Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 7 / 19
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19 Következő
tavaly vettük a masinát mert az előzőt villámkár érte... papírja szerint összeraktam, üzembe helyeztem... hacsak nem a pocok álogatta az aknába akkor senki más mert hozzá nem lett nyúlva... kb 1-2 hónapja csinálja ezt a nyomáskapcsoló... a kutunk az aljáig téglázott kb 1.2 m átmérőjű 20 m mély ásott kút.. a víz állandó szintje 7 m körül van, a cső ami bele van vezetve 8 m. mellette betonozott akna abba a szivattyú.. szűrő nincs felrakva pluszba mert be van a víz vizsgáltatva.. iható minőség... nem gázos, nem szennyes (tanyavilág az alföldön)... azért nem is nyúltam még hozzá mert garanciás.. de a garancia a papír szerint a nyomáskapcsolóra nem vonatkozik... viszont ha nem a szervízzel cseréltetem le akkor ugrik.. de ha meg velük akkor meg többe kerül mint ha én magam csinálnám.. ezért is kérdeztem hogy mi okozhatja a kapcsoló ilyenfajta hibáját... szervizeltessem és marad a garanciám a többi részre vagy vegyem meg az alkatrészt és cseréljem le.. mert ha meg az a baj hogy csak csavart kellene állítani akkor az meg ingyen van és nincs probléma... eddig csak megkocogtattam ha nem akart indulni... akkor leszedjem nézzem meg hogy nem homok került e bele valahonnan?? a házba csak így van vizünk... ha szervízbe kerül akkor addig a főzést, mosogatást, fürdést megoldjuk vödrözve.. de mosni nem tudok ami 5 gyerek mellett elengedhetetlen (1nap/1adag)...
Akkor ez azon ritka esetek közé tartozik amikor a nyomáskapcsoló a rossz. Első körben meg kellene próbálni azt hogy áramtalanítás után leveszed a tetejét és ha nem potyog belőle semmi akkor engeded kifelé a vizet a rendszerből és megnézed hogy mikor majdnem elfogy a víz (1,5 bar) akkor kattan és úgy nem indul vagy nem is kattan. Ha kattan és nem indul akkor a kábelkötések csavarjait meghúzod, vagy újra kötöd. Ha nem kattan akkor ott van egy vastagabb rugó amit csavar szorít. 8 as kulcs fogja 3-4 menetet húzol rajta. ( a kis csavart nem kellene piszkálni ) Ha nem reagál akkor csere, ha potyogtak a darabjai akkor csere, ha kattant de az újra kötés után sem indul akkor is csere.
( sajna manapság a garancia addig érvényes amíg nincs valami baja a ketyerének. Ha baj van ezer kibúvója van az eladónak hogy miért tagadja meg. ) - erről regényt tudnék írni :)
nagyon köszönöm a segítséget... remélem jutok valamire.. bár ezt a nem akarok indulni dolgot se mindig csinálja... mert van mikor 2-3 napig semmi baja üzemel ahogy kell aztán gondol egyet és mászhatok az aknába.... de azért megnézem...
Üdv Mindenkinek!

Kérdezném lalibátyót, vagy más tízezermestert, mi lehet a probléma, ha kb. vagy ötször kell újraindítanom a Güde 1200-es búvárszivattyúmat, mire folyamatosan tolná ki a vizet. Elsősorban azért furcsa számomra a dolog, mert már az első és következő indításoknál is tökéletes nyomást produkál, de csak pár szekundumig, és utána szép lassan eltűnik a nyomás. És ahogy hallom , mintha le is állna a gép. Végül megembereli magát és a sokadik újraindítás után akár órákig szépen nyom. A kútról annyit, hogy 1m átmérős ásott, és nagyjából 20m mélységnél van a vízszint, Ha ez számít. Mint laikus, hirtelen felindulásból valamiféle levegősödésre tippelnék.De sűrűn tévedek.

