Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 127 / 156
lalibatyo írta: Üdvű
Szeretnék érdeklődni,hogy a pedrollo 4BLOCKm 2/13 szivattyúhoz milyen vastagságú kpe csövet tegyek visszacsapó után?

A kérdést a felhasználni kívánt vízmennyiség dönti el. Számtalan esetben láttam olyant amikor a kút tud 10-15 litert percenként, de a szivattyút 32 es KPE csővel szerelik :)
Minek ? -hogy jó nehéz legyen ha ki kell venni a kútból , vagy hogy kétszer annyiba kerüljenek a szerelvények ?
Ha a vízfogyasztás 50 liter/perc alatti akkor a 25 ös KPE is elég.

Nyaraló vízellátása lenne a cél.
Mosogatógép,zuhanyzó,WC.
Mekkora hidrofor tartály (gumimembrános) felelne meg ezekre a célokra?
Illetve milyen nyomástartomány lenne az ideális ezekre a feladatokra?EVAK DPC-10 nyomáskapcsoló lenne beépítve.
Aquasystem tartályokat nézegettem.
Szia!

Köszönöm a választ!
Láttam az aldis újságban egyet, ez is jó lehetne?

http://catalog.aldi.com/emag/hu_HU/print/Online_katalogus_05_18/html5.html#12

"Szia
Ez a wc tartályos projekt semmi különösebb extrát nem igényel. Egy "alap" házi vízmű már elegendő."
Üdv
Hát én olyan 50 liter körülivel kezdeném ha digitális a nyomáskapcsoló. Ugyan arról nem beszéltél minek a 13 as szivattyú de gondolom 20 nál mélyebben van a víz a kutadban azért. A jobb komfortérzet az 2,5-3,5 bar nyomás tartományban van, 4 fölé nem kellene menni mert kiveri a poharat a kezedből a víz.
Láttam az aldis újságban egyet, ez is jó lehetne?

Lehet jó csak nem arra amit te akarsz mert az egy szivattyú és egy szivattyú vezérlő egybe építés. Vagy legfeljebb veszel egy 24 literes tartályt és kiegészíted vele.
lalibatyo írta: Üdv
Hát én olyan 50 liter körülivel kezdeném ha digitális a nyomáskapcsoló. Ugyan arról nem beszéltél minek a 13 as szivattyú de gondolom 20 nál mélyebben van a víz a kutadban azért. A jobb komfortérzet az 2,5-3,5 bar nyomás tartományban van, 4 fölé nem kellene menni mert kiveri a poharat a kezedből a víz.


A kpe a kútból akkor mehet 25-el is gondolom nem szükséges a 32. Igen a kút 40m mély. Az 50 literes tartályból 1 kapcsolás között kb mennyi víz jön ki?
Ez igaz lehet ? "A 50 literes tartály hasznos vízmennyisége nyomáskapcsoló beállításától függöen: 12-14 liter. ( Tájékoztató jellegű adat.)"
lalibatyo írta:
Láttam az aldis újságban egyet, ez is jó lehetne?

Lehet jó csak nem arra amit te akarsz mert az egy szivattyú és egy szivattyú vezérlő egybe építés. Vagy legfeljebb veszel egy 24 literes tartályt és kiegészíted vele.


Köszönöm, akkor keresek valami tartályosat.
Elég a 25 ös, de nem az a lényeg a kút milyen mély hanem hogy hol van a vízszint ( üzemi szint ) szivattyúzáskor?
Igen, kb a 30 % a kivehető mennyiség.
Köszönöm a segítséged!
Abban esetleg tudsz segíteni még ,hogy a kötelet hogyan rögzítsem?
Elegendő ha átfűzöm a rögzítő füleken a kötelet és esetleg dupla bulin csomót használok.
Vagy karabiner is kellene?
Üdv
A profi megoldás saválló kötél saválló bilincs. SAVÁLLÓ nem pedig horganyzott vagy bevonatos. Ez nem nyúlik és erős is. Ha karabinert használsz csak a saválló a jó, mert ha agresszív a víz elég hamar "el fog fogyni". Ha ez drága akkor 8 as "vitorlás" kötél de az nyúlni fog így előbb utóbb a KPEcső lesz a tartó elem, tehát a kötelet vagy utólagosan megfeszíted alkalmanként vagy úgy képzed ki a kpe cső rögzítését hogy az is részben teherviselő lesz. Viszont ha nyúlik a kötél akkor a kábelt hosszabbra kell hagyni mert a kábel nem lehet teherviselő elem sosem :!:
lalibatyo írta: Üdv
A profi megoldás saválló kötél saválló bilincs. SAVÁLLÓ nem pedig horganyzott vagy bevonatos. Ez nem nyúlik és erős is. Ha karabinert használsz csak a saválló a jó, mert ha agresszív a víz elég hamar "el fog fogyni". Ha ez drága akkor 8 as "vitorlás" kötél de az nyúlni fog így előbb utóbb a KPEcső lesz a tartó elem, tehát a kötelet vagy utólagosan megfeszíted alkalmanként vagy úgy képzed ki a kpe cső rögzítését hogy az is részben teherviselő lesz. Viszont ha nyúlik a kötél akkor a kábelt hosszabbra kell hagyni mert a kábel nem lehet teherviselő elem sosem :!:


8-as kötelet vásároltam.
vlbt Biztosítókötél 8mm-es.
gondolom akkor 2 karabiner és azon fűzzem át a kötelet!
Ha ennyire erőlteted azt a karabinert akkor tegyél, mi nem használunk.
lalibatyo írta: Ha ennyire erőlteted azt a karabinert akkor tegyél, mi nem használunk.


Köszönöm az információt.
Nekiállok a szerelvényezésnek.
Üdv. Van egy Metabo HWW 9000/100 G pumpám. A gondom az, hogy az előírt 7000l/óra helyett csak 4500at tudok belőle kihozni. Ugyanis az öntözőrendszernek ez biztositja a vizet ahova legalább 6000 l/ óra kellene. Azért vettem ilyen nagy teljesítményűt, hogy legyen rezervám is. A vizet egy ásott kútból szívja, aminek belső átmérője kb. 1 m. A víz nyugalmi szintje a pumpa tetejétől számítva 3,8 méterre van, üzemi szintje, kb. 4,20-ra, ami ha akár 2-3 órát is megy a pumpa, akkor sem változik. Ja a kút 1 éves. A vízszint a kútban 1,6 m. A kút alja kavicsos, tehát a szívócső végén nincs semilyen szűrő. A szívócső 40es Lpe. Fent a pumpától haladva a szívó oldalon van egy visszafolyás gátló szelep, utána pedig egy műanyaghálós szűrő. Mid kettő 5/4es, tehát a szivo oldal sehol nincs leszűkítve. A pumpa kimenetele pedig 1"os. A szívó oldalt már többször is átnéztem, és sehol nem kap hamis levegőt. Viszont a szűrőben két kapcsolás között, ami persze legalább 1 órát jelent, apró buborékok vannak. Ez mitől lehet? Na de a legnagyobb bajom, hogy mért csak ilyen kevés vizet képes szívni a pumpa. Pedig víz van elég a kútban. Ha megnéztem a pumpa szívás görbèjét akkor ilyen mélységből 7000-7500 l vizet kellene felszívnia. Segítsetek, mi lehet a hiba. Előre is köszi
Még annyi, hogy a szívócső 1 métert van benne a vízbe, és nem lpe, hanem kpe. A 4500 l/ o vizet 3 bar nyomásnál adta.
Üdv
Ebbe a hibába elég sokan bele esnek, hogy elhiszik azt amit a dobozra írva látnak (számháború) . De ennél a szivattyúnál legalább van karakterisztika görbe :
https://www.metabo.com/hu/hu/gepek/viz-es-szivattyutechnika/hazi-vizellatas/hazi-vizmuvek/hww-9000-100-g-600977000-hazi-vizmu.html
A karakterisztika szerint amit írsz az több mint amit tudnia kellene
szívócső 1 métert van benne a vízbe, és nem lpe, hanem kpe. A 4500 l/ o vizet 3 bar nyomásnál adta

mert ezt a mennyiséget 2,5 bar mellett képes tartani, tehát valami mérési pontatlanság is lesz.
Ezeket az adatokat a szivattyúra adják meg labor körülmények közt. Viszont neked házi vízműved van. Tehát van visszacsapó, szűrő ami rontja a teljesítményt ez a buborékolásból is látszik), van szívó mélység és van áramlási ellenállás ami mind mind csökkent.
Autóban sem kapsz olyant ami a gyári fogyasztási adatot képes tartani, akkor miért épp a szivattyú lenne kivétel ? :)
2336 hozzászólás Oldal: 127 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég