Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 103 / 156
Az emelési magasság az a szám méterben ahol még épp kifolyik (csepeg) a víz a nyomócső végén ( a szivattyú új korában :) ). Tehát a vízszint teteje és a nyomócső vége közti függőleges távolság. Ez esetben ha 2 méter mélyen van a víz a talajszinttől akkor 3 méter magasra tudja a talajszint fölé nyomni. Azt hiszem ez nagyon nem a sok sok méteres slagon történő öntözésre való szivattyú. Esetleg vastag és nem összelapuló csövön a kút közvetlen közelében lehetne használni árasztásos öntözésre. Slagos öntözéshez legalább a 30-40 méteres emelési magasságú szivattyúk valók. A házi vízmű sem öntözésre való. Kompromisszumokkal jó arra is de öntözésre kerti szivattyú való.
Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni házi vízellátó ügyben.
A problémám az,hogy nyaralás közben valamikor az aknában a szívócső csatlakozása "szétesett".
A szivattyú elvileg 3-4 napig szárazon ment.
Mikor összeszereltem,akkor derült ki,hogy a szivattyú,ami addig 4.6 bart tudott,és ott kikapcsolt,jelenleg 3.2 bart tud,és nem kapcsol ki.
Most eltekertem a nyomáskapcsolót,hogy álljon meg,így 1.5 bárnál be-,3 barnál ki kapcsol.

Azóta a szivattyú kerámia szimeringjét kicseréltem,a lapát bronzból van,semmi extra nem látszik rajta.A szimmeringnél folyás volt,és a tengely picit rozsdás.
Letakarítottam,összeszereltem,semmi változás.
A szivattyú VB25/1500
A szívócső rendben,nincs tömítetlenség,tovább nem szedtem szét,nem értem mi az a diffúzor,ejektor,stb. ami még van benne.
A szakmám mosógép,kllíma- ,ipari hűtőgép szerelő,ilyen szivattyút most láttam először belülről életemben.
Köszönöm előre is ,hogy foglalkozik valaki a problémámmal.
Hello
Hát szerencséd volt hogy nem égett le. Meg is szorulhatott volna, mert felforralja a vizet ha üresen megy és kilágyulnak vetemednek a műanyag alkatrészek. A diffúzor cserét nem úszod meg, de lehet hogy a lapátkereket is cserélned kell. A lapátkerék elején az a 1-2 cm es cső rész középen az megy bele a diffúzorba és annak az illesztése jelentős hatással van a szivattyú végnyomására. A diffúzort a szívócső csatlakozó furata felől lehet kinyomni, egy "o" gyűrű tőmíti a házhoz. Robbantott ábrát találsz a neten.
Itt van minden ami kell : http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=516
Üdvözlöm!
Köszönöm az infót.
A lapát bronzból van ,talán olyan könnyen nem megy tönkre.
Legalábbis bízok benne,mert elég drága :(
Találkozott olyannal,amikor a bronzlapát is meghibásodott?
Szépnek néz ki.
A szimmering átengedett az biztos.
Rendeljek lapátot,vagy egyenlőre ne ,vagy vegyek bele egy olcsóbb műanyag lapátot tartalékak jó lesz?
Mit gondol?
Köszönöm.
Találkozott olyannal,amikor a bronzlapát is meghibásodott?