Köszönöm előre is.
Szerintem inkább valami kontakt hiba lesz.
És ahogy hallom , mintha le is állna a gép


Tehát a sokadik bekapcsolásnál marad meg az érintkezés a folyamatos üzemhez.
Kösz, Lalibátyó. Ez lehetséges, mert hosszabbítós a buli.
Sziasztok!
Ásott kutunk van. Kb 6-700 l vízzel. A membrános szivattyú bedöglött, a szervizelés kb.egy hónap. Erre az időszakra kaptunk egy csöszivattyút. Leengedtük a kútba. 5-20 másodperc után lekapcsol, aztán újra indul, kb 50-70 liter vizet szivattyúzott. Visszaadtuk. Kaptunk egy másikat. Ugyanúgy működött mint a másik, ezután már palástot szereltünk rá 125 mm-es szennyvíz szerelésnél használatos műanyag csőből,mert azt olvastam,hogy a csőszivattyú szélesebb vízoszlopnál csak akkor működik jól,ha palásttal vesszük körbe. A probléma nem oldódott meg. Ugyanúgy 3-5 másodperc után leáll, majd újra indul.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm a segítséget előre is!
Milyen az a szivattyú ?
Elektromos probléma, vagy megszorul és csak zúg a motor ? Az említett palástnak akkor van értelme ha csak a motor felől tud a csőbe bejutni a víz hogy hűtse azt de még ha hővédelmes is a szivattyú azért 10-20 másodpercnél sokkal tovább kellene működjön. Én valami elektromos problémára gyanakszom, valami kontakt hiba lesz az inkább. Az a membrános kereplő fogyasztott 1-2 ampert amivel volt érintkezés a csőbúvár fogyaszt 5-6 ot azzal pedig intenzíven melegszik valami laza elektromos kötés aztán hol érintkezik hol nem.
Szia.
Két különböző szivattyú működött ugyanazzal a hibajelenséggel. Minfkettőnél ugyanaz a hiba jelentkezik.
Az hogy mindkettőnek ugyanaz a baja csak erősíti hogy nem a szivattyúval van gond, - de ennyi infóból amit megadtál ennél többet én sem tudok, mert a gondolat olvasás továbbra sem az erősségem :)
Az első szivattyú Güde 900 w csöszivattyú volt. Kb fél percig nyomta a vizet és a hőkioldó kioldott. Ugyanezt csinálta ha hordóba tettük. A másik szivattyú Strauss kicsit olcsóbb 600w. A palást felszerelésével annyit értünk el,hogy kb egy percig folyamatosan működik,utána leáll, majd kis idő múlva újra indul. Folyamatosan tiszta vizet hoz. A bekapcsolás után az első szivattyúzás valamivel hosszabb,akár 2-3 perc is lehet. A kutat ki lehet vele szivattyúzniuk,csak azt nem értem miért áll le folyton?
Az említett két típust inkább nevezném zsákbamacskának mint szivattyúnak. Annyit sem érnek mint amennyibe kerülnek. Az hogy a hőkioldója leold lehet az is hogy elfáradt a hőkioldó és ha kell ha nem leold. Ezeknél a kínai cuccoknál ez elég gyakran előfordul. Aztán lehet az is hogy a motor kondenzátora ment tönkre, de lehet más elektromos csatlakozási probléma is, de akár menetzárlatos motor is.
Sajnos ezeknek a típusoknak a szervize többnyire a kuka szokott lenni.
Sziasztok.

Van egy pedrollo jswm 2ax házi vízművem . Sajnos a télen volt egy kis baleset a kútba homok került amit a szivattyú felszívott.Kiszedtem a homokot a kútból de most kevés vizet nyom a szivattyú a nyomáskapcsoló megfelelően műkődik de ha lemegy a nyomás akkor éppen hogy folyik a víz mindha kifogyott volna a kútból. Homok maradhatott a szivattyúban vagy elkopott valamelyik alkatrész( járókerék,ejektor) vagy valami máshiba lehet? Előre is köszönöm a segítséget.
ha lemegy a nyomás akkor éppen hogy folyik a víz

Ez nekem inkább vagy túl késői bekapcsolásnak vagy túl magas levegő oldali tartály nyomásnak tűnik. De nem kizárt hogy nincs is levegő már abban a tartályban mert kilyukadt a gumi membrán.
Köszönöm de úgy néz ki hogy a kúttal lesz problémám. Beleraktam egy 315-ös KG csövet és valamiért ha gyors a vízelvétel akkor valamiért nem szív a szivattyú ha kiveszem a 315-ös csövet akkor semmi gond működik csak igy megint ha bemosódik akkor megint homok kerülhet a rendszerbe.valószínüleg ki kell ásnom és be kell betonozni ahol bemosódhat.
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 7 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég