Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 3 / 19
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 Következő
Meg nem, de majd megmerem legkesobb hetfon, vagy kedden irok, holnap nem lesz idom ilyenekre, az asszony mar igy is riiii hogy tobbet vagyok a szovattyuval mint veluk;)

Koszonom az eddigi valaszolat!
Ok
Elindítod a szivattyút és folyasd a vizet ami a csövön kifér és 10-15 perc elteltével szivattyúzás közben mérjél.
Ok, közben kiderült meg egy turpisság, a szivattyú alatt csordogál a víz, ahol az inox borítás és a motor doboza találkozik. szétszedtem, van benne egy nagyobb gumitömítés, ami a lapát pereme fölött van, egész épnek tűnik, de holnap kicserélem azt is, az lehetséges, hogy amikor csak magában forgott a szivattyú, akkor megfőzte a tömítést? Mivel ma nincs bolt megpróbáltam úgy tömíteni, hogy kötöttem kócot az illesztés közé + tömítő paszta de egy idő után a csavar mellett folyt, utána azt i bekentem teflonnal, akkor egy ideig nem folyt de, kb 2 óra után gondolom a 3 bar nyomás miatt megtalálta a víz magának az utat. Kicserélem holnap és majd meglátjuk, ha esetleg mindig folyik akkor lehet más a probléma? Sajnos magát a lapátot nem tudom leszedni vagy azt nem is kell? Az mögött elvileg mar nincs víz ugye( gondolok arra, hogy ott csak motortér van és oda nem mehet be a víz)
Hát nem akarlak bántani de ez a műszakilag szakbarbarizmus volt. :shock: Ezekben csúszógyűrűs tömítés van, az a gumi csak arra való a szivattyú és a motor közt hogy porvédő és vízvető szerepet töltsön be. A szivattyú részt kell szétszedni és a lapátkerék alatt lesz egy rugós csúzsógyűrű azt kell cserélni de a házban lévő ellendarabjával együtt. Együtt is árulják amúgy a két darabot. Bolttól függően 1200 tól a 3-4 ezerig is szór az ára. A lapát menetesen megy a tengelyre, lecsavarható, ha a tengelyt megfogod a motor hátsó részénél. A menetiránya olyan hogy forgás közben összehúzódjon a menet.
Nah hello ismét és utoljára, nem rossz indulatból, megoldódni látszik a problémám, miután megírtad, hogy mi lehet a probléma, elvittem inkább egy szakihoz, mert én már nem mertem ilyenekbe belevágni, az pik pakk szétkapta, kicserélt 2 csapágyat + valami "diliget" az a rugós gyűrű bizbazt, fizettem 5e ft-ot, és most jónak tűnik, először mikor rákötöttem, még mindig folyt, de a faszikám mondta várjak 1-2 napot és bekopik a "diling" és minden rendben kell, hogy legyen. Pár óra elteltével, már alig alig folyt most meg már csak pár csepp van alul, remélem holnapra, teljesen megszűnik a folyás. Köszi a hasznos tippeket, ha egyszer összefutunk :D jövök egy sörrel! a szakszerviz ahova először bevittem meg bekaphatja, visszaadták úgy, hogy semmi baj közben meg sem nézték sztm, na mind1 köszi a hasznos tanácsokat, sokat segítettél
hello
Hello
Rendes volt a szaki hogy nem csak a csúszógyűrűt hanem mindkét csapágyat is cserélte.
valami "diliget" az a rugós gyűrű bizbazt,

ez volt a csúszógyűrűs tönítés :)
Végül is láttad hogy nem egy nagy attrakció ha van szerszám hozzá és tudjuk hogy miképp jön szét. Legközelebb már magadnak is megy habár ennyi pénzért ajándék volt a javítás.
A 11 kerben fúrok a jövő héten oda kérem a sört a műszak végére:)
Köszi a visszajelzést ! Üdv
Kedves Fórumozók !

Van egy HWW900/25 PLUS házi vízmüvem.Beszereltem a kútba,jól is müködik egy darabig(2-3 hónap),majd a tavaly és idén is,a nagy melegek beköszöntével nem indul,csak zúg a motor. Levéve az oldalsó bordázatot,azt tapasztaltam,hogy nehezen forog a rotor.Tavaly összel levittem a pincébe télire,idén tavasszal pedig ismét remekül müködött,ezidáig.A kút és a ház fala között van,déli oldalon,vajon ez lehet a baj ?
Kösz az ötleteket elöre is !
Ha a meleg lenne a baja akkor nem is "búgna" de nem okos dolog a tűző napra kirakni egy működő villanymotort. 4 dolog lehetséges:
1 indító kondenzátor hibás
2 a motor csapágya megszorul, rozsdás mert víz került bele, vagy szárazon rakták össze.
3 maga a motor hibás
4 a szivattyú egyszer sokat ment szárazon vagy elzárt nyomóoldallal és a szivattyú lapát és diffúzor deformálódott ezért szorul.
Szervusztok!

Van egy komoly problémám a hidroforommal, ehhez kellene egy kis segítség.
Mosott kutam van, kb 26 m mélységgel, szegedi kútfejjel, 40-es PVC csőből. A nyugalmi vízszint kb -3 m.
A rendszerre egy Elpumps VB 25/1300 vízellátó (ilyen: http://elpumps.hu/hu/termekek/hazi_vizellatok/VB_25_1300.html) van csatlakoztatva, ami egy 4 körös öntözőrendszerhez csatlakozik. Az öntözőrendszer egyik köre 2db vízkonnektort, 3 maradék kör öntözőrendszert táplál, mindegyik mágnesszeleppel zárva. A szivattyú nyomóágába is van építve egy mágnesszelep, mesterszelepként. A szívóoldalon van beépítve 1db visszacsapó szelep.
A probléma a következő:
Az utóbbi két hétben a szivattyú nem bírja felszívni a vizet a kútból, csak ha felpumpálom először a kézi pumpával a kútfejnél a vizet.
Először arra gyanakodtam, hogy a kútfej békaszelepei mentek tönkre, azokat kiszereltem, megtisztítottam, rugót cseréltem bennük, de az sem oldotta meg a problémát.
Ezt követően vettem egy új kútfejet (ilyet: http://www.szivattyuwebaruhaz.hu/termek/vlbt-pvckut000000000-pvc-kut-_szegedi-kut_-kutfej-40_40), amit beépítettem a régi helyett. Ezt követően a kézi pumpa már működik (bár itt is kell pumpálni egy kis ideig), ami áttolja a szivattyúágba is a vizet.
A rendszerbe van beépítve egy régi visszacsapó szelep, amire elkezdtem még gyanakodni, ezért a szivattyú elé beraktam még egy visszacsapót (1"), ekkor építettem be a mesterszelepet is. Azt tudni kell, hogy a nyomóág egy picit szivárog, így hosszú távon elment a nyomás, ezért akartam a mesterszelepet. A nyomást így már tartja a szivattyú a visszacsapó-mesterszelep által zárt körben.
A kútfejnél a szivattyú bekötése egy 40 T idommal történt, aminek az egyik ága feljön a felszín fölé (ledugózva, jól zár) a téliesíthetőség miatt, a másik ágára csatlakozik a szívócső, ami egy 45°-os idommal áll rá a szívócsőre (annak szintje kb 20cm-el a T idom alatt van). Ez a szintváltás azt kellene, hogy eredményezze, hogy a vízszintes szívóágban mindig álljon a víz (közlekedőedény-elv).
Jelenleg az a helyzet, hogy ha bekapcsol a szivattyú (szintén az öntözőrendszer vezérli), akkor kitolja magából a nyomást és szívná a vizet, de semmi. Csak akkor indul be, ha rápumpálok a kút kézipumpájával.
Mi lehet a baj?

Fényképek:

Szivattyú (https://lh3.googleusercontent.com/dlEfKDJ6uUE2wuuK_sN8T8Bj4FG2PNK5hPxMUfoxu38=w682-h909-no)
A szívóág tetején a csap a szívóág töltéséhez van kialakítva, kerti csapról slaggal tölthető. A második visszacsapószelep a szivattyú előtt látható.
A nyomóágban lévő két csap a szűrőtisztításhoz kellett, bennehagytam a mesterszelep berakása után is. A függőleges ág tetején van egy automata légtelenítő. A szívóág mögött szintén van a nyomóba is beépítve egy slagcsatlakozási lehetőség, a szivattyú hibájának esetére. Ekkor erre csatlakozva, kerti csapról is mehet az öntözőrendszer.

Kút (https://lh3.googleusercontent.com/Rd_30rlYlFmocifIG4jx6BvKyOz15GSFgOmTLrH_iTw=w682-h909-no)
A kézipumpa melletti kisebb cső a szivattyúág felálló, dugózott csöve. Ennek az alján van a T idom, amiből 45°-al, lefelé van leágazva a szivattyú szívóága.

Kút és szívóág sematikus rajza (https://lh3.googleusercontent.com/J_kgCMLds34teTo3HMfURFKMm2EE6bFF41T-uY_7gx4=w1212-h909-no)

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Hello
Köszi a részletes leírást és a képeket is ! Sajnos tudnak makacskodni ezek a rendszerek, ezért is szoktam a búvárszivattyús megoldásokat favorizálni inkább. Ez a tegnap még jó volt hiba a kút problémáját is felveti bennem. Amikor kútfejet cseréltél lemérted a talpmélységét a kútnak ? Az nem változott jelentősen ?
Ha felpumpálod szivattyúzáskor a vizet és a szivattyú elkapja akkor úgy folyik most is mint hónapokkal korábban ? A hozzászólásod alapján nem találtál semmit ami rossz lett volna csak feltételezések alapján cserélgettél rendszer elemeket, de a kezdeti probléma ugyanúgy meg van, ezért gondolnék én arra a kútra. Főleg ha a kézi pumpán is ez elején csak a levegő jön, és a sokadik húzásra a víz. Lehet az egybe toldott csövek valamelyike a toldásnál hibás, de lehet hogy az a kútfej csere sem sikeredett tökéletesre.
De tegyük fel jó a kút és akkor mi lehet?
Én a szívó oldal bonyolultságát csökkenteném. Az a szivattyú ágba berakott felálló cső csak arra jó hogy a víz oldott gázai összegyűljön benne ami indításkor egyből a szívócsőbe jut. Én a T helyett könyököt raknék és ügyelnék hogy a szívócső a szivattyú felé emelkedjen ami nem egyszerű a 20 cm-es mélység miatt.
A régi visszacsapó. Ezeknél a kutaknál meg kell védeni a rendszernyomástól a kutat mert az összeragasztott lefolyócsöveket hamar szétvetheti a rendszernyomás ha áll a szivattyú. Viszont két sorba kötött szívó oldali visszacsapó, plusz a kút szivattyúági béka szelepe kicsit sok lesz. Ha nem bízol a régiben akkor vedd ki.
Bent a szivattyú helységben sem lennének úgy a dolgok ahogy látom ha én csinálnám. Alkatrész temető. A szívó csőre az a vízbetöltő gardena csatlakozó felesleges. Két visszacsapó is van a kútig így a víz nyomással biztosan nem oda megy ahová szeretnéd, hanem a szivattyún keresztül a tartályba. Vízbetöltőt a szivattyú után szoktak rakni hogy a szivattyút töltsék fel vízzel, és mivel a szívócsőnek folyamatosan emelkednie kellene a szivattyú felé így nyomásmentes szivattyúfeltöltés során a levegő is kijön a szívócsőből. Maga az egész rendszer kialakítás sem tetszik mert igazából ez az ásott kutas szívócsöves lábszelepes kialakítású rendszerhez való házi vízmű. Én a nyomó oldalra tennék visszacsapót, de mivel neked 2 nyomó oldalad van a szivattyún (1 a tartályhoz, 1 a vízelvételi helyekhez) így csak komolyabb átalakítás után lenne megoldható. Szóval minél bonyolultabb valami annál macerásabb is megtalálni a baját. Ez egy önfelszívó szivattyú, ha nem kap folyamatos fals levegőt akkor működnie kellene az első légtelenítést követő beüzemelés után. Ha sikerül elkapatni a vizet, akkor mennyi idő elteltével jönnek a gondok ? Vagy ha leáll a szivattyú és azonnal indul is akkor már nem is jó megint ?
Köszönöm a tippet, kicseréltem a szívóág T idomot egy könyökre és úgy néz ki bevált.
Köszi a visszajelzést !
A "szegedi" féle 40-es PVC csöves kút van, kézi húzóval és egy házi vízművel, vasgolyós (2db) lábszeleppel.
Szerintem több vizet is fel tudna húzni a szivattyú, ha a két ágat összekötném (a kézi húzó megszűnne).
Ekkor már mind a két vasgolyótól kapná a vizet.
Van értelme?
Nincs.
Üdvözlet!kérdésem a következő.lehetséges,hogy fúrott kútnál a szivattyú szìvóágaba szerelt szűrő miatt nincs kellő nyomás az öntözőrendszernek??
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 3 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég