Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 11 / 156
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 156 Következő
Üdv !
A vészmax kapcsoló inkább valami ezermester megoldás, háztartási eszközökön nincs ilyesmi az ipariakon inkább. Gyakorlatilag raksz mégegy nyomáskapcsolót ami vezérli a motorkörben lévő relét. Ha vészmax működik leoldja a relét így a szivattyú csak resetelve indulhat ismét tehát látod hogy baj volt. Picivel fölé kell állítani a az üzemi nyomáskapcsolónak. De akár mégegy nyomáskapcsolót is beépíthetsz. Persze ezek és ehhez hasonló megoldások sokaságát be lehetne építeni a rendszerbe. Aminek van még értelme az a szárazfutás védelem. Ez úgy működik hogy mikor egy adott érték ( a szivattyú bekapcsolási nyomása alatti) érték alá megy a rendszer nyomása akkor letilt és csak resetelve indítható ismét a rendszer. Ennek vannak elektronikus változatai is amik figyelik azt is hogy van e áramlás a rendszerben. Sajnos hamar kerülhet a bombabiztos védelem jóval többe mint maga a rendszer, tehát mindenki maga döntse el mi mit ér neki.
Flexi csöveket elég sokfélét tudsz manapság már venni így valami vastagabbal és néhány szűkítő idommal korlátlanok a lehetőségek a szivattyú és a tartály összekötésére.
"A vészmax kapcsoló inkább valami ezermester megoldás, háztartási eszközökön nincs ilyesmi az ipariakon inkább."
A normál háztartásban lévő szelepek (csapok), és csővezetékek a 3,5 Bár nyomás feleti tartományban, már nem biztonságosak. Mióta olcsóbb Kínábol hozni a terméket meg pláne. Ha nem akarod, hogy a mosógép, vagy a mosogatógép elektromos töltőszelepe meghibásodjon, vagy a WC tartály töltőszelepe túltölsön egy hétvégén akkor érdemes beszerelni. Lehet elektromos (nyomáskapcsoló), és akkor a szivatyút kezeli, vagy mehanikus(biztonsági szelep) akkor a felesleges nyomást egyenlíti ki.
Mehanikus biztonsági szelepekkel hamarabb találkozol, hiszen minden villany bolyler alatt van (ürítő szelep), illetve a fűtésköri gázkazánokban is ilyen óv a túlnyomás nyomás ellen. Ezek a szelepek gyárilag 3,5 Bár -ra vannak beállítva, De egy nyomáskapcsoló áráért, már olyat is vehetsz amin te tudod beállítani a mximált nyomást. Ilyet vegyestüzelésű kazánokra szoktak építeni a kazánrobbanás elkerülésére. A gőzmozdonyokon, gőzmotorokon ellesúlyos megoldást alkalmaztak ANNO.
"Sajnos hamar kerülhet a bombabiztos védelem jóval többe mint maga a rendszer"
Ezzel egyet értek... Főleg ha errejár egy munkavédelmis...
Szuszi,
el is olvasod és meg is érted azt a témát amihez hozzászólsz , vagy csak írni van kedved?? :shock: Ez hogy jön ide az eredeti problémához és kérdéshez :?:
Ki beszélt itt kínai csaptelepekről, meg gőzmozdonyokról? Nagyon úgy tűnik, vakvágányra futottál. :?
Példa erre, kiragadtál egy mondatot, amit így teljesen más értelmezésbe helyeztél, mellőzve az eredeti tartalmát és értelmét:
Szuszi írta: "Sajnos hamar kerülhet a bombabiztos védelem jóval többe mint maga a rendszer"
Ezzel egyet értek... Főleg ha errejár egy munkavédelmis...

Olvasd végig Lalibátyó válaszait, és meglátod érti és tud is válaszolni a kérdésekre, mert nagy tapasztalattal és tudással bíró szakember, nagy adag segítőkészséggel. Próbáld ezzel a szellemiséggel megalkotni a hozzászólásaidat.
Szuszi
Talán az alapkérdésnél kellene maradni mint ahogy más is tanácsolta. Szívesen vitázok érvekkel de nem óhajtok vitázni légből kapott gondolatokkal.
-Egyébként frankó lenne egy lefúvószelep a hidrofor tartályon. A szivattyú biztosan túlélné a nyomáskapcsoló meghibásodást de a motor ami hajtja már nem biztos :) Arra meg külön befizetnék ha a saját rendszerem a munkavédelmis szeretné megnézni. Azért itt még nem tartunk :)
Ha kérhetem ne csináljunk már "netes késdobálót" ebből a fórumból is.
Üdv !
Bocsika kérek engedélyt meghunyászkodni a nagyoktól.
Csak a
A vészmax kapcsoló
próbáltam értelmezni.
És rávilágítani a
Persze ezek és ehhez hasonló megoldások sokaságát be lehetne építeni a rendszerbe

