Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
36 hozzászólás Oldal: 1 / 3
Sziasztok!

Olyan problémám van a mosógéppel, hogy kis foltok lesznek a ruhákon mosás után.Pedig nem mosom a fehéreket színesekkel. :)Találkozott már valaki ilyen problémával?
Szia!
Igen. Két eset lehet, vagy beleesett valami ami rozsdásodik, vagy a dobcsapágy szimeringje tönkrement és kimossa a csapágyból a kenőzsírt, ami megfogja a ruhákat.
Én is mondanék egy eshetőséget azért. Igaz, én nem gépészeti oldalról közelítem a dolgot. :D

Ha túl sok ruha van a gépben, akkor előfordul, hogy a mosószert/öblítőt nem tudja rendesen kiöblíteni a ruhákból, ezáltal fehéres foltok lesznek a ruhákon. Ha ez előfordul nálam, akkor mosás után kettészedem a ruhákat, és csak tiszta vízzel átöblítettem a ruhákat még egyszer. :)
Sziasztok!

Indesit WIL105 mosógépem van és az én fehér és színes ruháimon is megjelennek szürkés barnás foltok!
Hogyan lehetne szétszedni a mosógépet, hogyan oldjam meg a problémát?
A dobot hogy lehet kiszedni, hogy kivegyem alóla az estleges rozsdásodó cipzár vagy hasonló dolgokat? S hogyan tisztítsam meg a szűrőt?
:cry:
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy az AEG LAVAMAT 47280-as felültöltős mosógépem dobját, hogyan tudnám meglazítani, hogy hozzáférjek, az alá becsúszott nejlon tasakhoz?
Köszönettel: Zsuzsanna
Szia.
Nem tudod óvatosan kimozgatnia dobot? Nagyon beszorult?
Sziasztok

Egy whirlpool 45135 az alany.
Korábban azt csinálta, hogy a program végén kiirta az F12 hibakódot, de mindent elvégzett, tehát ruhák kicentrizte, vizet kiszivattyúzta.
Most azt, hogy bármilyen programot is indítanék, szivallyúzással indít, és egy rövíd (10-15mp) szivattíúzás után leáll és 2-3mp csend után már kiírja az F12 hibakódodt és ennyi.

Mivel szerintem üres a gép, tehát nincs benne víz, kipróbáltam, hogy mi van akkor ha tesztek bele én, kb. 5-6 liter, hogy a dobban látszodjon, program indít, vizet kiüríti, szerintem mindet, majd u.a, 2-3 mp-ig csend, aztán kiírja az F12 hibakódodt és ennyi.

Szerintetek?

kösz,
By
Szia!
Sajnos olyan szűk a hely, a dob és a gép között, hogy nem férek hozzá, sehogyan sem. :( Hétfőn szerelőt kell hívnom...azért köszönöm a választ :)
Üdv: Zsuzsanna
Szia By!
Én ezt találtam a neten:
WHIRLPOOL AWO/D 45135, AWO/D 43136, AWE2214, AWE2316, AWE6514, AWE6516, AWO5125
Villáskulcs piros LED-je ég + START villog + folyamatjelzõk adják a hibakódot (EDCBA)
EDCBA
---x- 02 FA AQUASTOP aktív túltöltés
--x-- 04 F04 fûtõbetét hiba 30C-ot nem éri el 40 perc alatt, vagy NTC hiba
--x-x 05 F05 NTC hiba (szakadt vagy rövidzár)
--xx- 06 F06 Tachogenerátor hiba
--xxx 07 F07 Motor vezérlés hiba (vezérlõ panel)
-x--- 08 F08 Fûtõbetét hiba (szakadt?, testzárlat?)
-xx-- 12 F12 Fûtõbetét hiba (szakadt?, testzárlat?)
-xx-x 13 F13 Ajtó nyitva
-xxx- 14 F14 EEPROM hiba
-xxxx 15 F15 Dobpozicionáló jeladó hiba
x--x- 18 Fod Hab érzékelése
x-x-x 21 F21 Kezelõegység hiba
x-xxx 23 F23 Vízszintszabályzó hiba (fűtőbetét testzárlat?)
xx--- 24 F24 Túltöltés
xx-x- 26 F26 Szivattyú vezérlési hiba (panel hiba)
xx-xx 27 F27 Motor irányváltási hiba (panel hiba) csak tesztprogramban
xxx-- 28 F28 Motor csatlakoztatási hiba
Sziasztok!
Van egy awf 425 ös mosógépem amit megszeretnék csapágyazni.Már a meghajtási oldalon az ékszíjtárcsát levettem de tovább nem tudom hogy lehet szétbontani :( Tudna esetleg valaki segíteni?
awf.jpg
awf.jpg (635.45 KiB) Megtekintve 11646 alkalommal.
Üdvözlet,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mosógépemmel kapcsolatban. Leégett benne a "modul" (alaplap, nyáklap, nem tudom mi a helyes megnevezés), pontosabban az egyik részen az áramkör "szétdurrant". Az lenne a kérdésem, hogy ezt a hibat mi okozhatja? Maga a modul romlott el és füstölt el (ha veszek újat, kicserélem és működik), vagy csatlakozó, kábelköteg okoz ilyet? Elég drága alkatresz, ezért ha a csatlakozó okozta, nem szívesen kötném rá az újra.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv

Zsu
Üdv
Konkrét típus és fénykép nélkül ezt nehéz megmondani, de lehet még úgy is. Nagyon nem mindegy hogy milyen alkatrész durrant el és még pár dolog is lehet a felsoroltakon kívül, sőt a kábelkötegre nem jellemző hogy sérülés nélkül elromoljon az meg látszik. Elektronikai ismeretek és műszerezettség hiányában én nem biztos hogy be merném vállalni, hiszen egy panel cserének a munkadija nem biztos hogy megéri a kockázatot.
Zsubaby írta: Üdvözlet,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mosógépemmel kapcsolatban. Leégett benne a "modul" (alaplap, nyáklap, nem tudom mi a helyes megnevezés), pontosabban az egyik részen az áramkör "szétdurrant". Az lenne a kérdésem, hogy ezt a hibat mi okozhatja? Maga a modul romlott el és füstölt el (ha veszek újat, kicserélem és működik), vagy csatlakozó, kábelköteg okoz ilyet? Elég drága alkatresz, ezért ha a csatlakozó okozta, nem szívesen kötném rá az újra.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv

Zsu


Üdv Zsu.

Jó lenne látni a leégett vezérlőegységet, rakhatnál fel képet róla.
A hibát okozhatja egy kiszáradt kondenzátor, egy rossz félvezető, ellenállás, ami magával rántja a környezetét. Azért is jó lenne képet feltenni róla, hogy látni lehessen a kiinduló pontot, ami a okozta a problémát.
Plaszlo írta:
Zsubaby írta: Üdvözlet,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mosógépemmel kapcsolatban. Leégett benne a "modul" (alaplap, nyáklap, nem tudom mi a helyes megnevezés), pontosabban az egyik részen az áramkör "szétdurrant". Az lenne a kérdésem, hogy ezt a hibat mi okozhatja? Maga a modul romlott el és füstölt el (ha veszek újat, kicserélem és működik), vagy csatlakozó, kábelköteg okoz ilyet? Elég drága alkatresz, ezért ha a csatlakozó okozta, nem szívesen kötném rá az újra.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv

Zsu


Üdv Zsu.

Jó lenne látni a leégett vezérlőegységet, rakhatnál fel képet róla.
A hibát okozhatja egy kiszáradt kondenzátor, egy rossz félvezető, ellenállás, ami magával rántja a környezetét. Azért is jó lenne képet feltenni róla, hogy látni lehessen a kiinduló pontot, ami a okozta a problémát.


Szia,


nagyon köszi a gyors választ. Itt van két kép a vezérlőegységről.

Köszi előre is.

Csatolmányok

lalibatyo írta: Üdv
Konkrét típus és fénykép nélkül ezt nehéz megmondani, de lehet még úgy is. Nagyon nem mindegy hogy milyen alkatrész durrant el és még pár dolog is lehet a felsoroltakon kívül, sőt a kábelkötegre nem jellemző hogy sérülés nélkül elromoljon az meg látszik. Elektronikai ismeretek és műszerezettség hiányában én nem biztos hogy be merném vállalni, hiszen egy panel cserének a munkadija nem biztos hogy megéri a kockázatot.


Szia,

A kábelkötegen semmi sérülés nem látható. A panelről feltöltöttem képet, amin látszik az égésnyom.

A csatlakozókat nem bonyolult visszadugni, attól nem félek, hogy nem megy. Inkább az a rizikó, hogy ha a kábelköteg tönkreteszi az új panelt.

Üdv
36 hozzászólás Oldal: 1 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég