Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 3 / 156
Hello !
Hát az a membrán nem véletlenül van a tartályban. Ha nem lenne akkor viszonylag gyakran kellene levegőt pumpálni a tartályba mert elnyeli a víz a bentlévőt ami miatt a szivattyú egyre gyakrabban kapcsolgat és egyre gyorsabban esik a nyomása a kifolyó víznek. 100 liter alatti tartályhoz nem javaslom a membrán nélküli megoldást.
A probléma esetedben szerintem ott van hogy a tartály és a membrán közé a tartályon (általában hátul) lévő szelepen levegőt kell nyomni. Ha ez tömítetlen akkor ez a levegő elszökik és mindíg és mindíg nagyobbat fog nyúlni a membrán egész addig amig a tartály engedi. Nyilván ettől tönkre is fog menni hamar a membrán. Tehát ha membránt cserélsz akkor pumpálni kell levegőt a szelepen keresztül a nyomáskapcsoló beállításával összhangban. Általában 0.5-1 bar a jó. Ezt követően kell beépíteni a tartályt és vízzel feltölteni a szivattyú által. Nem árt időnként megygőződni hogy az a levegő amit belepumpáltunk a csere során az nem szökött e meg. Persze a megfelelő méretű membránt kell választani mert elég sokféle méret létezik, ugyanúgy mint tartály.
Membránt itt tudsz rendelni http://www.szivattyubolt.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=328&Itemid=26
Üdv !
Lalibátyó, akkor nem tévedtem, tényleg elvetélt egy ötlet volt az enyém :D
Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni. Tönkrement a régi vízellátónk, és nem tudom, milyet vegyek. Csak fél éve lakunk itt, a kút meg 40 éve készült, nem tudok róla semmit (üzemi víz mélység, vízhozam... semmit). A házban is és kerti locsolásra is használjuk. A régi rendszerben jó nagy (100 liter körüli) tartály van, amiket most láttam árulni, azok 20 literesek, gondolom ez mindegy. Mekkora teljesítményűvel érdemes próbálkozni (liter/óra, w)?

köszönöm előre is!
megint én vagyok, megtaláltam a kút papírjait, 1958-ban készült, akkor 70 liter/perces vízhozammal (92-102 m mélyről). Akkor érdemes kisebb vízhozamú (2500-3000 liter/perc) vízművet venni, hogy ne süllyedhessen a szívómélység alá a vízszint? vagy nagyon el vagyok tévedve? sosem találkoztam fúrt kúttal..
Hello Plaszlo !
Annyira nem elvetélt ötlet , szükségnegoldásnak alkalmas.
Üdv !
Szia nyctalus !
A 72 literes hozam egy nagyon jó hozam többnyire. Jóval több mint ami egy vízorán keresztül tud folyni. A vízellátóval kapcsolatban nem világos hogy milyen szivattyút használsz. Fent a szivattyú a tartálynál vagy lent a kútban van egy csőbúvár ? Ezekre a kicsi házi vízművekre ráírt teljesítményt nem kell olyan komolyan venni mert elég sok "marketing" is van azokban az adatokban. Ha komoly rendszert akarsz akkor ezt a ma divatos bádogtartályos rendszert nem preferálod.
A megadott 92-102 méter szerintem a kút szűrözött szakaszát jelöli. Ami itt fontos adat az a nyugalmi és az üzemi vízszint. Ezek ismerete nagyon fontos hogy megfelelő szivattyú legyen választva. A nyugalmi szintet magad is le tudod mérni egy zsineg és egy súly segítségével, csak ne ejts bele semmit.
Ha kapok választ a kérdéseimre akkor tovább lépünk.
Üdv !
Kedves Lalibátyó,

a szivattyú a tartályon van, sikerült olvashatóvá trenni a címkéjét, CP 207-es, 2000W, szívásmélység 6m, H max 50m, Q min 10liter. Sajnos a vízszintet nem tudtam megnézni, mert a kútba bele van nyomva egy fa rúd, amit meg sem tudok moccantani, de gondolom egész magasan lehet, mert ha megnyitom lent az öntözőrendszer csöve felé a csapot, akkor szivárog a víz (persze a csapból már nem jön).
Igen, a 92-102m a szűrőzött szakasz. Sajnos a 70 liter/perc 1958ban volt, azóta elég sok kutat fúrtak, és azt mondják, sokat gyengült a hozam.
Túl sokat nem költenék rá, jó ugyanez a tartályos vízellátós módszer. Mit gondolsz, működik egy kisebb, 600W-os AL-KO házi vízművel?
Hello !
Ha a tartályon a szivattyú akkor valóban nem lehet mélyen sem a nyugalmi sem az üzemi vízszint ha működött. Kérdésedre válaszolva öreg sparhelt is tud fűteni , ezért nem temetném azt az öreg kutat már csak azért sem mert ha ez még a térképvázlaton is szereplő hivatalos kút akkor milliókba kerülne ezt manapság megcsinálni, tehát egy valóságos kincs.
Ha mindenképp szabadulni akarsz a régi hidrofor tartálytól akkor megoldás lehet egy ALKO is. Persze attól függ mire akarod használni de nagy csodát ne várj tőle mert nem fog 3 kerti szórófejet kiszolgálni egyszerre. Viszont ha csak a szivattyúd romlott el és minden egyéb működőképes és jó én lehet egy új szivattyút vennék inkább, mert ez még ma is kapható komoly szivattyú http://www.elpumps.hu/termekek2.php?id=7&termek=cp-cp207
http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?productID=1944
Üdv !
Tudna segíteni valaki a következő problémában? Teljes ház vízellátását szeretném megoldani egy Al-Ko HWF 1400-zal. Milyen a szivattyú, ill milyen hibái lehetnek? Vannak-e típushibák?

Köszönöm a válaszokat!
Hát javaslom hogy a kút hozama üzemi vízszintje legyen a kiinduló adat a szivattyú választáshoz, ne pedig a vízigény, mert ha túlterheled a kutat az homokolni fog (gyorsan tönkreteszi a szivattyút) és más problémák is lehetnek. Tételezzük fel hogy mindez rendben és maximálisan ki tudja szolgálni a kút a szivattyúdat. Ami probléma szokott lenni hogy a tartály gumimembránja kilyukad és ez szerencsétlen esetben a szivattyú halálával is járhat. 800 as Al-ko t már szereltem, az gyárilag volt rosszul szerelve mert a tengelytömítés háza repedt volt, valamint az indító kondenzátora ment tönkre. Egy másikon a membrán volt lyukas ami miatt szinte minden kicseppent víz miatt indult a szivattyú. Sajnos ezt nem vették észre aminek az lett a vége hogy egy idő után már nem tudta azt a nyomást produkálni ami a nyomáskapcsoló lekapcsolási nyomásához elég lenne. Ennek a vége a teljes tönkremenetel lett. -Talán itthon is van egy két darab ebből a márkából. Nagy csodára ne számíts műanyag ház műanyag járó kerék, olcsó megoldások de jó ár érték arány. Szerelésnél óvatosan mert a szét is tudja repeszteni egy "bikára húzott" idom a szivattyú házat. Paraméterei alapján sokszorosan kiszolgálja egy háztartás vízigényét. Persze ha kertlocsolás közben is azt akarod hogy a gyorsöblítés jól működjön a wc-n akkor indokolt ez a teljesítmény.
Üdv !
Még márciusban irtam a házi vizellátóm rendszeresen kiszakadó membránjáról és beszerzási lehetőségeiről, melyre tatibátyó nem várt részletességü onzetlen segittőkész válaszában ógy a beszerzési helyekről, mint a lehetséges hibaokről is tájékoztatott. Ezúton is hálás köszönet a szives segitségéért, mert valószinű, hogy az un. biztonsági szelepen keresztül történő légnyomás létesitesitésével lehet megkimélni a gumimembránt a túlzott igénybevételtől. Köszönöm. Már csak egy problémám maradt: sem a jelzett helyen sem máshol nem kepok az én AQUASHtech 1300 W-os vizmüvemhez megfelelő membránt, ami abban tér el a többiektől, hogy a száján lévő perem szélesebb kb. 15-20 mm és ezen a széles peremen a 6 db felfogató csavarnak megfelelő helyén furatok vannak.Sajnos keskeny peremű membránt nem tudom ógy felszerelni, hogy ne eresszen.A fenti tipusú házi vizmű egyébként külsőre nem különbözik a többi hasonló nagyságú vizműtöl. Tescoban vásároltam de a kijelölt szervize másfél éve jogutód nélkül megszünt.Hát itt tartok az öntözéses kerti időszak kezdetén. Akinek van ötlete nyitott vagyok rá és előre is köszönöm.
Hello !
Ha Tescos és van blokkod papírod róla akkor szavatosság keretében szerintem nyerhető a dolog. Nekem volt egy DVD lejátszóm aminek a szervize megszűnt és miután mindezt írásban közöltem a forgalmazóval visszafizették az árát a rossz készülékért cserébe. (Az csak hab volt a tortán hogy időközben úgy lement az ára hogy kettő is kijőhetett volna a régi árából. )
Jobb tippem nincs. Egyébként ezek a cégek is jócskán forgalmaznak "ipari hulladékot" viszont a vásárlói jogok tekintetében többnyire lojálisak, konfliktus kerülők ha megalapozott a panasz.
Üdv !
Üdv Mindenkinek!

Nem nyálaztam át az összes kommentet h volt-e már ehez hasonló problémája akárkinek is, nekem az lenne a gondom, illetve a hozzá tartozó kérdésem, hogy magával a szerkezettel (egyelőre) semmi gond nincs, (február óta lakunk a helyen ahol a szerkezet van és még nem láttuk nem tudok tipus-számot hasonlót mondani sajna) az lenne a gond hogy a víznek főttojáshoz hasonló szaga van.. ezt mi okozhatja, és mi erre a megoldás, esetleg lehet-e szűrőberendezést szerezni hozzá, vagy a rendszerrel lehet vmi gond, szennyezett vagy hasonlóra gondolok...
Köszi a segítséget tanácsokat előre is!

Linda
Kedves Linda !
Biztosan a vízzel van baj. Ezek az eszközök kis mélységből képesek csak vizet felhozni, ott pedig szinte mindenhol szennyezett a víz sőt büdös is. Locsoláson kívül másra nem nagyon használható ezen eszközökkel felhozott víz. Tenni ellene nem nagyon lehet semmit csak szakszerű és mély kutat csinálni ami meglehetősen költséges és engedélyeztetni is kell.
Üdv !
Köszönöm Lalibátyó a választ, hátt akkor ültetek majd sokmindent és locsolgatok, ha arra jó, akkor használam arra :)
További minden jót!
Linda
2336 hozzászólás Oldal: 3 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég