Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv

Nekem is segítség kellene egy husqvarna 61 géphez már nagyon sok fát össze vágtam vele és most elkezdet vacakolni ha 30 cm esnél nagyobb fába rakom olyan mintha elfogyna a benzin megfullad ha időbe kiveszem vissza áll a fordulat alapjáraton akár orákig elpőtyőg.Vettem bele karbi javitó készletett kicseréltem de ugyan az szétszedtem a kipufogó tiszta ott nem folytodik gyertyát cseréltem az se lehet a H jelű magas fordulati csavar hiába állitgatom ugyan az:(Levettem a hengert ott találtam a dugattyun egy szép huzzás nyomot lehet ezért vacakszik vagy a szimeringeket kéne még cseréljem mivel már 20 éves gép? De viszont nagyon könnyen indul 3 max 4 rántás és pöfög:)

Kérem aki tud tanácsot adni szivesen fogadom:)

József
Üdv.
Lehet, csak egyszerűen elkopott a 20 év alatt és csökkent a teljesítménye. A dugattyú, a henger és a gyűrűk közti kopás olyan mértékű lett, ami kompresszió és teljesítményvesztéshez vezetett. Szerencsés esetben csak gyűrűcserét jelent, de jártam már úgy ilyen jellegű kis méretű és nagy fordulatszámú motor esetében, hogy gyűrűcserét követően csak igen rövid ideig lett jobb a gép.
Esetleg próbáld meg XADO-val kezelni, hátha használ neki. Nem egy nagy összeg, kárt nem okoz, ha mégsem működik.

http://xado.hu/webshop/alkalmazas-szerint/motorkerekpar/revitalizalo-motorok/xado-gel-kis-motorokhoz-4-5ml-detail

Amennyiben használ, mindenképp írd meg, nagyon kíváncsi vagyok rá. :wink:
Üdv

Köszönöm a tanácsot megprobálom tényleg nem drága habár nem hiszek az ilyen dolgokba mivel ami fém elkopot azt már nem rakja vissza:)
ha nem mükszik januárba darabokra szedem és szimering gyürü csere:)

József
Üdv!
Én is szkeptikus vagyok, de orosz eredetű találmány (a véletlen hozta a felfedezést) és akkora cég a Xado, hogy ha nem lenne jó semmire, már rég nem működne, mint a többi, már rég eltűnt csodaszer és gyártója.
Egy próbát remélem megér, tudom a te pénztárcádra megy a dolog... :roll:
szeva

mindent kicseréltem a dugatyu gyürüt a karbi szettet a szimeringeket és még mindig ugyan az a hiba magas fordulaton mintha elfogyna a benzin lefullad a gyertya szürkés barna száraz ha kiveszem :(
alapjáraton napokig pötyög semmi baja csak ha fába rakom és huzni kéne neki meghal.
leszedtem a karbit a benzin csövet nagyon nehezen lehet megfujni még nyitott tanksapkával is de utána meg magátol jön rajta a benzin membrános lehet a benzin szürö a tankba?
megprobálom szürő nélkül.
Üdv!
Olyanról már hallottam, hogy a tank szelepe okozott ilyen hibát, leszedve a szelepet, és kivezetve a szellőző csövet, megszűnt a fulladás.
Üdv

na ezt is megnéztem megbolondit ez a gép a tank szelep se lehet az okozo de a karbi és a henger közt lévő müanyag távtarton találtam egy nagyon vékony repedést most be kentem ragasztoval ha ez volt a hiba lehidalok:(
gondoltam még a kompresziora de akkora hogy a 68 szemes oregon lappal együt is megtartja magát alig tudom berántani.
rcsonti írta: Üdv

na ezt is megnéztem megbolondit ez a gép a tank szelep se lehet az okozo de a karbi és a henger közt lévő müanyag távtarton találtam egy nagyon vékony repedést most be kentem ragasztoval ha ez volt a hiba lehidalok:(

Ez egy érzékeny műszer, kis falslevegő is okozhat nagy problémát. :wink: 8)
Sziasztok.

Husqvarna 136 motoros fűrészen nem lehet beállítani az alap járatott, vagy lefullad, vagy nagyon magas. Membrán csere már volt de, nem oldotta meg a problémát. Már mikkor az hiszem, hogy jó lesz az alapjárat, akkor megy egy kicsit és leáll. Ami még érdekes, hogy hogy erő van benne, magas forulaton pörög rendesen, a H csavar megközelítőleg közel van a 1 + ¼ gyárihoz, a L csavar pedig 1+3/4.
Ami még érdekes, hogy nagyon lassan alkar visszaállni az alapjáratra, tehát nem esik vissza egyből.
Ha szimeringes, akkor milyen hibajelenség tapasztalható?

Segítséget előre is köszönöm.
sziasztok van egy enhel lánfürészem valószinü tul eröltettem ,menetközbe leált és füstölt 2 szerelö javitotta de nem tudták megcsinálni persze a pénzt elkéték hiba hidegen megy bemelegszik fullad nem pörög ki fötengelyszimering,kaburátor gyertya benzincsö csere megvolt kompresszió van ha valaki tud valami hasznosat azt nagyon megköszöném
sziasztok van egy enhel lánfürészem valószinü tul eröltettem ,menetközbe leált és füstölt 2 szerelö javitotta de nem tudták megcsinálni persze a pénzt elkéték hiba hidegen megy bemelegszik fullad nem pörög ki fötengelyszimering,kaburátor gyertya benzincsö csere megvolt kompresszió van ha valaki tud valami hasznosat azt nagyon megköszöném
Heló.
Használat közben le ált a sthil márkájú fűrész gépem. Ellenőriztem a lánc olajat a benzint minden jó. Próbáltam újra be indítani, nem indult és fura hangja lett, nagyon mély hőrgő hangja lett mintha nehezebben akarna be indulni. Mi lehet a baja?
Hunteer írta: Heló.
Használat közben le ált a sthil márkájú fűrész gépem. Ellenőriztem a lánc olajat a benzint minden jó. Próbáltam újra be indítani, nem indult és fura hangja lett, nagyon mély hőrgő hangja lett mintha nehezebben akarna be indulni. Mi lehet a baja?

Láncfék esetleg nem ugrott be ?
.
Nem. Ha véletlen az is lenne akkor is elméletileg be indul, amúgy a hangja nem változna meg attól
Szervusztok én is hozzátok fordulok segítségért mert ki fog rajtam a kínai fűrészem.Ki kellett cserélni a henger dugóval meg a csapágyakat szimmeringet természetesen új tömítés készlettel .De már a karburátor is új .Azt produkálja ha nagyon nehezen /be kell neki öntögetni benzint hogy be induljon utána megy mint a vihar bár hová állítom a karburátort pörög mint a veszett fene alapjárat nincs is.Kössz a segítséget előre is
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég

cron