A bronz is elkopik a homokos víztől. Sőt előbb mint a műanyag. Nem vagyok meggyőződve hogy a bronzos diffúzorba jó a műanyag lapát és fordítva sem biztos hogy működik a dolog. A linkel kereskedő biztosan tudja, vagy a gyártó.
Azt gondolom amit az elején is, diffúzor csere aztán majd meglátjuk. Vagy azzal kell beérni ami van.Ne feledjük hogy az a kb 1-2 cm es rész illesztése tömít a szívóoldali vákuum és a nyomó oldali nyomás közt. Tizedek is számítanak.
Sziasztok! Nálunk hidroforrol megy a házi vizellátás. Az utóbbi időben többször is levegős lett a rendszer. Légtelenitettem és újra pumpáltam,de fürdés közben újra levegős lett,többször is.Akkor használunk ugye nagyobb mennyiségű vizet folyamatosan. Észrevettem,hogy mikor benyomtam a szelepet a tartályon akkor levegő és viz is jött belöle. Szétszedtem,kitisztitottam,a gumiharang nem lyukas. Felpumpáltam és feltöltöttem vizzel. Másnap megint elkezdte a levegőt is szivni,újra megnéztem és megint volt viz a tartály fala és a gumiharang között,de nem értem,hogy kerül oda ha nem lyukas a harang.
Egyébként azon is gondolkoztam,hogy a szelep engedi vissza a vizet. Levettem a kút tetejét,feltöltöttem a csövét vizzel és az a szelep zár.
de nem értem,hogy kerül oda ha nem lyukas a harang.


Lyukas lesz az.

Az utóbbi időben többször is levegős lett a rendszer. Légtelenitettem és újra pumpáltam,de fürdés közben újra levegős lett,többször is.Akkor használunk ugye nagyobb mennyiségű vizet folyamatosan.


ennek pár oka lehet, kevés és vagy gázos víz, tömítetlen vagy rövid szívócső, szivattyú hiba, elapadó vagy hibás kút, Jut eszembe milyen is az a kút ? és az a rendszer ?
Hát régen egy Norton-kút volt,most valami műanyag kút van mellette fúrva és arra lett rákötve.
Most átnézek minden lehetőséget amit irtál és majd jelzem. Köszönöm szépen!
lalibatyo írta:
Találkozott olyannal,amikor a bronzlapát is meghibásodott?

A bronz is elkopik a homokos víztől. Sőt előbb mint a műanyag. Nem vagyok meggyőződve hogy a bronzos diffúzorba jó a műanyag lapát és fordítva sem biztos hogy működik a dolog. A linkel kereskedő biztosan tudja, vagy a gyártó.
Azt gondolom amit az elején is, diffúzor csere aztán majd meglátjuk. Vagy azzal kell beérni ami van.Ne feledjük hogy az a kb 1-2 cm es rész illesztése tömít a szívóoldali vákuum és a nyomó oldali nyomás közt. Tizedek is számítanak.


Helló!
Megrendeltem az alkatrészt,hétfőn megjön,megcsinálom,és referálok mi történt.
Köszönöm az infót.
Lehet kompresszorral is, pumpával is ha építettél be légbetöltő szelepet csapot csatlakozót, de csak annak aki tudja is mit csinál mert bajt is könnyű. Kezdő user engedje ki az összes vizet majd töltse újra. Nem szokás levegővel előtölteni ezeket a tartályokat.
A nyomáskapcsolót nem piszkáljuk az gyárilag be van állítva. 1,5 től 2,8 ig az alap beállítás. ( 1,5 nél be, 2,8-nál ki) Ennek a változtatása csak annak javasolt aki tudja mit miért tesz.


Elkészült, működik. Köszönöm a segítő tanácsaid! :D

Valóban 1,5-2,8 az a tartomány, ahol ki-be kapcsol, de végig megfelelő a nyomás a vízvételi helyen, úgyhogy nem bántom :)
Amit írtál, hogy megeszi a víz a levegőt, az kb. mennyi idő alatt megy végbe? Nekem, mivel csak kinti csap van rákötve, télen a hidrofor le lesz engedve. A nyári kb 5 hónap alatt is előfordulhat ez?

Illetve az gond-e, hogy amikor folyamatosan engedem a vizet, a szivattyú gyorsabban tölti fel a tartályt, mint ahogy a víz kifolyik belőle? Emiatt ki-be kapcsolgat (olyan 12-15 literenként, ennyi jön le 2 bekapcs között). Gond ez neki? Van-e valami bevált megoldás arra, hogy ha folyamatosan nagy mennyiségben engedek ki vizet, akkor a hidrofort kikerülve közvetlenül a szivattyúból kapjam a vizet? Lehet-e ilyenkor folytást rakni a slag végére (pl. locsolófej), árt-e ez a motornak?

A szivattyún egyébként collos csatlakozás van mindkét oldalon, de a rendszer csak 3/4 coll méretű. Mivel a csövezés már készen volt és jó állapotban van (meg be van ásva kb. 1 méterre, és rá is betonoztak :) ), ezért nem cseréltem. Gond ez a fojtás, vagy csak a hozamot bukom így el?
valami képeket küldjél, segítene.
Üdvözletem,
van egy ásott kutam, ezzel kapcsolatban kérdezném:
1.Jelenleg házi vízműről megy a vízellátás, a kútba van leeresztve. Érdemes-e inkább aknába telepíteni?
2.Télen is biztosítania kell a vizet, hogyan tudom fagymentesíteni, elég-e az 1 méteres akna?
3.Búvárszivattyú vagy házi vízmű lenne-e számomra az ideálisabb, ugyanis a jelenlegit le akarom cserélni (al-ko), folyamatosan gond van vele, és egyébként is rozsdás.
Köszönöm!
Én búvár párti vagyok, sok macerától szabadul meg az ember némi felár ellenében. Búvárral azt is meg tudod csinálni hogy a tartályt berakod a házba fagymentes helyre.
Üdvözletem minden fórumtársnak!

Nem rég fúrtak nálam kútat, D=160mm. Egy aknában van a kút, az akna aljától 4,7m-re van a vízoszlop teteje.
A vízoszlop kb 2,5m, a szivattyú egy Elpums 1300B, a szívócső 32-es kpe cső a hossza 6,5m 1" lábszeleppel.
És beépítettem egy 7"-os szűrőházat is mosható szűrővel, a szivattyú és a szívócső közé.
Az lenne a problémám, hogy elindítottam a szivattyút kb 20 liter víz kijött és megállt a szívás.
A szűrőház kb 1/3 részig volt homok és iszap keverékével.
Állítólag ha szűrő nélkül üzemeltetném, akkor semmi gond nem volna, 1-2 hét alatt kitisztulna.
Csak hát milyen károkat szenvedhet a szivattyú 1-2 vagy több hét alatt amíg a homok koptatja?
Merjem igy szivattyúzni vagy más megoldás kell?
Van egy ötletem elvi szinten, csak nem tudom működne-e a dolog.
Szóval van egy 53,5 l-es gáztartályom arra gondoltam csinálnék egy elő homokleválasztót.
A tartály 75 cm magas és 30cm átmérőjű, álló formátumban használnám.
Az aljától 25cm-re van egy nyílás oda tennék be egy 1"-os csövet könyökkel. Úgy, hogy a könyököt befelé fordítanám a tartány belső falára szorítva és kicsit lefelé fordítva. Ennek az lenne a célja,hogy örvénylést keltsen ami elvileg a homokszemeket lefelé kényszeríti. A tartály aljára tennék egy 3/4-es leürítő csapot.
A tartály tetején venném ki a vizet a könyökös bevezetéssel szembeni oldalon, szintén ferdén beheggesztbe, hogy az is segítse az örvénylést. A felső kivezetésre tenném a 7"-os szűrőházat.
Kinek mi a véleménye? működhet ez a dolog?Itt mindíg az óra járásával megegyezően örvénylik a víz, természetesen ezt is figyelembe veszem.
Üdv Tibor
Hát szólni kéne a "mesternek " hogy még nincs kész a munkája és jöjjön vissza. Majd ha megtörtént a kúttisztítás és próba szivattyúzás, valamint a tisztavizes hozam és üzemi szint is meg van adva a műszaki adatlapon akkor van a munka befejezve.De még az is megtörténhet hogy sosem fog tiszta vizet adni azért ís húzták fel a nyúlcipőt. Olcsó húsnak híg a leve tartja a mondás.
Ha esetleg komolyabban gondolod a reklamációt vagy megoldás kell akkor :http://www.kutkamera.hu/
2336 hozzászólás Oldal: 103 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 54 vendég