Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 18 / 25
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25 Következő
A puding próbája az evés.
Hát igen, valaki csinált már ilyet? mert nekem nincs az a csővég amire a kpe cső is rámegy meg a légcső is beáll oldalról. Hegeszteni tudnék de van ennek valamilyen furfangja? számít hol áll be a légcső része, vagy belül van valami? amúgy sem értem hogy ha abba a csőbe a közepénél oldalról elkezdem benyomni a nem tudom hány bár levegőt akkor a végén a kpe csövön hogyan tud felfelé elindulni a trutyi?
Nem kell itt hegeszteni semmit. Mamutszivattyút kell csinálni aminek akkora levegőnyomás kell amekkora vízoszlop magasságából szükséges. 10 méterenként 1 bar+ egy kicsi :) A termelőcső aljától 20-30 centire ha beviszed a levegőt az már jó. Amúgy nem kezdő barkácsolóknak való feladat mert sok keserves perced lesz mire rájössz hogyan kellene eredményesen csinálni, hogy el se duguljon meg a trutyi is kijöjjön és száraz is maradjál. Ennek elmagyarázása viszont nem fórumkeretek közé való ha nem látod nem is érted, oktató videóm pedig nincsen. Ráadásul mint minden műszaki jellegű munka ez sem eredményes megfelelő felszerelés hiányában.
akkor még is csak szakember kell .... mennyit kérhet érte vajon? na mindegy köszönöm a válaszokat
Üdv!
Remélem beleillik a témába a kérdésem:
Ásott kút vízhozamát hogyan tudom megmérni szivattyúválasztáshoz?
300l/perces szivattyút tudok kölcsön kérni,ezzel lett tisztításkor is talpig szívva a kút.
Azt szeretném megtudni,hogy az itt a fórumon segítséggel kiválasztott szivattyú/köszönöm Lalibátyó/(50-80l/perc vízhozamra van szükség) teljesítményét bírja-e majd a kút?!
Üdv
Visszatöltődés méréssel is megállapítható, de ha a kútgyűrűn kívül vannak kavernák (üregek) az hamisíthatja az eredményt és nem biztos hogy a kút tiszta vizet ad azzal a hozammal amit így mérünk, még ha ásott kút is. Fúrt kút esetén pedig fontos hogy csak addig szabad növelni a hozamot amíg a víz tiszta marad. Ha bekoszosodik akkor ott a vége aminek max a 70 százalékával kellene üzemeltetni a kutat.
Ismert az átmérő, ismert a vízoszlop magassága. Ebből számítható a térfogat =( liter/centiméter) Ha mondjuk 1 méter belső átmérőjű a kút akkor 7,85 liter víz 1 cm szintemelkedés. . Kiszívatod az ásott kút vizét az aljától kb 1 méterig, centiméter pontosan méred a vízszintet a kútkávától szivattyú leállítása pillanatában, majd pontosan 1 percenként centiméter pontosan méred a szintet ami emelkedni fog mert áll a szivattyú. ( kis hozamú kút esetén 3 vagy 5 percenként mérsz hogy legyen is mit ) Ezt megteszed 10perctől 1 óráig folyamatosan és egyforma időközönként és dokumentálod az eredményt is. (kútja és mérés pontossága válogatja) Percenkénti méréshez kell "írnok" is :D
Ebből jön hogy ami belefolyik azt lehet kivenni hogy ne fogyjon el :) Ha szakaszosan és rövidebb ideig kell a nagy mennyiség akkor nem kizárt hogy az 50 liter/perces ásott kúttal is meg van a napi két-háromszori 80 liter/perc arra a fél órára amíg megy a öntöző.
A megfelelő szivattyúval végzett hozammérés adna pontos eredményt igazából.
Ez pl egy fúrt kú töltődése a közel múltból, itt igazából a hozammérést szivattyúval megcsináltuk a visszatöltődés mérésnek más oka volt és 1 szép grafikon lett belőle:

Csatolmányok

Sziasztok.
Van egy tőlem 60 km-re lévő ház amit el szeretnénk adni, de addig is szeretném megoldani pár négyzetméter automatikus öntözését. Adott egy ruszki membrános szivattyú. Kicsit visszaolvastam, és láttam, hogy nem ajánlott. Némi korláttal megoldható azért, vagy próbálkozni sem érdemes?
Szia
Puding próbája az evés. Ha sikerült szívesen olvassuk a beszámolót.
lalibatyo írta: Szia
Puding próbája az evés. Ha sikerült szívesen olvassuk a beszámolót.


Na igen. De mégis mire számítsak, leég a szivattyú?
sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. A kertünkben van egy kút, amelynek adatai a következőek: 80cm a kút átmérője, az alja a kávától 536 cm mélyen van (nem tudom mennyire iszapos, rég nem volt használva, szóval lehet, hogy az). a vízszint 227 cm a kávától, maga a káva ami a felszíntől számítva 58cmre van. vagyis a talajtól a vízszint 169cmre kezdődik. a kert alapvetően hobbikert mintegy 250nm, zömében fű, van két gyümölcsfa és most ültettünk szedret, málnát, lesz még paradicsom is. nem szeretnék sem öntözőrendszert, csak valami egyszerű szivattyút (én búvárra gondoltam), slaggal locsolnék ha szükséges (alapvetően inkább nyirkos és vizes a talaj, semmint homokos és száraz.) mit tanácsoltok?

előre is köszönöm
Szia
Én maradnék a jól bevált pedrollo top multi ásott kút szivattyúnál. Erről a mélységről fél colos tömlővel is bőven kiszolgálja az igényeidet.
https://www.szivattyubolt.hu/kategoriak/asottkut-szivattyu/pedrollo-top-multi-2
Üdvözletem!

Szeretnék segítséget kérni szivattyú vásárlással kapcsolatosan.
Van egy 23 m-es ásott kutam, amelyben 2,5-3 méter a víz oszlop, valamint kb. 50 méterre és hegynek van a kertem. A szivattyút locsolásra illetve egy 1 köbméteres tartály feltöltésére használnám. Volt egy strausz 1,1 kw-os szivattyúm, de az különféle javításokkal is csak 3 évig birta. Kérdésem milyen teljesítményű és márkájú szivattyút érdemes venni amiben alkatrészt is lehet cserélni ha szükség van rá és nem túl borsos az ára?
Üdv Az egész sokat bírt akkor.
Igazából valami 4-6 bar körüli szivattyú kellene oda ami nem a piacról meg jófogásról származik.
lalibatyo írta: Szia
Én maradnék a jól bevált pedrollo top multi ásott kút szivattyúnál. Erről a mélységről fél colos tömlővel is bőven kiszolgálja az igényeidet.
https://www.szivattyubolt.hu/kategoriak/asottkut-szivattyu/pedrollo-top-multi-2



köszönöm szépen.
Tiszteletem!
Szakember véleményére lennék kíváncsi.Kutam sajnos nincs mert olyan helyen van a telek ahol a víz nincs.Van egy 4 méter mély gödör ásva ami esővíz tárolására megfelel KB.4 köbméter.Innen szoktam locsolni,ha van mivel.Már több membrános szivattyú szétrobbant üzem közben,mert ,gondolom elkoszolódott a bemenő szűrő ,ami talán nem is szürő. Kérdésem az lenne milyen szivattyút ajánlanának öntözés céljából.20 ezertől nem igazából szeretnék feljebb menni.Köszönet a válaszért
Előző 1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25 Következő
372 hozzászólás Oldal: 18 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég