Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 87 / 156
Előző 1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 156 Következő
Üdv
Igen. Veszel egy szelepet majd elviszed egy esztergályoshoz a golyóscsappal együtt.
Például itt is kapsz :
http://www.szivattyu.com/cimm.html
Köszi Lailbátyó, rád mindig számíthatok:)
lalibatyo írta: Üdv

Köszi a képet nem néz ez ki rosszul, gratulálok ! Szóval ez egy DSK áramlás kapcsoló lesz nem pedig nyomáskapcsoló. Ennek így ahogy van működni kéne. Igen, a KPE az gumigyűrűre tömít viszont az az idom ami menetes a másik oldalon azt tömíteni kell. Sajnos a teflon szalag az eléggé alkalmatlan megbízható menettömítésre, inkább a tömítő zsinór az ami jó. Vagy a kóc de azt kevesen tudják jól használni.
Amikor ki nyitom a töltő szerepet egyértelműen hallani hogy vákuum van a rendszerben mert hangosan sziszeg


Ez a mondat továbbra is azt sugallja hogy a szívócsőből visszafolyik a víz a kútba. Ez történhet a lábszelepen keresztül ill valamely idom csatlakozásánál, de akár egy hibás kpe csőből is. Ez utóbbi ugyan elég ritkán esik meg.
Talán meg kéne próbálni berakni még egy visszacsapó szelepet a dsk és a szivattyú közé.


Szia,

ezt kifogom próbálni mindenféleképpen. Milyen visszacsapó szelepet javasolsz?
Még kettő érdekes adalék. Amióta itt fórumozunk szinte minden nap elengedi a vizet..most már kezd nagyon elegem lenni. Viszont ami érdekes, hogy egyik nap este locsolni akartam de nem jött víz. Remek, lemegyek a pincébe, reset gomb, nyilván semmi. Sebaj, feltöltő csap nyit, 3 flakon teli vízzel, légtelenítő csavarok kinyit (szivattyún és vízszűrűn is) és szokásos feltöltés. Amikor kész, csavarok lezár, reset gomb megnyom.......semmi. Szűrő házból hirtelen eltűnik a víz és nem jön utánpótlás. 10 mp szivattyú léáll. Újabb víz feltöltés, légtelenítés, megint semmi. Belerúg otthagy....Másnap reggel feleségem kimegy gyanútlanul hogy locsoljon (nem tud semmit a tegnap esti szeánszról), csap kinyit. ÉS A VíZ JÖN!!!
Ezt azóta 3x eljátszotta. Mármint hogy magától "rendbe jön".....erről mit gondolsz? köszönöm
Üdv
Hát ez elég érdekes és nem szívesen ötletbörzéznék látatlanul. Mint írtam korábban ha a szívócsőből elmegy a víz az a lábszelepen vagy valami tömítetlenségen keresztül történik. Az hogy hébe hóba valami csoda folytán mégis felkapja a szivattyú annak több oka lehet. Pl vannak esetek mikor a szivattyúház nem ürül le így a jet szivattyú ki tudja légteleníteni magát, de akár a kerti vezetékből is visszafolyhat annyi ami légteleníti a szivattyút.
Többek közt ezért szoktam javasolgatni a csőbúvár szivattyút mert azoknál egy ilyen makacs probléma kizárt.
Üdv Lalibátyó!
Kb. 3 éve kaptam nagyon jó tanácsokat Tőled, csőkút szivattyúval kapcsolatban. Akkori tanácsaid megfogadtam és az ajánlott szivattyú azóta is kifogástalanul működik . A víz be lett vizsgáltatva hivatalos laborban. Kifogástalan minősítést kapott minden szempontból.Azonban most már nem csak locsolásra szeretném a vizet használni, hanem be szeretném kötni az épületbe is. Az a kérdésem, milyen megoldást lehetne alkalmazni, hogy biztonságos legyen 2 személyre a vízellátás. Gondolok itt szűrő, tartály, nyomáskapcsoló, víztelenítés stb. berendezésekre.
A választ előre is köszönöm.
Üdv
Mint korábban is írtam én a tartály és nyomáskapcsoló híve vagyok. Tehát kell egy lehetőleg minél nagyobb tartály ( 80-200 liter) és nyomáskapcsoló. Szűrő célszerű a lakás felé menő ágba mert megvédi a drága kerámia betétes vízcsaopokat. vízteleníteni elvileg nem kell de fagymentes helyre kéne mindezt beépíteni. Persze egy olcsóbb víztelenítő golyóscsap ha belefér a költségvetésbe nem árt mert előbb utóbb biztosan lesz majd szerelni való a rendszeren.
Jelentősen javítja a vízellátás komfortját a nyomásingadozások megszüntetése egy nyomásszabályzó szelep beépítése esetén.
Szia Lalibátyó!
Köszönöm válaszodat.Csak annyit kérdeznék még, hogy ez egy 150 literes tartállyal mennyibe fájna nekem, valamint azt, hogy mennyi lehet az élettartama a tartály membránjának. Köszi.
Hello

Egy 150 es tartály manapság 70 körül fáj. Talán "okosabb megoldás" 2 db 50-80 literest beépíteni mert mindkettő membránja nem egyszerre fog kilyukadni így a gyakoribbá váló ki be kapcsolgatásokból időben észre veszed hogy baj van, nem pedig abból ( szerencsétlen esetben ) hogy már a szivattyú is belehalt a lyukas membránba. Általában 3-5 évet megy el egy membrán de vannak kivételek lefelé és felfelé is. Ha rendszeresen ellenőrzöd majd a légnyomást ( úgy ahogy azt kell is) akkor tovább fogja bírni. Azt tudnod kell hogy a tartály térfogatának kb az 1/3 - a vehető ki két kapcsolás közt. Tehát a 150 es tartályból 50 jön ki kb és újra kapcsol a szivattyú. Én azt szoktam mondani ha műszaki beállítottságú a tulaj és nem teher számára időnként levegőt nyomni a tartályba akkor egy klasszikus membrán nélküli tartály örök darab.
Szia Lalibátyó!
Kösz a kimerítő választ.
Azt meg tudnád-e mondani, hogy Pesten vagy környékén ilyen hagyományos tartályt hol lehet beszerezni és, hogy milyen kompresszor kellene egy 150-200l-es tartályhoz.Köszi előre is a választ.
Üdv
Hát nem igazán tudom hogy hol de ha kicsit keresgélsz sokat találsz.
Pl : http://szivattyu.boltaneten.hu/kinalat/19_hidrofor_tartaly_hagyomanyos-3/
Bármilyen garázs kompresszor ami az autó kerekét fel tudja fújni alkalmas a hidrofor tartály levegő töltésére. Természetesen a nyomáshatárokra ügyelni kell ! De akár egy pumpa is megteszi csak kicsit munkás :)
Üdvözlök Mindenkit! Üdv Lalibáttyó!

Sikeresen végigolvastam a fórumot, kár, hogy ilyen rövid :)

Az én rendszeremmel hála istennek nincs semmilyen probléma, inkább csak a történetét írnám le és a tapasztalataimat.
Alföld technikás mosogatócsöves fúrt kutam van 40mm-es pvc csőből 37 méter mély. Bár ha az összetoldásokat levonom, akkor lehet, hogy csak 35 méter. Nem mértem meg mert egy évvel ezelőtt ez a része nem foglalkoztatott, így nyugalmi és üzemi vízszintet, valamit hozamot sem tudok mondani. Megrendeltem a fúrást, mondták az időpontot. Természetesen a házi vízművet már előre megvettem :). A vízmű egy Elektro maschinen WPEm 3400/20G volt. (Mindenki a pedrolót istenítette, olyannyira, hogy fölmérgelt és már csak azért sem. :) Amúgy tescósat vettem volna, de a párom azt mondta, hogy azt már nem :)

http://www.rem-maschinen.com/products/p ... -20-g.aspx

Bár a nyomáskapcsoló az elején volt, nem a tetején.

Szóval jöttek, én mondtam, hogy hova fúrjanak :) kb. 2 óra alatt kész voltak, kíhúztuk a csövet, fölrakta a szűrözött részt, ledugózta az alját, visszadugtuk, beszortuk kaviccsal (rostált sóder, ezt mondták a telefonban, én megrostáltam, furcsán néztek, de azt mondták jó lesz), fölrakták a kút fejet. Mondta a srác, hogy 12 órát hagyjam pihenni, utána szivattyúzzam, amíg ki nem tisztul, aztán használjam csak a kézi pumpát. Majd elmentek. A fórumból tanulva ez is egy kókler kút.
A vízmű szívóoldalára szereltem az 1"-os vissza csapó szelepet és az elé a vízszűröt 60 mikronos betéttel. majd a szűrőre ment a pvc könyök, amit a kútra dugtam. A szűrőt mindeki a nyomó oldara tette volna és kifejezetten tiltották a szívóoldalra való beszerelést. Először oda is raktam és tesztelésképp a vízóra aknából kiszivattyúztam a vizet, remekül működött, de nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki a szívóoldalon a szűrőt, úgy is működött, szóval ott maradt. Műszaki ember lévén, nem értettem, miért nem ajánlott az oda szerelés, mert oké, hogy folyt, de védi a lapátot. A nyomó oldalt 3/4-esre szűkítettem, majd kétfelé osztottam, mert tervbe volt, hogy bevezetem a házba.
Eljött a másnap. Szivattyút rá a kútra, kilégtelenít, bekapcsol és szívja a vizet, mint az állat. Öröm és boldogság. Majd egy perc után a szűrő megtelt homokkal és eldugult. Betétet kivettem és úgy ment órákon át egy 1/2" tömlőn keresztül. A homok is egész hamar eltűnt, azóta sem láttuk. :) Majd jött a házba való bevezetés. A kamrában helyeztem el a vízművet, ami 8 méterre van a kúttól. 80 cm mély árok lett ásva, a kút fejet levágtam. Vettem 20 méter 32-es kpe csövet és a maradék 12 métert ledugtam a kút torkán. Olvastam valahol, hogy nem szabad direktbe megszívatni ezeket a kutakat, nehogy túlterhelés esetén odarántsa a homokot a szűrőhöz. Ettől félve megváltam a 40-es egyik végén 1"-os menetes könyöktől és ezért dugtam be a szívócsövet. Azt is olvastam, hogy a szivattyúnak a kút mellett a helye és a szívócsövet nem szabad vízszintesen semerre sem vinni. Hát én ezzel is dacoltam :), ílletve a szívócső végére ajánlották a lábszelepet, vettem is, de nem raktam be, mert az jutott eszembe, ha az elromlik, és kikell ásnom megint a gödröt, én meghalok. Így maradt a visszacsapó szelep a szivattyúnál. Leteszteltem a rendszert, működött, a hosszú szívócső miatt a második vízfeltöltésre vette föl a vizet. (ekkor már volt a szivattyún szárazon futás védelem, szóval szorgalmasan nyomtam a piros gombot, míg nem kattant :). Egy hétig teszteltem, működött így visszatemettük az árkot, ma már nyoma sincs, hogy hová lett fúrva a kút. A házba 20-as kpe csővel vezettem a vizet. A mosógép, a wc, és a zuhanynak a hideg vize van rákötve. A meleg víz a főzés és mosogatás miatt maradt vezetékes ( megjegyzem van mosogatógép, de a párom inkább kézzel mosogat, nekem meg mindegy :) a füvet sem én nyírom:))
A másik ág is fél colos a kerti csap és a szivattyú szerelvénye flexi csővel van összekötve, ami elég nagy folytás lehet, mert 9mm az átmérője. Így 10 liter/perc víz jött ki rajta 2,5 bar nyomáson. Nekem tökéletesen megfelelt, egy szórófejjel a fél udvart belocsoltam. A nyomás kapcsoló 1,4-2,8 között kapcsolt. Na itt a zuhanyzás kicsit mókás volt, mivel ugye a melegvíz hálózati víz volt, szóval kellett rendesen tekergetni. Párom haja az égnek állt, hogy miez!!!! :) Oké, a nyomáskapcsoló kikapcsolási értékét 3 bárra állítottam, a bekapcsolásit két bárra, így zuhanyzás közben nem kapcsolt ki a szivattyú és a csap kinyitásánál nem kellett sokat várni, hogy leessen a nyomás, majd újra felálljon...már mint a nyomás :)
Így már rendben is voltunk, bár ezzel a beállítással minden wc lehúzáskor bekapcsolt a szivattyú.
Még ma is így működne a dolog, ha nem sikerült volna egészen véletlenül és nem betervezve hozzá jutni egy alko jet 4000 szivattyúhoz

http://www.al-ko.com/shop/hu/kerti-sziv ... mfort.html

és egy alko hydrocontrolhoz

http://kertigeparuhaz.hu/112478_AL-KO_H ... TYUVEZERLO

Igazábol az IBC tartályhoz akartam még egy szivattyút ( a tartályba nyomattuk a vizet, hogy melegedjen, a párom ebből locsolta a virágokat), és ez lett belőle.
Azt sem tudtam mi az a hydrocontrol, nem is hallottam még ilyenről. A lényeg, hogy a régi vízműt kiszereltem és beszereltem az al-ko-t a helyére. Örömmel tapasztaltam, hogy az alkoban van két visszacsapó szelep, egy előszűrő és szárazon futás védelem, plusz a hydrocontrolban is van egy visszacsapó szelep és szárazon futás védelem. Juhé, a régi vízmű mehet egy az egyben az ibc-hez :). Szóval alkó légtelenít, beindít jön a víz, plusz 100watt teljesítmény, vízhozamban meg +50%, ugyan azon a rendszeren 15 liter/perc jön ki 3 bar on. (Tudom, nem egy Niagara, de pisztolyos szórófejjel tökéletes, illetve 2 csattogós 500 Ft-os szórófejjel az udvar 80%-át megtudom öntözni és legalább nem terhelem túl a kutat). A control mikor leállítja a szivattyút, meg 4 baron van. Szuper. Annyi szépség hibája volt a dolognak, hogy a kinyitottam a csapot lecsökkent a nyomás (1,8 bar nal kapcsol a kontrol), majd kapcsolt a szivattyú és onnantól minden ok volt. De ez a nyomás csökkenés ba..tatta a csőrömet. Ki kombináltam, hogy mivel az control áramlást érzékel, ezért, ha a szivattyú és a control közé beépítem a régi vízmű tartályát, akkor ha megnyitom a csapot, a tartályból préselődik a víz a controlon át, ami érzékeli az áramlást, így az majd bekapcsol rögtön. Így is tettem és a dolog tényleg így működött. Kinyitottam a csapot, kb 2 tizedet esett a nyomás és kapcsolt a szivattyú. Viszont leállásnál gondolom valami lökéshullám lehet, amit a tartály felerősített így egy pillanatra leállt majd elindult 3x, utánna állt le. Ez így sem volt jó, szóval agyaltam tovább és azt találtam ki, hogy a tartályt elosztom és a control utánra is rákötöm, így a lökéshullámot kétoldaról kapná a control, így azok kioltanák egymást. Összeraktam így és azóta tökéletesen működik. Ahogy nyitom a csapot 2tized nyomás esés, indul a szivattyú. Így gyakorlatilag tökéletes a zuhanyzás is. Szóval öröm és boldogság. :) Azt tervezem még, hogy a wc-t és a mosógépet külön vezetékre rakva rákötöm a tartályra. Így oda nem a controlon keresztül folyna a víz, ami így csak az alacsony nyomás miatt kapcsolna be.

Ez az én vízműves történetem, bocs, hogy hosszúra sikeredett! :)

Egy kérdésem azért volna. A gyakori ki/be kapcsolgatás ugye árt a motornak. Egy gyárban dolgozom, ahol az összeszerelő gép egy asztalt mozgat, ami percenkét 45 ütemet csinál. Vagyis percenkét 45 ször elindul a motor és leáll. Én 2 éve dolgozom ott, a gépek 3 éve vannak ott és még egyiknek sem ment tönkre a motorja, pedig napi 23 órát és heti 6 napot mennek átlagban. A motorok 3 fázisúak és frekvencia váltó vezérli őket. Betudható ennek a védelem?

Üddv, Misi

IMG_20140912_122113.jpg
IMG_20140912_122113.jpg (1.11 MiB) Megtekintve 8856 alkalommal.
Sziasztok!
Elpumps házi vízművemmel van egy kis probléma 1 barnál bekapcsol de 3 barnál nem kapcsol le.A motor folyamatosan megy, a nyomásérő 3 barnál "áll". A vizet rendben szivattyúzza.
A nyomáskapcsoló 2 hónapja lett cserélve,eddig jól működött.
Tudnátok tippet adni mi lehet a baj?
Köszönöm,Szabolcs
Üdv!

A fórumot végig olvasva én először a szívó oldali tömítéseket nézném meg, nem-e szív valahol levegőt.
Szia Misi


Köszi a beszámolót :)

Igen, ez a "titok" nyitja :
A motorok 3 fázisúak és frekvencia váltó vezérli őket
Előző 1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 87 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 138 vendég