Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 16 / 31
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31 Következő
Üdvözlök mindenkit, új vagyok itt ezen a fórumon. Végigolvastam a topicot, mert szeretnék talajfelszín fölötti öntözőrendszert kiépíteni, és nagyon laikus vagyok ebben a témában. Ezért szeretném majd hozzáértő(k) segítségét kérni, remélem, hogy Lalibátyó még aktív itt. Ha igen, és tud segíteni, akkor amint elkészültem a tervrajzzal és az elképzelésemet összegeztem, akkor feltenném ide kérdés formájában... :oops:

Előre is köszönöm a segítséget! :D

Üdvözlettel:

emcett
Üdv
Az öntözőrendszer tervezés első lépcsője a kút vagy víznyerési lehetőség pontos ismerete. Mennyi vizet ad a kút tisztán milyen üzemi szinttel és mi a béléscső mérete. Ha nem kút akkor mi ad vizet és mennyit és milyen nyomáson ? Minden más ez után, mert elosztani csak azt lehet ami van is :)
Éppen most van folyamatban a kút feltérképezése, ill. a laikus tervezési fázis, ha mindennel kész vagyok, jelentkezem. A kútról a legfontosabb paramétert nem tudom, a homokmentes hozamot pontosan, de más paraméterek lesznek viszonyítási alapnak!

Előre is köszönöm a segítséget! :wink:
Kedves Lalibatyo!

Van egy ásott kút a kertben, túl sokat nem tudok róla, mert nemrég vettük a telket. A kút kb. 4 méter mély, a vízoszlop 2 m. Locsolásra szeretném használni, kinéztem egy Einhell (Royal) BG-GP 636 kerti pumpát hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy 1/2"-os locsolótömlővel tudna-e működni rendesen. A szívó oldalon is 1/2"-os cső lenne lábszeleppel, a nyomóoldalon is 1/2"-os, 25 méter hosszú cső menne a szórófejbe.
Ha nem működik, kérem, írja meg, hogy mivel kellene szerelni, hogy használható legyen.

Előre is köszönöm a választ!
Hello giraffe
Szívó oldalon nem jó ötlet az 1/2" oda legalább 3/4 es KPE cső kéne a végén lábszeleppel, de az 1" még jobb lenne. A szívó oldal fojtását nem nagyon engedik a kavitáció miatt. Levegősödik a víz és hangos lesz tőle a szivattyú, ráadásul extrém kopásokat is okozhat. Ha a nyomó ágon marad az 1/2" akkor a szívón még a 3/4 elmegy, de ha a nyomó ágon rövid vastag csővel árasztva is szeretne öntözni akkor inkább az 1" os szívócsövet javaslom. Amúgy a tervezett célra elegendő a szivattyú kb 20 liter fog kicsordogálni percenként a 25 méternyi fél colos slag végén. Szórófejjel ez kicsit kevesebb lesz.
Hello Lalibatyo,
Köszönöm a gyors választ! Akkor 1" lesz a szívó oldalon, nem akarom tönkretenni a szivattyút. Ha jól értem, akkor a szórófejjel működni fog a dolog és nem csak csordogálni fog. Vagy mégis? :?
Üdv,
Akkor fog csordogálni ha mindenféle gardena gyors csatlakozók és tömlőkocsik tömkelegét is bele rakod a rendszerbe. No persze ez a szivattyú nem a Tisza2 szórófejhez való :) Milyen szórófejed lesz amúgy ?
G.F. 8 utas nagy talpas öntöző a neve. :)
Más kütyü nem lesz.

Csatolmányok

Ezt biztosan elgyőzi az 1/2 es csövön.
Mégegyszer köszönöm a jótanácsokat Lalibatyo! Üdv, :)
Üdv!

Érdeklődnék hogy melyik szivattyú lenne optimális számomra és melyiket zárjam ki teljesen és hogy milyen szűrőt, nyomáskapcsolót és szárazon futás védelmet ajánlotok tartály nélküli rendszerhez.
Az ár persze fontos, de nem elsődleges, mert az a tartóssága, megbízhatósága. Valamint, hogy mennyire érzékenyek a víz szennyezettségére.
Amire használnám, kerti locsolás kb 250-300nm2, a földszintes családi házam víz ellátására.

Pedrollo JSWm 1A
Pedrollo JSWm 1C
Pedrollo JSWm 2C

Elpumps 1300b
Elpumps 1500b

Segítségeteket előre is köszönöm.
Hello
Ezzel a kérdéssel sokat nem tudok kezdeni. Sem kútadatok, sem szivattyú telepítési adatok, sem tervezett vízigény, nyomásigény stb. Öntözni lehet úgy is hogy 200m2 en egyszerre sok sok telepített szórófejjel,meg lehet úgy is hogy egy kézben tartott szórófejjel végig sétálod a kertet. Vízgépészetileg hatalmas a különbség a 2 közt. A dolgot bonyolítja a ház vízellátása ráadásul. Tartály nélküli rendszert amúgy sem javaslok a házba mert elég egy csepegő csap és máris jönnek a bajok. A felsorolt szivattyúk közt is hatalmas a különbség, 370 wattól 1500-ig tart a skála :)
Sziasztok!
Van egy használt 5m3/h-s grundfos mélykúti szivattyú. 8 évig tökéletesen működött, majd egyik napról a másikra lenyomta a fi relét. Ahogy visszakapcsolom, ismét lenyomja. Javítását nem vállalják sehol. Fi relé nélkül, vagy a földelés bekötése nélkül tökéletesen üzemel. A Fi relén semmi más nincs rajta. Másik Fi relén is próbáltam, ott is leold. A lényeg, hogy valahogy használni kellene a szivattyút, mert kidobni nagyon sajnálnám. Újonnan 200.000 Ft fölött van az ára. Hirtelen egy megoldás jutott eszembe. Galvanikusan leválasztom a hálózatról. Tehát beteszek elé egy 230V/230V-os toroidot. Valakinek esetleg van valami szofisztikáltabb megoldása? Gyárilag 1m kábel van rajta, de vásárlásnál megtoldották 3M-es, műgyantás szivattyúkábel toldóval. Ez tuti nem ázott be. Valószínűleg a szivattyú belsejében van a probléma. Öntözőrendszerhez lenne használva.
Ha lekötöd a földet akkor nem fog leoldani valóban, de szerencsétlen esetben a víz rázni fog, sőt baleset is lehet :!: . Ha leválasztó trafósan csinálod, rázni sem fog de a fő probléma megmarad ami az hogy a szivattyú tengelytömítése vagy más elektromos egysége nem zár, bele megy a víz a motorba vagy valamibe amibe nem kéne. Konkrét típust nem írtál így ettől konkrétabban nem tudok válaszolni, mert vannak elektronikusan vezérelt motorú szivattyúik is ahol a motor forgórésze egy mágnes ami teljesen zárt térben forog így ha a tengelytömítés el is megy az elektromos részekbe akkor sem jut be a víz ( a motor tengelye felől). Minden esetre a további üzemeltetés a hiba feltárása nélkül nem javasolt. Egyébként a Grundfos szakszervize bármelyik szivattyújukat javítja, legfeljebb te nem fogod kérni mert az új szivattyú árának a 60-70 %-a lesz :) Többnyire komplett motor vagy hidraulika cserét szoktak csinálni. Egyébként a szivattyú motorok főbb méreteiben sok esetben egyformák így szerencsés esetben házasíthatóak. Pl nekem is van Elpumps motoros Grundfos szivattyúm :)
Most pont nem vagyok a közelében, de egy ilyen fél fotóm van róla. Ebből ki tudsz hámozni valamit?

http://kepfeltoltes.hu/view/150714/grun ... es.hu_.jpg
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 16 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég