Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 106 / 156
Hello carr

Az öregek már csak ilyenek :) Kínlódnak ócska vacakokkal ha muszáj ha nem.
Lehet. Én nem vagyok öreg, de a 18 éves subaru GF4 kombiból nem engedtem. Most tart a művelet kb 350-e nél. (200volt a kocsi tavaly áprilisban)
Szóval én is kínlódok ócska vacakokkal. :D
Jó-jó de abban van élvezet és kihívás ! De egy öreg kínai szivattyút buherálni ?
Sziasztok,
Segítséget kérek, mert a logikus hibakeresésem már nem működik!
Kútból egy 200l hordóba kerül a víz puffernek, amiből egy LEO házi vízmű szívja ki egy 1,5m-es csövön, majd küldi tovább a házba, öntözni.
A LEO kb 3 hónapja azt produkálja, hogy 20-25 perc alatt a 2,5b-ról leengedi magát 1,5-re, bekapcsol, feltölt, újra leengedi magát...és így tovább
Lábszelepet a hordóban cseréltem (4000huf, fém, tuti), a LEO kimeneti részén vízóra van, ami meg sem moccan, nincs fogyasztás, sőt lezártam a kimenő csapokat is az óra után.....+a szivattyúboltban 2 napja cserélték a tartályból kijövő flexi csövet, mert elszállt, most más az is tuti, vízfolyás nincs!
Hova szökik a nyomás??? Köszönök minden használható ötletet, tapasztalatot!
A lábszelep nem tömít a csatlakozásnál, de az új is lehet hibás :). A menet mellett elmegy a víz a hordóba. Termeld fel a nyomást, nyomás alatt húzd ki a szívó csövet és látni fogod.
Vagy a szivattyú tengelytömítése elszállt és ott csepeg el a víz amit el is nyel a föld. Nem vizesedik a szivattyú alatt ?
Sziasztok ! Tanácsot szeretnék kérni , van nekem egy AL-KO HWF 1000 házi vízellátóm .Gondolt egyet és nem akart leállni ,megnéztem a nyomást a tartályba nem volt . Próbáltam rápumpálni de nem sikerült .Levettem a rendszerről leengedtem a vizet majd így már sikerült a megfelelő nyomást elérni . Vissza tettem a rendszerre de a szivattyú továbbra sem áll le .Mi lehet a hiba ? Okozhatja esetleg tömítő alátét probléma vagy a flexibilis csőnél mehet el a nyomás ? A lábszelep és a és a gépben lévő visszacsapó szelep hibája okozhatja . Szerviz nélkül tudom javítani ? Előre is köszönöm .
lalibatyo írta: A lábszelep nem tömít a csatlakozásnál, de az új is lehet hibás :). A menet mellett elmegy a víz a hordóba. Termeld fel a nyomást, nyomás alatt húzd ki a szívó csövet és látni fogod.
Vagy a szivattyú tengelytömítése elszállt és ott csepeg el a víz amit el is nyel a föld. Nem vizesedik a szivattyú alatt ?


Kedves lalibatyo,
Köszönöm a fenti két ötletet, a következőkre jutottam velük: a LEO egy polvon áll, nem ereszt, nincs víz rajta, alatta; a felszívó csövet (alján a lábszeeleppel) kivettem, teletöltöttem vízzel, edénybe raktam, de nem eresztett egy csepp vizet sem...
Azt nem értettem pontosan, hogy nyomás alatt húzzam ki a szívó csövet...így tettem, jött a víz ezerrel, amíg ki nem ürült a LEO tartálya...
Van még egyéb ötleted? Én arra gondoltam, kihívom a szivattyubolt.hu-s szervizest a helyszínre, nézze meg élőben, tőlük vettem:)!
Azt nem értettem pontosan, hogy nyomás alatt húzzam ki a szívó csövet...így tettem, jött a víz ezerrel, amíg ki nem ürült a LEO tartálya...

Mármint az edényből amiből felnyomtad a rendszert, abból húzd ( vedd) ki és látod ha valahol ereszt amiket írtam hiszen a szívócsőben is a rendszernyomás van ha áll a szivattyú egészen a lábszelepig. Gondolom te a szivattyúból húztad ki :)
Hát meg kéne győződni hogy biztosan nem lyukas e az a membrán, mert csak úgy a levegő nem megy el. Vagy esetleg a tartály lyukas mert ezer éves, de hibás is lehet. A nyomásmérő mit mutat ? Sajnos lehet olyan sokat volt "örökjárós" a szivattyúd hogy deformálódott a lapátkerék és a diffuzor. Engem pl nem is oly rég szintén valami kis kínai szutyok szívatott meg, ott az ejektor volt lyukas ami csak a kiszerelés után látszik és a kiszerelés az bizony nem mindig sikerül ezért nem is szereli ki senki szivesen, főleg ha vissza is kell rakni ugyanazt. Be is volt szorulva egy darabka műanyag a lapátkerékbe az lett gyanús és mivel sehová sem passzolt a darabka így kivettem az ejektort a diffúzorral együtt.

lapátkerék.jpg
lapátkerék.jpg (720.27 KiB) Megtekintve 2499 alkalommal.
Nagyon megköszönném ha valaki segítene nekem a fent említett problémámra mert nem tudom így használni a resndszert AL-KO 1000 . Köszönöm
Sziasztok . Van egy AL-KO 1000 házi vizművem ,locsolásra,mosógépre illetve wc használatra használom , de a sorozatos problémai miatt arra gondoltam átalakítom ,kiiktatom a tartályos részt s helyette egy elektromos áramlásszabályzót teszek be . Kérdésem megoldható-e pl egy Wilo Fluidcontrol vezérlővel?.Előre is köszönöm .
Hát ha muszáj át lehet alakítani nyomáskapcsolósról áramlás kapcsolósra a rendszert és az említett vezérlő is alkalmas. Persze a szivattyú vezérlő sem csodakütyü és akkor van értelme ha egy műszakilag jó állapotú vízellátó berendezést vezérel. Számomra az is kérdés hogy miért épp ez amikor más néven (szerintem) ugyanezt megveheted sokkal olcsóbban. http://www.szatmari.hu/termekek/fo_epitkezes/locsolastechnika1/szivattyuk/hazi-vizellato-rendszerek/elpumps_dsk_10_hidrokontroll
Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e egy légtelenítő szelep beépítése a rendszerbe, ugyanis időnként borzasztóan levegős a víz és csattog miatta az egész rendszer, nem beszélve arról, hogy ilyenkor minden csapból fröcsögve jön a víz, nem kevés kellemetlenséget okozva.
Milyen rendszerről beszélünk ? Milyen kútról ? Milyen szivattyúról stb ?
gondolatolvasásban még gyenge vagyok :)
Bocsi. :oops:

Tehát akkor:
T.I.P. HWW 900/25 Plus házi vízellátó. 18 L-es tartály Szívó oldalon visszacsapó szelep, szűrő, szivattyú a sorrend.
2,5 éve üzemel, de pár napja borzasztó levegősen adja a vizet. Ezt szeretném valahogy megszüntetni.
be lehet építeni utólag valamilyen légtelenítő szelepet? Ha igen , milyet és hova? Most már a nyomás is gyengült, épp oda indulok, hogy megnézzem a nyomást a tartályban és pótoljam ha kell.
2336 hozzászólás Oldal: 106 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 142 vendég