Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
66 hozzászólás Oldal: 5 / 5
Kedves Lalibátyó

Köszönöm a gyors válaszát. Én sem nagyon értem mi történhetett. Egy hordóban kipróbáltam ott sem volt nyomás. Talán egy kicsit a szivattyú felső része melegedett, bár azt nem tudom ez mennyire normális. Megpróbálom megkeresni a forgalmazót. A kutat vagy 10-12 éve fúrták, remélem nem azzal van a gond, bár attól még a hordóból mennie kellene.

Köszönettel:
Sziasztok!

Van egy kb. fél éves extol csőszívattúnk. A kutunk kb 9 - 10m -es. Az elmúlt 3 hónapban, ha hosszabb fürdés, vagy kert locsolás van, egyszer csak leáll. Ilyenkor (van 2 szürke műanyag doboz az aknában az egyiken (átmegy rajta a cső) egy piros és egy zöld led világít, gondolom a hiba miatt a piros és a másik dobozon van egy szigetelt billenőkapcsoló és egy szigetelt henger alakú nyomógomb ) ha a kapcsolót lekapcsolom a dobozon, megnyomom a gombot, visszakapcsolom + áramtalanítom, áram alá helyezem újra a rendszert, a szivattyú újra elindul.
Szerintem egy kicsit morgósabb a működése, mint az újkorában volt (rezonál).

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond vele? (a szivattyú kb 10bar-t tud, a ház előtt van egy 5Bar-ra állított nyomáscsökkentő)

Köszönöm!
Nem biztos hogy a szivattyú a rossz. Az a szürke doboz amin átmegy a vízcső egy szivattyú vezérlő (áramlás kapcsoló lesz) és az állítja meg "hiba miatt" a szivattyút. Amikor te :
ha a kapcsolót lekapcsolom a dobozon, megnyomom a gombot, visszakapcsolom + áramtalanítom, áram alá helyezem újra a rendszert, a szivattyú újra elindul

Akkor nyugtáztad a hibát és újra indítottad a rendszert, azért indul el ismét. Két dologra gyanakszom, vagy hibás a vezérlő és "vakriasztást" csinál, vagy elfogy a kútból a víz, ezért tilt a szárazfutás védelme. Az utóbbi a valószínűbb mert :
Szerintem egy kicsit morgósabb a működése, mint az újkorában volt

tehát valószínűleg kevéske a víz a szivattyú felett ami szigeteli a hangot és ezért jobban hallod a motorzúgást.
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!! Ellenőrzöm!
Helló. Nekem olyan kérdésem le nehogy kis teljesítményű kerti pumpám van egy fúrt kútnál. KB 1 éves a kút. Pumpát kB 3 hónapja használom minden szuper. Egy időben 2 slag volt használva rajta egyszere 2 irányba. Égy ideje viszont már nem bírja a nyomást a 2 slagnal, nagyon gyengén csordogál ha 1xre a kettő megy. Mi lehet a gondja. Homokos a környék. De homok tűrő a pumpa. Amikor szét kaptam majd darabokra tiszta volt min ha új lett volna belül. Gondot nem értem. Köszönöm a válaszokat.
milyen szivattyú ? de attól tartok hogy megette a homok, azért teljesítmény szegény.
66 hozzászólás Oldal: 5 / 5