megoldásaira.
De ami a legfőbb én nem akarok
netes késdobálót


És mégegyszer BOCSÁNAT.
Üdv !
Köszi így minden világos. Persze nyugodtan írd meg a véleményed azért fórum a fórum, csak témához vágóan és lehetőleg megalapozottan. Attól hogy néhány szivattyút szétszedés után már össze is tudtam rakni még nem tartom magam nagynak, legfeljebb tapasztalt fórumosnak, de biztosan vannak olyan dolgok amik nekem is újak és tanulságosak is lehetnek.
Szép napot !
lalibatyo írta: Üdv !
Persze nyugodtan írd meg a véleményed azért fórum a fórum, csak témához vágóan és lehetőleg megalapozottan.

Szuszi, ez a lényeg!
A fórum nyilvános, nincs boszorkányüldözés és kirekesztés, csak nem szeretnénk csevegőoldalak szintjére vinni a fórumot. Nincsenek nagyok, akik szava szent, de ha egy kicsit végignézed a fórumokat, láthatod a legtöbbet hozzászólók nem üres fecsegéssel érték el ezt a "helyezést". Igyekszünk segíteni, saját tapasztalatainkat tudásunkat másokkal megosztani, ami bizonyos mértékig felelősség is, nehogy tévútra vigyük a hozzánk fordulókat. Egyikünk sem mindentudó, mi is tévedhetünk, vitatkozunk, véleményeket ütköztetünk. Néha alulmaradunk, alulmaradok a tényekkel szemben, előfordult már.
Csak annyi a kérés, a témához kapcsolódóan szólj hozzá és lehetőleg üljön is amit érsz, ne zavarj össze másokat. Bocs, ha durvának tűntem, de nagyon csapongó volt a hozzászólásod.
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi okozhatja az alábbi problémát, illetve hogy probléma-e egyáltalán. Van egy Pedrollo típusú házi vízművünk, 1300 W-os motorral, PM5 nyomáskapcsolóval, és 60 literes tartállyal. A vízkivét két kapcsolás között 22 liter körüli. Ez normális vagy kevés? Nem membrános a tartály. A hétvégén pumpáltam bele 1,5 Bar levegőnyomást. Mondjuk előtte 0,25 Bar volt benne és csak kb 3 liter víz volt a kapcsolások közötti hozama. Mint írtam pumpáltam bele levegőt a fórumot olvasva, de nem mertem többet nehogy több kárt csináljak mint hasznot. A nyomáskapcsoló 2,2 Bar-on kapcsol be és 3,8 Bar-on kapcsol ki. A vízmű kétszintes családi házat lát el. A kút ásott, 120-as betongyűrűk vannak benne. Vízhozamot nem tudok írni, mert völgy aljában van, és egyszer kettő tűzoltószivattyűval tudták csak kiszívni, de akkor is folyamatosan jött bele a víz. Kösz a segítséget. Tamás
Üdv !
Elfogadható szerintem az a vízmennyiség ami kijön. A membrán nélküli tartályok esetében számolni kell azzal hogy a víz folyamatosan elnyeli a levegőt így idővel csökken a két kapcsolás közt kivehető víz mennyisége. Tehát vagy pumpálsz levegőt (ha van mivel) mikor kevés víz jön ki (mint ahogy tetted is), vagy ha nincs pumpád teljesen vízteleníted a tartályt hogy csak levegő legyen benne, majd szivattyúval nyomsz bele vizet. Nyilván a tartály és a rendszer üzemi nyomása határozza meg a bepumpálható levegő mennyiségét, de a túl sok levegő sem jó mert az is csökkenti a két kapcsolás közt kivehető vízmennyiséget. Írásod alapján neked nem lesz gond kitapasztalni a leghatékonyabb állapotot a rendszerednél. Membrános rendszereknél a tartály víztelen állapotában kell kb 1,5 bar levegőnek lennie. A kutad viszont szenzációs és a szivattyú is komoly darab !
Köszönöm a választ lalibátyó! A válaszoddal már többek között válaszoltál is a következő kérdésemre, ami az lett volna hogy nagymamámnál van Alko 600-as membrános házi vízmű, és mennyi lenne benne a víznélküli nyomás. Mint írtad, 1,5 Bar. Kösz a választ! Kellemes ünnepeket! :D
Üdv !
Igen, Alko-nál pontosan 1,5 bar.
Szia lalibátyó!

Már agyrohamot kapok a házi vízműtől, ami nagymamámnál van. ALKO-600-as 20 literes tartállyal. Sehogy sem sikerül beállítanom a be és kikapcsolási nyomást. Ha a kicsi csavart tekerem, semmi nem történik, ha a nagyot akkor valami. Ha a nagyot beállítom, akkor gyakran semmi nem változik. Volt olyan hogy engedtem a nagyon, és nem csökkent a kikapcsolási nyomás hanem nőtt. Ez normális? A kis csavar állítaná elméletileg a bekapocsolási tartomány alját. Hát ezt tekergethetem, de semmi nem változik.
Szinte mindig bekapcsolási nyomásra 1,5 Bar kikapcsolásira 2,0 Bar jön össze. Ha véletlenül 1,5-2,8 határértéket sikerűl beállítanom, ami kb 50 próbálkozásból egyszer sikerül, akkor ha felrakom a nyomáskapcsoló műanyag burkolatát és rácsavarom a rögzítő műanyag csavart ami éppen a nagyobb rugós csavar tetejére kerül, akkor visszaáll az érték 1,5-2,0 határokra. Normális ez egy nyomáskapcsolónál? Vagy valami hibája van? A múltkor is rettentő nehezen sikerült belőnöm az értéket, de véletlenül kisujjal megérintettem a rugót, és akkor ismét visszaállt a fentebb említett 1,5-2,0 értékre.
Az állításokat áramtalanított állapotban végeztem, de nem eresztettem ki teljesen a vizet, tehát volt nyomás a hálózaton. Ja, előtte megnéztem a víznélküli levegő nyomást, és 0,2 Bar volt, felnyomtam 1,4 Bar-ra, utána a nyomáskapcsoló visszaállt a fentebbi értékekre és elkezdődött a rémálom. Segítségedet előre is köszönöm. Boldog Új Évet Kívánok minden fórumtársamnak!
Üdv !
Jó csavarokat tekergetsz de valóban nem egyszerű a gyári értékről elállítani és pontosan ezeket az Italtechnika kapcsolókat, és nagy mértékben nem is lehet. Mindkét csavar mindkét értéket viszi csak az egyiket nagyobb mértékben és egy jó kis játék az egész. Azt viszont ne feledd hogy a nyomásmérő óra ami ezeken a szivattyúkon van nem nevezhető még jóindulattal sem egy kalibrálásra alkalmas műszernek. Az inkább egy nyomás jelző mint sem nyomás mérő. Persze lehet hogy már mechanikailag egy kopott szerkezet az a nyomáskapcsoló, vagy mindenféle trulyival tele van a víztere. Nem véletlen hogy igyekszem lebeszélni a nyomáskapcsoló piszkálgatásáról az embereket, inkább cserét vagy gyárilag más értékekre méretezettet javaslok, de mindenképp a szivattyú peramétereinek a figyelembe vételével.
Tehát először egy jó és pontos nyomásmérőt keress aztán vizsgáld meg azt a kapcsolót. Ha nem bírsz vele cseréld le. Amúgy miért nem jó az 1,5-2,8 as érték ?
"Amúgy miért nem jó az 1,5-2,8 as érték ?" Jónak jó lenne, de ha rárakom a kapcsoló műanyagfedelét, akkor elállítódik, és nagyon nehezen tudom belőni, szinte csak véletlenül jön össze. Teljesen irreális viselkedése van a csavaroknak amikor próbálom állítani őket.
Az az igazság hogy amikor megvettem a vízművet, alapból csak 1,5-2,0 között mozgott a nyomáshatárérték. Mikor elolvastam ezt a fórumot, amjd utána a használati utasítást, akkor jöttem rá, hogy a szivattyú a gyári hozamérték 1/3-át produkálja. Utána akartam beállítani, és azóta a 100 állításból kb 3-szor sikerült.
Előző 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 11 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 152 vendég