Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
272 hozzászólás Oldal: 2 / 19
Üdv
A teflon szalagról már írtam hogy kerülendő a használata, sokkal jobb a tömítő zsinór, de akár a kender/len kóc is. Főleg műanyag és réz idomok esetén nehéz vele jó tömítést csinálni. Igen megtörténhet hogy levegőt szívott. Ennél a márkánál már olyan is volt hogy a vadi új szivattyúnak a tengelytömítése volt rossz. Sőt a műanyag házon a menetek fémek, egy fém menetes gyűrű van körbeöntve műanyaggal, és ez a fém gyűrű a túlhúzás miatt megfordul a házban ezzel meg is adja a lehetőséget a levegő beszívására a ház és a gyűrű közt. Időnként az is megtörténhet hogy ha KPE cső a szívószál, hogy a KPE idomok gumigyűrűs tömítései megtréfálják az embert. Bízzunk benne hogy tartósan ó marad !
Köszönöm szépen!
Szerencsére eddig jól muzsikál.
Jó estét.
Pedrolló szivattyúval van gondom.Kb fél óra állás után elejti a vizet,és hosszabb idő,mire újra fel tudja venni.
Lábszelep rendben van,sőt utána még egy visszacsapó szelep is van,az is rendben.10 évig rendben működött,tavaly kezdődtek a problémák.Így nem akarok neki menni a szezonnak.A szivattyúban lehet a baj?Mit kell cserélnem?
Előre is köszönöm.
Üdv
Ha valóban rendben a szívócső a lábszelep és a visszacsapó amit írtál akkor a tengelytömítés körül kéne kutakodni. ( a lapátkerék alatt van) Főleg ha homokos is volt a kút vize. Csúszógyűrűs tömítés lesz benne.
Köszönöm Lalibàtyó!Igen,elég homokos a víz.Megyek tömítést vadàszni.
Még egy kérdés,mert közben szétszedtem a szivattyút.
A jàrókerék épnek tűnik,csak az elülső felén a perem,ami becsúszik a diffúzorba,(?)
van kissé megkopva.Befolyàsolhat ez valamit?Elég húzós àrban egy ekkora bronzkerék :oops: Köszönöm.
Nyomásszegény lesz a szivattyú ha nagyon lekopik. Tehát csökken a szállított mennyiség, a nyomás és persze a hatásfok is.
Sziasztok !

Segítség-kérés: Van egy ásott ivóvíz-kutam, amelyből a kerti veteményest szeretném öntözni.
Kaptam egy új T.I.P. HWW 1000/25 Plus szivattyút [8 m szívómélység, 42 m szívómegasság - elvileg 4.2 bar nyomás], amelynek a szívóága 6 m hosszú, az alján lábszeleppel ellátott 1 "-os KPE-cső - igaz, 3/4 "-os közdarabbal csatlakoztatva a szívócsonkhoz.
A nyomóoldalon 20 m hosszú 3/4 "-os tömlő - megtoldva 20 m 1/2 "-os locsolótömlővel.
Üzembehelyezéskor feltöltöttem a szívőcsövet [a lábszelep nem is engedi el a folyadékoszlopot], majd a töltőnyíláson keresztül a szivattyút.
Bekapcsolás után olyan kis nyomással nyomja a vizet, hogy a locsolótömlőre csatlakoztatott kis műanyag szórófejet sem hajtja meg.
Lekötöttem a nyomóoldalról a locsolócsövet, újra feltöltöttem a szivattyút - egyébként tele volt - elindítottam és a nyomócsonkon feljött ugyan a víz, de gyenge sugárban - gyenge nyomással.
Levettem a szivattyúház fedelét, a belseje tiszta és hibátlan, a jjárókerék ugyancsak - elindítva gyönyörően, zajtalanul pörög. Fogalmam sincs miért nem állítja elő a nyomóoldalon a 4 bar körüli nyomást.

Kérem, ha valaki tudna tippet adni, örömmel venném.
Hello
Hát ha új akkor talán szétszedés helyett garit kellett volna érvényesíteni. Javasolnám hogy ha az előbb írt út nem járható akkor ki kéne próbálni a szivattyút egy hordóból hogy szinte ne is legyen szívómélység. Arra gyanakszom az a szívócső nem biztos hogy teljesen légmentesen van tömítve mindenütt. Egyébként az ilyen "felső" szivattyúknál nem tanácsos a szívó oldalon szűkített keresztmetszetekkel szerelvényezni. Visszatérve a problémához ha nem jutsz dűlőre valami képekkel támogasd meg a kérdést, mert elég sok oka lehet a problémának, én csak a leggyakoribbal kezdtem.
Köszönö, Lalibátyó !

A hétvégén leellenőrzöm ezt a "hordós" verziót. A szivattyú vadiújnak tűnik - akitől kaptam nem használta, már rég eldobta a papírjait, ezért is nem gondoltam garancia-érvényesítésre. Üdv: TJ
Tisztelt mester úr!

al-ko hw 3500 inox kertiszivattyú problémám van.
kb 1,5 hete egyik reggel, készülődtem munkába, és a kávémat fogyasztva a teraszon, hallottam hogy megy a szivattyúm, odaballagtam hozzá és meglepődve észleltem, hogy hogy a kútból kijövő szívócső hajlatában spriccel ki a víz (lövésem sincs mitől lyukadhatott ki), a szivattyú meg félig meddig falsh levegőt szív , azon nyomban kikapcsoltam, munka után egyből meg is néztem mi lehet a probléma, bevittem szervizbe átnézettem, ott azt mondták semmi probléma vele, haza hoztam vettem új szívócsövet, kipróbáltam de valami nem stimmel, mikor rárakom a szűrőt, mindent lelégtelenítek, feltöltöm külön a szűrőt + szivattyút vízzel minden rendben,sehol semmi levegő. Amint elindítom, látom hogy a szűrőben max csak 3/4 van a víz, meg szerintem a szivattyú is hangosabb (1 kérdés, ez normális, mert kb 1 éve már így ment :) ) utána rádugtam direktbe a szivattyúra, ugyanúgy légtelenítettem, akkor minden rendben volt, legalább is azt hittem, mert a locsolő cső végén rávolt duga az automata öntöző, viszont mikor csak simán a slagot használom, akkor a tartályból kimegy a nyomás a szivattyú csak 0,5 báron dolgozik és levegősen köpködi a vizet, de ha a locsolócsőre rádugom az öntözőpisztolyt akkor ugye a nagyobb ellenállás miatt ismét felmegy olyan 1,2 vagy 2,9 attól függ melyikre dugom rá) és onnantól megszűnik a levegős spriccelés, 2 kérdés volt.
(maga a nyomáskapcsoló tökéletesen működik (gondolom én) 2,8-on kikapcsol, 1-en bekapcsol, 1 nap alatt 2,8-ról 2,6-ra ment vissza ha nem használtam vagy elvileg nem csökkenhetne a nyomás?)
most az este még leszedtem az inox házat, maga a lapát jól néz ki, a gumitömítés is jónak tűnik, egy pillanatra bekapcsoltam a motort is szárazon, nagyon csendben szól és jól forog a lapát is, (persze most nincs terhelés alatt ha ez számít valamit)

Kérem segítsen, egy elkeseredett kertész kéri segítséget :)
Válaszát előre is köszönöm
Mikiantal

Attól tartok kút probléma lesz. Milyen a kút nyugvószint, üzemi szint hozam cső esetleg egyéb paraméterek ? A többit este sok a dolog.
18 m 110es kpe cso, abba beledugva 25mm belso merete, 7m-es ammi effektive 6,5 van a kutban
Na Azóta változtattam, kiszedtem a szivócsövet, vettem 1" kpe-t és most 8,5 méterre dugtam le.Összekötöttem biztos hogy sehol sem Levegős most 0,8 baron megy hogyha csak slagon nyomom. A slag 3/4" 25 m es 0,8 baron nyomja(de meg igy is potyogteti kicsit a levego), ha rárakom a szórófejet akkor felmegy 2 barra

10 liter vizet 24 masodperc alatt nyom ki a kannabol, 3m 1" kpe + 25 m 3/4 slag a szivattyutol szamolva. Ez elfogathato vagy eleg gyatra?
ha rárakom a szórófejet akkor felmegy 2 barra

10 liter vizet 24 masodperc alatt nyom ki a kannabol, 3m 1" kpe + 25 m 3/4 slag a szivattyutol szamolva. Ez elfogathato vagy eleg gyatra?


ettől a szivattyútól ettől többet nem nagyon kéne várni, de kicsit kevésnek is tűnik. Az hogy a szűrőpohárban buborékokat látsz valószínőleg azért van mert nagy a vákum és gázosodik a víz. Ha nem lenne átlátszó nem is látnád :)
Karcsú az a szívócső hossz 10-12 méter azért kellene. Mérted hol áll a víz szivattyúzás közben (üzemi szint)?
272 hozzászólás Oldal: 2 / 19

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég