítva lettek akkor lehet a nyomáskapcsoló is hibás de megeshet hogy a szivattyú nem képes már a kikapcsolási nyomást elérni ezért kisebb értéket kell beállítani.
Van egy DAB Active J112 típusú szivattyúm, mely a kert automata locsolását biztosítja kúton keresztül. Néhány napja szereltem vissza a szivattyút, és a következő dolgot tapasztaltam:

Üdv
PÜ ben is írtál és válaszoltam, ezért nem ismételném magam.
Köszönöm Lalibátyó!A tartály új most rendeltem és jól lett fölszerelve,a levegő1,5bár,a nyomáscsökkentőn kell állítani?A kis rúgó vagy a nagyrúgón?
Üdv
A nagy rugós csavar a kikapcsolási nyomás, annak kell az előfeszítését csökkenteni, de változni fog majd a bekapcsolási is. Ha a változás zavaró lenne vagg elfogadhatatlan akkor szólj és segítünk.
Lalibátyó szép napot neked!A nyomáskapcsoló fedelét levettem úgy már kikapcsol csak kicsit soká,de ha engedem a vizet folyamatosan akkor nem kapcsol ki!Mi a teendőm?Várom a megtisztelő válaszod.Üdvözlettel Gábor.
lalibatyo írta: Üdv
Tipikus lábszelep probléma. Nem 3 de ettől jóval nagyobb nyomást is meg kell tartania egy jó lábszelepnek, sőt épp a nyomás növeli a zárás hatékonyságát. Nem biztos hogy cserélned kell, lehet csak kitisztítani mert valami szennyeződés nem engedi zárni.


Köszi szépen a segítséget.
Közben szétszedtük a lábszelepet, bár nem találtunk hibát benne, de megoldódott a probléma.
Egyébként akkor lábszelep nélkül nem tartja meg a nyomást? Szelep nélkül nem is használható? Furcsának tartom, de ha így van, akkor rendben.
A rúgón nem állítok mert félek hogy elrontom a falunkba meg nincs szerelő aki értene hozzá!Ha visszateszem a nyomáscsökkentő fedelét akkor lekapcsol kb 1perc múlva az sok?És a másik mikor bekapcsolna előtte 2tőt kattan és a 3-diknál kapcsol be.Az óra nem éri el a 2bár nyomást se!Aki tud sgítsen előre is köszönöm!
Üdv
A kutad rendben , nem lehet hogy nagyon kevés vizet ad , vagy túl mélyről ?
Ha feljegyzed hogy melyik csavart mennyivel tekerted el és milyen irányba akkor vissza tudod állítani oda ahonnan indultál. Persze ha ilyen "kattogós" a kapcsolód akkor talán el kell gondolkodj a cserén.
Lalibátyó szerintem a kapcsolóval nincs gond de valamiért szorul.mert ha fölteszem a burkolatot nem kapcsol le!Várom a válaszod köszi!A kúttal nincs gond meg a vízzel se mert nyomás az van!
Sziasztok!
Most találtam eme remek fórumra. Végigfutva a topik címeket, azt hiszem megvan a következő pár hónapra az olvasgatni való :D

Viszont ami miatt írok. Adott egy telek, talán fúrt kúttal, helyi "vízművel". Egy jó öreg Bajai szivattyú működött benne.
Itt van néhány kép. (sajnos egy része nagyon kicsi, véletlen elállítottam a telefonon a felbontást :oops: Pontosabban nem tudtam, hogy elülső kameráról visszaváltva a hátsóra, a felbontás marad az elsőé.. :evil: )

Sajnos minap sikeresen leégett a szivattyú motorja. Murphy összefogott ellenem. Egy cső javítás után beüzemeltem a rendszert, majd megnéztem, hogy a padláson nem lazult-e ki valami kötés.. nehogy fentről ázzunk..
Épp fent voltam, amikor kintről bugást, majd 3-5 sec múlva már bentről egy kattanást hallottam (kismegszakító).
Sajnos a szivattyút kapcsoló áramfigyelős mágneskapcsoló szintén a szivattyúval egy korú (35 év!) lehet, és pont megszorult, nem oldott le.

Mivel nem igazán van szerszámom, tudásom fém cső megmunkálásra, és a hidrofor tartály töltő csöve fix, illetve az ár miatt is, használt de jó állapotú típus azonos Bajai szivattyúban gondolkodtam. No meg mert hétvégére már kellene valami locsolni.

A lényeg, jelenleg nagyon filózok két gép között.
Egyik egy 1 fokozatú, felújított bajai
("Teljesen felújítva!A szivattyú felszabályozva, tengelyen rozsdamentes persely,új szimering, új csapágy, új csavarok, új kondi, új kábel.)" 16 ezer forint
Kép

a másik pedig egy két lépcsős szintén felújított, és be is mért szivattyú. "TELJESEN FELÚJÍTOTT SZIVATTYÚ. PRÓBAPADON BEMÉRT,65L/P 5.2 BAR."
Kép

Igazándiból két dolog miatt nem vagyok elég okos.
1: a régi szivattyú is kielégítette az igényeinket,és azért nem mindegy 6-7 ezer forint, plusz itt van nem túl messze.
(a házban van egy WC, mosdó, meg kint egy kerti csap, amiről általában slaggal locsoltunk. Az utóbbi időben próbálkoztam ilyen hipermarketes olcsó automata tak-tak-tak ( nem nevet! :lol: ) locsolóval. Azzal mondjuk volt gond, mert nem fogyasztott annyit, hogy a szivattyú folyamatosan menjen, viszont az alsó nyomás értéken az egyik a kettőből le-leállt.
Mondjuk ha lehet állítani az alsó kapcsolási pontot, azzal lehetne játszani. Nem néztem még meg.)
2: viszont a nagyobb gépben több lehet a tartalék, illetve nem tudom, melyikhez lehet jobban kapni még alkatrészeket.

Az lenne a kérdésem, hogy a fentiek alapján van valami, ami egyik, vagy másik mellett szólna?

Vannak még olcsóbban 12-15 ezer körül is 1 fokozatú gépek, de azok nem ilyen szépek...
Jah.. és nem folyamatos üzemre lenne. Általában csak hétvégére tudunk lemenni, van hogy csak két hetente...


Előre is köszi a válaszokat, addig is megyek, visszaolvasok pár évet :wink:
Sziasztok! Van egy alko 801-es házi vízművem amiről a kertet locsolom. Most úgy alakult, hogy a kúttól kb 100 m-re is szeretnék locsolni, amit úgy gondoltam kivitelezni, hogy veszek 100 m KPE csövet és úgy vezetem oda a vizet. A kérdésem az, hogy ez lehetséges e és ha igen, akkor lesz e elég nyomás ahhoz, hogy üzemeljen róla egy "csettegeő" szórófej?
SzÍvó mélység: 8 m
A kút és a helyszín közötti szintkülönbség kb. 2-3 m
Köszönöm a segítséget!
szerintem a kapcsolóval nincs gond de valamiért szorul.mert ha fölteszem a burkolatot nem kapcsol le

Akkor mégis csak van gond vele. Nézd meg a mechanikus alkatrészek nem e töröttek, nem e ugrottak ki a helyükről és vissza kell pattintani stb. Nincs e tele homokkal rozsdával stb. a kapcsoló membrántere ? Ha nem találsz semmi rendellenest és mindig nem boldogulsz vegyél másikat.
Sziasztok! Van egy alko 801-es házi vízművem amiről a kertet locsolom. Most úgy alakult, hogy a kúttól kb 100 m-re is szeretnék locsolni, amit úgy gondoltam kivitelezni, hogy veszek 100 m KPE csövet és úgy vezetem oda a vizet. A kérdésem az, hogy ez lehetséges e és ha igen, akkor lesz e elég nyomás ahhoz, hogy üzemeljen róla egy "csettegeő" szórófej?
SzÍvó mélység: 8 m
A kút és a helyszín közötti szintkülönbség kb. 2-3 m

nyomó oldalon 100 méter nem lehet probléma még 3/4 es csövel sem. 20 liter/ perc fogyasztásnál 0,7 bar nyomásesés lesz. Ha biztosra akarsz menni akkor 1" os csövet használj ennél csak 0,25 bar nyomásesés lesz 20 liter/perc esetén 100 méter hosszon.
Előző 1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 67 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég

cron