Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 5 / 19
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19 Következő
A szívó ági szűrő lesz eltömődve mert homokol a kút. Gondolom ha kiveszed a betétet és az nélkül rakod össze egyből jó lesz.
Az viszont hallható, hogy az aramlaskapcsolo sokszor kapcsolgat és próbálja fenntartani a nyomást akkor is ha nincs vizelvétel.

Vagy rossz, vagy a lábszelep lesz rossz és visszengedi a nyomást a kútba.
Kedves lalibatyo!

Köszönöm a választ délután kipróbálom a Szűrős megoldást (kivételt és tisztítást is) ha nem jön be akkor lábszelepet

Üdv,
Gyuri
Viszont ha jó lesz szűrő nélkül akkor a homok elég hamar megeszi majd a fúvókákat, tehát amit tapasztaltál az csak tünet, a kút vagy a rendszer tervezése a probléma oka.
Üdv.
Nekem van egy vert kutam amit hiába pumpalok kézi kuttal, nem jön belőle víz csak vákuum jön létre benne. Mi lehet a probléma vele?
Le kellene venni a kútfejet és lemérni a mélységét és hogy hol áll a víz benne. Valószínűleg túl mélyen hogy a kézi pumpa felvegye, de az sem kizárt hogy összeomlott a kút alul. Nem ártana átnézni azért azt az öntöttvas kutat is mert lehet a békaszelepje leragadt, vagy esetleg van alatta másik visszacsapó is ami nem nyit ki. Igazából "gyakorlott kéz" már a húzás ellenállásából megmondja mi a baj :)
Üdv.
Közben kiderült hogy eldugult a cső odalent . Próbànak ledugtam 10 méter 1/2" átmérőjű víz slagot és engedtem rá víz nyomást szépen kimosta a homokot ami dugulast okozott. Örülök hogy most már működik.talàn jól jön ez másnak is. Szép napot.
Kedves Szakértők.
5/4 ” –os vert kutam van, a cső belső átmérője 33 mm. A locsolás mindig kínlódással jár, ezért szeretnék beépíteni egy talpszelepet, ami megtartaná a vízoszlopot.
Javaslatot szeretnék kérni:
milyen szívócsövet, talpszelepet vegyek és hogy szokás csatlakoztatni a talpszelepet a szívócsőre, hogy az biztosan ott maradjon.
Köszönettel
Ferenc
Szia
A vert kutakat "telibe" szokás szívni szivattyúval mert " vákumkutak". Tehát az acélcsőre menet, ami a megfelelő átmenettel igazodik a szivattyúhoz és légmentesek a csatlakozások. Ha telibe szívással nem működött (működik) akkor belógós szívócsővel még annyira sem fog. Legfeljebb akkor ha a víz pár méteren már ott a csőben és szivattyúzva sem csökken a szint jelentősen (6-7 méter alá) .
Szia, köszönöm a válaszodat.
A kialakítás eddig így volt. Norton kúttal felpumpáltuk a vizet, indítottuk a szivattyút, locsoltunk. De sajnos leállás után a víz hamar visszasüllyedt és már nem indult magától, ismét lehetett pumpálni. Valószínű, hogy a szivattyút kellene cserélni, vagy javíttatni. Ezért gondoltam, hogy a talpszelep megtartaná a vízoszlopot.
A gondot a kis átmérő okozza.
A Dunához közel vagyunk, van bőven víz 6 méteren.
Igen ez klasszikus és bevált megoldás arra felé. Ha így kérdezed akkor egyből van megoldási javaslat. A norton lábszelepe enged vissza, vagy azt javítod, vagy raksz be közvetlen a norton alá egy elzáró csapot. Miután felpumpáltad és a szivattyú is működik elzárod a norton alatt a csapot és nem fogja elejteni a vizet. Ha így is problémás maradna akkor vagy valamely csatlakozás tömítetlen egy picit, vagy a szivattyúd tengelytömítése problémás. Természetesen a szivattyú szívó vagy nyomó ágára szükséges egy visszacsapó is mert ha nincs akkor a szivattyún keresztül fog levegősödni, de ez esetben a kutat is hiába pumpálod. Gondolom ez rendben mert :
Norton kúttal felpumpáltuk a vizet, indítottuk a szivattyút, locsoltunk
Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék egy kis útbaigazítást kérni.
Van egy régi kutam. Nem tudom, hogy milyen technológiával lett elkészítve. Valószínű vert kút. Kb. 15 évvel ezelőtt egy 3 fázisú több lépcső szivattyú volt a rendszeren. 5cm-es acélcső van a földben, erre volt rákötve a szivattyú. A nyomóági csövek 4,5 cm átmérőjűek voltak és használva volt szezonban rengeteget a kút.
Azóta a kút nem volt használva, vagyis pár éve használom én a következő felállásban: 1" kpe cső az acélcsőben ez a szívóág, végén lábszelep kb. 9 m mélyen. Nyomó oldalon 3/4" locsolótömlő kb 40m.
Először egy AL-KO hw 802 típusú házi vízművel próbálkoztam. Az eredmény 20 l/min.
Utána egy Prima száraz szivattyúval. Szűrőt raktam a szivattyú elég. Levágtam 5m-re a kpe csövet mivel az üzemi vízszint 2,8m volt. Az eredmény szűrővel és nélküle is 30l/min. A szűrőbetétnél levegős lesz szívásnál. Ha kiveszem a szűrőbetétet, akkor semmi buborék. A szűrőbetét 50-55 liter vizet tud átengedni percenként. Ha a PRIMA szivattyúról leveszem a locsolótömlőt akkor közvetlenül a szivattyúnál 60l/min víz jön. Gondolom az a 40m tömlőhossz nem kevés neki. Kérdésem az, hogy reális ez a teljesítmény ettől a PRIMA szivattyútól? Véleményem szerint igen, de egy hozzáértő megerősítését kérném.
Ezt a 30l/min teljesítményt milyen szivattyúval lehetne megemelni, hogy az esti locsolás kicsit gyorsabb legyen?
A szűk keresztmetszet a szűrő lehet gondolom. Tehát 50l/min-nél több víz a 40m-es tömlőn nem tud jönni.

KépKép
KépKépKép
Kép
Kép
Arra gondoltam,hogy a Prima.szivattyú nyomóágára 10-15 m kpe csövet rakok és utána a képen látható Pedrollo szivattyút kötném rá. Lenne értelme uhyan ennek a.sorba.kötésnek vagy.nagyobb értelme.lenne egy erősebb szivattyúnak?
Üdv
A klasszikus hibákat vélem felfedezni, mint szívó ági szűrő ami betétes (eltömődő) szűrő, vákumkút nem vákumkútkénti üzemeltetése, és hát a jó hosszú slag sem előny főleg ha az a lapulós fajta fél colos és ráadásul szűk lyukú gyors csatlakozókkal van szerelve ami még vízstoppos is. Két szivattyú sorba kötése valószínűleg csak a villanyszámlát fogja megduplázni némi mennyiségi növekedést okozva a slag végén.
Köszönöm a válaszod!

Kiderítettem, hogy fúrt kút, ami talán azt jelentheti, hogy nem vert és ezáltal nem vákuumkút?!
A slag 3/4" a műanyag gyorscsatikat nemtudom, hogy szűkítettek-e vagy nem, de nem vízstopposak.

Tudnál ajánlani, megfelelő szűrőt és szivattyút? A megfelelő szivattyún azt értem, hogy ami ilyen hosszú slaggal több vizet tud nyomni.
Hello
Slaggal és gyors csatlakozóval nem fog működni a több víz. tessék 1" os KPE gerincet kiépíteni. Ha slagos megoldás jöhet csak szóba akkor a gyors csatlakozó nem alkalmas, vagy bajonettzáras vagy menetes tömlővéges megoldást kell választani amiben semmilyen szűkület nincs. Szivattyút csak a rendelkezésre álló anyagi keret ismeretében tudok javasolni.
Szűrőt szívó ágba nem rakunk és egyébként sem rakunk mert ha jó a kút (homokmentes) akkor minek, ha nem jó akkor a minél nagyobb tömődik el minél lassabban.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19 Következő
272 hozzászólás Oldal: 5 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég