Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
36 hozzászólás Oldal: 2 / 3
De csúúúúúúnya!

Úgy tűnik, a panelra csatlakoztatott eszköz füstölte el, mert a nyákcsíkok is leégtek. Mielőtt cserélnéd - mert ezt már nem lehet korrekten javítani -, nézd meg, az égett csíkok csatlakozóihoz mi kapcsolódik és érdemes ott is körülnézni, méricskélni. Lehet a panel csak áldozat, a túláram (zárlat) ölte meg, de amíg ki nem derül, ne dugj rá új, vagy bontott, működő panelt.

A vezérlőn már úgy sem segíthetsz, érdemes lenne a fémborítás alá is bekukkantani, hátha látni érdemleges dolgot. Még változhat a tézis. :wink:
Plaszlo írta: De csúúúúúúnya!

Úgy tűnik, a panelra csatlakoztatott eszköz füstölte el, mert a nyákcsíkok is leégtek. Mielőtt cserélnéd - mert ezt már nem lehet korrekten javítani -, nézd meg, az égett csíkok csatlakozóihoz mi kapcsolódik és érdemes ott is körülnézni, méricskélni. Lehet a panel csak áldozat, a túláram (zárlat) ölte meg, de amíg ki nem derül, ne dugj rá új, vagy bontott, működő panelt.

A vezérlőn már úgy sem segíthetsz, érdemes lenne a fémborítás alá is bekukkantani, hátha látni érdemleges dolgot. Még változhat a tézis. :wink:


:D ugye? Akkor ma még egy kicsit jobban szétkapom és belenézek, mintha értenék hozzá. :)

De úgy tűnik ebből új mosógép lesz. :(
sziasztok van egy awt 6 érzék mindent csinál csak a végén nem centrizik valaki segitsen
És ha csak centrifuga programra kapcsolod akkor mit csinál ?
Üdv.

Samsung mosógépemből nem mossa ki az öblítőt a tartályból. Öblíteni öblít, de az öblítő bent marad.
Mit tegyek?
Üdv!
Valószínűleg az öblítőszer maradék vagy a vízkő eltömítette a vízjáratokat. Ki kellene tisztítani a mosószer tároló fiókot és megnézni a vízbevezető csöveket, fúvókákat.
Sziasztok! Van egy Whirlpool AWE6516 felültöltős mosógépem és az a problémám vele hogy éppen ment a mosógép mikor elment a villany mikor visszajött akkor ùjra akartam indítani de világít a szervizkulcs és nem reagál semmire.Mi lehet a probléma?Ebbe szeretném a segítségeteket kérni.A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv:Balázs
Üdv!
Van rá esély, hogy áramkimaradáskor, vagy visszatérésénél kapott egy olyan feszültségimpulzust, ami megzavarta, vagy kilőtte az elektronikát. Mielőtt szerelőt hívsz, áramtalanítsd a mosógépet (húzd ki a konnektorból) és várj vele egy napot, majd utána próbáld beindítani. Ha akkor sem megy, akkor szerelő lesz a vége. Néha nekem is felgyullad a szervizlámpa, majd hosszabb feszültségmentes várakozás után újra működik. Nem mondom, hogy ez így fog történni, de hátha... :roll:
Szép napot! Szeretnék rendelni egy új mosógépet, mivel az előző állandóan meghibásodik és lassan már többe kerül állandóan kihívni a szerelőt, mint venni egy másikat. A Media Markt webshopjában találtam egy LG gépet, ami rendelkezik Smart Diagnosis funkcióval. Elvileg ennek segítségével a telefonom azonnal meghatározza a hiba forrását. Nektek esetleg vannak tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?
Üdv Zsuzsa!

Nincs tapasztalatom, de megnéztem a neten mit írnak róla. Szerintem nagyrészt vevőcsalogató plusz szolgáltatás, ha meghibásodik a gép, akkor is szerelőt kell hívni, maximum felkészülhet a javításra alkatrésszel, nem kell kétszer mennie. A többi nagyon fontos szolgáltatás ami a tulajdonosnak szól, azt némi rutinnal okostelefon nélkül is meg lehet oldani, de manapság ez a divat, ezzel le lehet adni az új fejlesztésű gépeket.

Az már csak magánvélemény, hogy kezdem elhinni azokat az összeesküvés elméleteket, miszerint az ilyen fokon elektronizált termékekbe bele van programozva az élettartamuk. Csak így látványosabb amikor az okostelefonra küldi az üzenetet, hogy a meghibásodás olyan mérvű, amikor érdemesebb új gépet venni. :?
Apró példa: általános vélemény bizonyos márkájú mosógépek 4-5 év után kifekszenek. Na most nekem is ilyen márkájú van és csak azért kezdi 6 év után kigyújtani a szervizlámpát, mert 1 éves korában programkapcsolót cseréltek benne. Én jóval kevesebbet használtam, mint egy kétgyermekes család, mégis egyre gyakrabban szerelőt kíván. :(
üdvözlök minde kit.Első bejelentkezésem ,ezért elnézést ha valamit nem jől csinàlok.van egy whirlpool eut 800 felül tőltös mosògépünk, aminek az ajto kapcsolòjàval lehet valami gond.én kivettem és ki be kapcsolasra müködik,de valami kis müanyag ltörhetett rola,làtàsom szerint, nem ugrik vissza csak megnyomásra.ha bent van a gépbe , hiàba csukodik le atető de a gép nem indula kapcsolon vannak feliratok,hogy DA074664vagy 12nc461973071641.ha tud valaki segiteni,hogy meglehet e csinalni vagy hol lehet beszerezni.kòszönöm
előre is Vincze Istvàn.
Sziasztok!

Van Egy Samsung WF-F862 elöltöltős mosógépem. Múlt héten egyik nap nem indult el (se kép se hang), ezért szétszedtem. Az alaplapon egy 470v 10uF kondi púpos volt, ezt cseréltem .. és ezt követően életre kelt, Majd a párom elindította a mosást, de az dE hibakóddal leált. Az ajtózár hiba miatt megnéztem azajtózárat, de az rendesen reteszel, illetve kikapcsolást követően ahogy kell késve nyit.
Nem vagyok Elektromos zseni, Így ha van ötletek, akkor érthető válaszokat kérnék.

Attila
Üdvözletem!
Whirlpool FL5085 típusú mosógéppel kapcsolatban kérdeznék.
Hibajelenség: - minden ürítésnél, kinyomja a vizet majd folyamatosan tovább pörgeti az ürítőpompát amíg tovább nem pöccintem a programtárcsát. Úgy tűnik, nem érzékeli, hogy kiürült a víz.
- kifolyótömlőt, szivattyút pucoltam
- légcsapda tartályt pucoltam, a nyomásérzékelőhöz vezető cső tiszta
A nyomásérzékelőt tesztelgettem, a dob feltöltött állapotában hallatszik a kattanás, ha eresztem le a vizet, kis idő elteltével szintén hallatszik, hogy visszakattan, viszont teljes leürüléskor nincs kattanás. Kellene legyen? Ez lenne a hibás alkatrész?
Hozzáértők válaszát előre is köszönöm.
Üdv!

A nyomáskapcsoló kapcsolási helyzetei:
- 11-12 alaphelyzet, nincs víz a gépben
- 11-14 fűtőtestet kapcsolja, ha megfelelő a vízszint
- 11-16 túltöltés esetén a szivattyút direktben kapcsolja

Ezeket mérd ki, ha itt minden rendben van, érdemes lenne a programkapcsolóra menő vezetékeket ellenőrizni, nincs-e kontakthiba, szakadás, vezeték lecsúszás. Érdekes, de a kapcsolási rajz szerint a nyomáskapcsoló 12-es kapcsa csatlakoztatva van a programkapcsoló PR2.1 csatlakozójához, de a rajz szerint a programkapcsolóban üres pont, nem megy sehová. Ennek kellene jelezni a programkapcsolónak, hogy mehet tovább, üres a dob. A rajz szerint hibrid programkacsoló, mert Triac vezérli a szivattyút, de ha a tárcsa mozdításával tovább lép, akkor mechanikus is.
36 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég