Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 82 / 156
Előző 1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 156 Következő
Kedves Lalibátyó!
Ha a megfelelő embert választottuk volna a kútfúratásra, most nem kellene sajnos a segítséget, tanácsod kérni. A cső alja 12m-en van és zárt. A vízszint a föld felszíntől 7m-re van. Szivattyúzáskor max fél métert esett, de ez 3 nap szívattyúzás után sem változott.
Ha tiszta a víz akkor megfelel nektek az eurojet is amit én is használok itthon. Szerintem még két szórófejet is el fog látni erről a mélységről. Ha túl sokat nyomna akkor le kell fojtani egy golyóscsappal.
Egyébként nem tűnik rossznak ezekkel az adatokkal a kút persze kérdés hogy egy 10 liter/ perces rezgős vagy egy 50-60 liter/ perces szivattyúval
próbáltátok e.
mv
Kedves Lalibátyó!

Van egy AL-KO HWF 1300 inox (1300 W) típusű házi vízellátónk. A szívócsőre egy vízfiltert iktattunk be, amelyben bekapcsoláskor elég sok levegő kering. Az alábbi linken látható:

https://www.youtube.com/watch?v=vMaRBqEq42g

ez a jelenség normáslis?

A leütött 5/4-es kútcső olyan 7-8 méter mélységben lehet, a vízszint olyan 4 méteren van, (szívóág - filter előtt 5/4, filter után 1”, nyomóágon 3/4 öntözőslag van), a vízellátó működik, van nyomás, 1 bar nyomásnál bekapcsol, ha eléri a 3,5 bar nyomást, akkor kikapcsol. Ez a nyomásérték megfelelő?
Öntözés közben folyamatosan megy a motor, nem áll le, ha elzárom a csapot, akkor felnyomja 3,5 barra, majd kikapcsol.
Ha normálisan működik akkor nem kell foglalkozni vele mert ez a vákum miatti gázosodás ( "forr" a víz ) amit a szívóoldalra szerelt szűrő okoz. Plusz fojtás ezért a szívóhatás nem csupán a szintkülönbség miatti vákum hanem attól több ( amit a szivattyú tud).
Bocs elküldtem félkészen
Igen a nyomásérték az jó nem kellene bántani és az is jó ha öntözés közben nem kapcsolgat folyamatosan a szivattyú mert akkor jól méretezett a rendszer. Van nyomás van vízmennyiség és a szivattyú folyamatosan tud járni. Viszont ki is kapcsol ha nincs vízelvétel.
Köszi a videót :)
lalibatyo írta: Bocs elküldtem félkészen
Igen a nyomásérték az jó nem kellene bántani és az is jó ha öntözés közben nem kapcsolgat folyamatosan a szivattyú mert akkor jól méretezett a rendszer. Van nyomás van vízmennyiség és a szivattyú folyamatosan tud járni. Viszont ki is kapcsol ha nincs vízelvétel.
Köszi a videót :)



Köszönöm szépen az infókat, megnyugodtam, a videót pedig szívesen... :-)
Kedves Lalibátyó,

kérném szépen szakértelmed a következőben:

Vásároltunk egy nagyobb telket(2 ha) ahová családi házat fogunk felépíteni és zöldségkertészet fog működni(kb 1,5 ha) . Adott egy ásott kút, paraméterei: 9,5 m mély és a vízszint benne 1,5m, a gyűrű átmérője 2m. A tisztán látás végett érdemes tudni, hogy a telek másik oldalán végig fut egy patak. A patak mellett valósul majd meg a kertészeti tevékenység, tehát majd adott esetben onnan is tudnunk locsolni, viszont nyáron a legnagyobb szárazságban nem gondolnám. A kút képességeit nem ismerjük, a régi tulaj sem tudta megmondani. A kút egyébként az enyhén lejtős telek legmagasabb pontján található.Ennyit a meséről.

Amit szeretnék megoldani az a családi ház teljes vízellátása, öntözés a kertészetben. Amin eddig gondolkodtam:

A: egy nagyobb teljesítményű házi vízmű telepítése egy kút mellé ásott aknában, kb 100 l tartállyal
B: egy ásottkút szivattyú, mondjuk egy pedrollo top multi és áramláskapcsolóval kombinálva

Persze az ásottkút szivattyúkkal nincs tapasztalatom, nem tudom képes lenne-e kiszolgálni a teljes rendszert, mondjuk ha pl a teljesítményen növelnénk akkor talán a szükséges nyomást is tudná. Ebben kérek szépen javaslatot.

Előre is köszönöm,
Nagy Viktor
A kút vízadó képességének az ismerete nélkül lottóvásárlás a beruházás. Amúgy én a tartályos nyomáskapcsolós rendszert választanám búvárszivattyúval vagy az említett ásottkút szivattyúval.
Kedves Fórumozók!
Vettem egy használt "bajai"szivattyút tartállyal együtt,de nem tudom beüzemelni,pedig a volt gazdája szerint nála tökéletesen ment,én el is hiszem,nem nézem hazug embernek.
7m 1"-os KPE cső a kútban,új réz lábszelep(vizet megtartja),új szimering, nyomó oldal tuti akadálymentes.Szivattyú és lábszelep közé vízszintes szakaszon az aknában "T" beépítve,feltölteni,ill.légteleníteni.
Feltöltés először a" függőleges" cső,majd a szivattyú hálózatról .(levegő a "T"-n távozik).Ezután nyomok levegőt a tartályba 1,5 bar.Látszólag minden rendben,mégsem nyom,csak a szivattyú melegszik,tehát helyben forgatja a vizet.
Itt megáll a tudomány,ha van valami ötletetek légy szíves írjátok meg, előre is köszönöm.
Jenőbá üdv !

A bajai szivattyú tartályát nem kell felnyomni 1,5 barra mivel az nem membrános tartály. Ráadásul a bajai szivattyú egy periférikus szivattyú így már egy ici pici levegő is elegendő neki hogy ne szállítsa a vizet. Javaslom az egész rendszer kipróbálását úgy elvégezni hogy a szivattyú nincs a tartályra kötve hanem szabadon kifolyhat a víz a nyomó oldalon pl egy slagon . Ha ez a teszt sikeres akkor kéne ismét visszakötni a tartályra.
(Az emberek igazmondásáról annyit hogy sokmilliárdos focipályákat se ígért senki mégis épülnek közpénzből)
Sziasztok

Házi vízművet szeretnék kialakítani mélykútszivattyú+áramláskapcsoló+hidrofor tartály(50l ) összekapcsolásával.
A kérdésem az lenne,hogy milyen nyomásértékre kell felpumpálnom a tartályban található gumimembránt.
A szivattyú kb 4,5 bart tud ebből a mélységből, a ház egy szintes,nincs szintkülönbség.
Köszönöm a válaszokat
Tisztelt lalibátyó

Kérdésem az lenne,hogy van 1 AL-KO HW601-es házi vízmű tartályom amit kaptam viszont a membrán kipukkant benne(valószinüleg ezért adták nekem olyan jó szívvel) és e-nélkül össze rakhatom-e egy kerti öntöző szivattyúval,vagy kell bele vennem membránt.
Tud e üzemelni a lufi nélkül?
Egy fúrt kúthoz szeretném használni locsolásra

Válaszodat előre is köszönöm
cappy
Javasolnám az ajánlott 1,5 bar nyomásértéket tartani a levegőtöltés során. Az említett 4,5 bar max vízoldali nyomás még elmegy.
karatekutya
Az a baj ezekkel a picike tartályokkal hogy hamar "kieszi" a víz belőle a levegőt membrán nélkül. Tehát tegyél bele membránt. Ha nagyon nincs rá keret akkor csak úgy lesz jó ha a állítva szereled be a tartályt ( alul a víz felül a levegő szelep) és kéthetente vízteleníted a tartályt hogy az elnyelt levegő pótlódjon, vagy gyakran pupálsz bele levegőt. Viszont ezen szükségmegoldással csak rontod a helyzetet mert azt a vékonyka lemezt amiből a tartály készült hamar megeszi a rozsda ha a vízzel érinkezik.
Előző 1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 82 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 140 vendég