Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!
Van egy Fagor FCH-850-es mosógépünk és amikor elkezdi a centrifugálást akkor a konyhában (ami kb. 20 méterre van a mosógép helyétől) a falban lévő vízcsövek remegnek. Nagyon hangos, és félelmetes. A csövek hallhatóan neki ütődnek a falnak. Attól félek eltörtnek és elárasztja az egész házat. Régebben nem csinált ilyet. Gondoltam arra, hogy amikor centrizik a gép, elzárom a mosógép csapját.
Azt azért hozzáteszem, hogy a mosógép csapját sosem szoktam elzárni mindig nyitva van akkor is ha hetekig nem mosunk.
Üdv.
Mivel hosszú flexi csővel van bekötve ( azzal van ? ) ami lazán kéne hogy lógjon ezért nem szabad hogy bármi rezgés átkerüljön a csövekre ha csak nem a csövek rögzítése lazult ki a falban de inkább a falon kívüli vezetett csöveknél szokott ez előfordulni. Ha inkább "vízütés" szerű a rángatás ( a mosógép töltőszelepe ki kinyit rövid időre centrifugáláskor) akkor lehet megoldás a víz elzárása de javasolt a gépet mielőbb ellenőrizni mert ez hiba.
Megpróbáltam, elzártam a vizet és nem rángatott semmit. Egyébként, igen laza felxivel van rögzítve.
Köszönöm a választ, akkor minél előbb hívok szerelőt.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég