Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Jó napot!

Egy korábbi cikkükben olvastam, hogy mihez kell engedély fakivágással kapcsolatban. Azonban azóta történt több jogszabály változás, ezért azt szereteném megtudni, hogy mihez kell engedély magánterületen belül történő fakivágsnál. Illetve az érdekelne még, hogy legelőnek minősítette területen végzett fakitartmeléshez kell-e engedélyt kérni, kitől? a keletkezett fa elszállításához milyen papírok kellenek? szállító levél stb.???
Illetékes Önkormányzattól kell megkérdezni. Területenként változó. Én most kérdeztem meg, nálunk nem kell a saját kertben lévő fa kivágására engedély, de ez nem biztos, hogy máshol is így van.
Salve!

A fás szárú növények védelméről szóló 346/2008 (XII. 30.) Korm. rend. 6 § (1) értelmében a közterületen lévő fás szárú növényzet kivágását a területileg illetékes jegyző engedélyezi.
Innentől kezdve a rendelet nem egyértelmű. A mi (megyei jogú város) gyakorlatunkban a magánterületen végzett fakivágást bejelentésben (személyesen, telefonon, mailban) kérjük, amit jóvá hagyunk. Erre azért van szükség, mert ha a fakivágást pótoltani kell, arra a jegyző jogosult. Pótlást kell előírni műemlékvédelmi területen,vagy ha a fa egyedi védelem alatt áll, akkor egyedi elbírálás szükséges. Ha a magáterületen lévő fás szárú növénynek védelmi funkciója van (üzem körüli védőfásítás) akkor azt pótolni kell. Meg kell nézni, hogy a helyi rendelet szabályozza a fakivágást valamilyen formában.
Legelő művelési ágú területen általában nincsen fa. Az azt kísérő út mentén lehet fásítás. Az ingatlan tulajdonosa adhat megbízást a fa kitermelésére, és engedélyt arra, hogy azt mozgassák. Mivel a legelő nem közterület, arra nem kell fakivágási engedély, de ha az út menti fasor, és az az önkormányzat tulajdonában van, akkor az engedély köteles tevékenység.

joska01 írta: Jó napot!

Egy korábbi cikkükben olvastam, hogy mihez kell engedély fakivágással kapcsolatban. Azonban azóta történt több jogszabály változás, ezért azt szereteném megtudni, hogy mihez kell engedély magánterületen belül történő fakivágsnál. Illetve az érdekelne még, hogy legelőnek minősítette területen végzett fakitartmeléshez kell-e engedélyt kérni, kitől? a keletkezett fa elszállításához milyen papírok kellenek? szállító levél stb.???
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég