Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
59 hozzászólás Oldal: 4 / 4
Tulajdonképpen csak azt szeretném kérdezni, van-e értelme az Elpumps DSK-10 után simán egy T-elágazóval beszerelni egy hidrofortartály? Vagy elegendő ez a szerkenytyű, és ez elvezérelgeti a szívattyút?
Én tennék be ha van rá keret.
Köszönöm a gyors választ, amit az elözőre írtál, bejött, ez a grudfos hatalmasat nyom, 7 bart mutat a DSK-10 és elkezdett szivárogni a tömítésnél. :( hogy tudnám csökkenteni a nyomást? Nagyon parlagi megoldás ha egy golyóscsappal szűkítem az átfolyást a szabályzó előtt? A rendszerbe mindenképpen raknom kell egy nyomásszabályzót igaz? Mekkora tartályt javasolnál, 60 literes elegendő?
Az a golyós csapos történet a hozam csökkentésére való és teljesen rendben. A nyomás attól esetedben nem fog csökkenni mert a vízelvétel megszűnését követően a szivattyú még 10-12 másodperig megy így gyakorlatilag a szivattyú maximális nyomára nyomja a rendszert. Ez a vezérlő (és a többi is) ilyen ezzel már csinálni így nem lehet semmit. Két dolgot tehetsz, vagy megfelelő szivattyú választás (ez már nem lehetséges) vagy a rendszer átépítése nyomáskapcsolós tartályos rendszerre. Mondjuk vagy feltekerni egy PM-5 kapcsolót olyan 2,8 be és 4,5 kikapcsolási nyomásra, vagy a PM-12 kapcsolót letekerni, de megoldás a digitális nyomáskapcsoló is. Tartálynak nem árt a 60 liter vagy nagyobb és persze nyomásmérő óra is kell.
Köszönöm a választ! A DSK-10 szétszedtem a felső gumi membrán ami egyben tömítés is, kifordult a hírtelen nyomástól gondolom ezért eresztett, szétszedtem, sikerült megoldani. Volt itthon egy 1" KPE csap beraktam a DSK elé így sikerült a nyomást beállítani 3 BAR-ra. A hálózatra nem mertem ráengedni, csak a kerti falicsapra. Rendeltem egy Pedrollo Easy Small II. erre lehet a tartályt is csatlakoztatni, és időnként ez újraindítja magát ha valalmi miatt leáll. Erre csatlakoztatnék egy 60L álló hidrofortartályt, utána beiktatnék egy nyomás csokkentőt ami 1-6 bar között állítható. (A mostani DSK-t feltudom használni a 3 köbös esővíztartályhoz tartozó szívattyúhoz, így az is szabályozva lesz.) Ez amit leírtam így működhet normálisan?, a falicsapra menő nyomást nem szabályoznám, kocsimosáshoz nem baj a nagynyomás.
Kempe
Nem lesz jó majd ha lesz időm kifejtem miért.
Előre is köszi! Megvárom akkor, feleslegesen ne bajlódjak! :)
Kép [img][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/4441_var..jpg[/img][/img] Így sem jó?
1 var..jpg
1 var..jpg (1.82 MiB) Megtekintve 5328 alkalommal.
Üdv!
Bár nem mélykúti,de a tapasztalatok:
Tanácsot szeretnék kérni egy 4db fürdőszobával rendelkező ház vízellátásával kapcsolatban:Fürdőszobánként:mosdó,wc,zuhanyzó(villanybojleres melegvízellátás) van.Plusz van egy mosókonyha,ahol 1db mosógép és egy vízvételi lehetőség van.Így összesen 14-15 fogyasztó van.
A kút egy meglévő kitisztított,jó vízhozamú ásott kút.


Tesztelésként kipróbáltam egy Elpumps - VB 25 1500 B házi vízművet:4db zuhanyzó,4db mosdó perlátor nélkül gond nélkül üzemel.Kb 20-40 perc üzemelés után 50cm víz fogyott el a kútból.

A rendszerre lenne kötve egy 19x15m-es gyepterület locsolása is,ami 5-6 locsolófejből megoldható+6db kb 80x80cm-es virágsziget öntözése(csöpögtetős öntözés).

Ez még nem lett kipróbálva...
"Ki-be kapcsolgatós" lesz a szivattyú a kicsi tartály miatt.
Köszönöm Lalibátyó!
Igen,1-2 csap működésekor gyakran kapcsolgat a szivattyú.
De ez csak egy 24l-es tartály,csak próbaüzemre lett feltéve.Igazából a ház vízigényét és a kút vízhozamát akartam tesztelni vele,amit az Elpumps jpv 1500 b szivattyú teljesíteni tudott és az ásott kút is vígan bírta.
A tartály egy membrán nélküli 120l(remélem ez is elég puffer) vagy 200l-es(nem biztos hogy befér) fekvő tartály lesz.
Szivattyúkból pedig az alábbiak lennének a befutók:

Pedrollo JSWm 2AH
Pedrollo JCRm 2A(a kertész ezt ajánlja az öntözéshez)
Pedrollo JSWm 2AX(műanyag kerekes)
Az Elpumps jpv 1500 b-hez képest kb hasonlót tudnak.Melyiket ajálod inkább?

A mélykúti szivattyúnál attól tartok,amennyiben valamiért hirtelen elmenne a tartály nyomása,könnyen leéghetne a szivattyú,mert nem hallom meg a ki-be kapcsolgatás problémáját,mivel a szivattyú a kútban van?!Egy felszíninél ezt hamarabb érzékelem a hang miatt.Jól gondolkodom?
Maradnék az ásott kút vagy búvárnál, így a kertészedre kell hallgatnod :)
Üdvözlök mindenkit!
Mélykúti cső szivattyút vettem teganp viszont eladótol és felhívta a figyelmemet hogy a szivattyút olajjal kell feltölteni váltómű olajat javasolt fél litert!
Gondoktam meg osztom ezt az infót mert fontos lehet!
Akkor ez valami piacos darab lesz sajna....
59 hozzászólás Oldal: 4 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég