Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 19 / 31
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31 Következő
Üdv.
Van egy gyűrűs 7.5 m mély kutam amiben talajszinttől 5 méterre kezdődik a vízszint melyik szivattyút javasolnátok hozzá? 45-50 m távolságba kell eljuttatni a vizet a szint különbség nem jelentős kb 1 m .
Watertechnologies WJ110 M
Al-KO jet 1300
Prima DJWm10N
LeoXJWm90/46
vagy Metabo P4000G
a választ előre is kösz.: Akimark
Menny víznek (lter/perc) és mekkora nyomás ellenében kellene" kicsordogálni" ?
lalibatyo írta: Menny víznek (lter/perc) és mekkora nyomás ellenében kellene" kicsordogálni" ?

egy 1000 literes tartályt töltök vele ,meg 1 ide oda billegő öntözőfejet tennék rá.
A felsorolásból lehet a Metabo.
lalibatyo írta: A felsorolásból lehet a Metabo.


milyen minőség a Metabó? ez is kínai összerakás?
Ennyi pénzért nagy csodát nem kellene várni :) Azért írtam hogy a felsorolásból.....
Tisztelt Lalibátyó!

A véleményére lenne szükségem. Régóta szeretnék a házi vízmű rendszerbe egy körülbelül 100l-res kiegészítő tartályt, avagy puffertartályt csatlakoztatni. Valamiért irreálisan sokkalom a tartályok árát.. Nem szeretnék sima vastartályt mert eléggé nyirkos környezetbe lenne, nincs kedvem pár év után a rozsdásodás miatt leselejtezni.. És ez sem lenne olcsó.
Inox tartályokat nézegettem, az lenne az igazi, de hamar elment tőlük a kedvem az áruk miatt..
A kérdésem a következő lenne. Érdemes lenne 2db 23kg-os PB gázpalack (ez kb. 100l.) fejreállításával a pufferelést kivitelezni?
Legalább 30bar nyomásnak ellenáll, anyaga alumínium, így úgy gondolom örök élet lenne..
Tudom ez így nem egy gumimembrános "tökéletes" megoldás, néha utána is kellene fújni, de tizenötből kijönne a két palack..
Mit gondol erről? Vágjak bele nyugodtan?
Köszönöm. Tisztelettel:F György
Hello
Ha levegőhöz akarnád használni jó ötletnek tartanám. Vízhez már kevésbé. Egykor léteztek alu tartályos bojlerek, mára mnd eltűnt mert viszonylag gyorsan kilyukadtak. Az enyém is ilyen volt. 20 éve vas tartályra cseréltem az alut ( alu már akkor sem volt) azóta megy hibátlanul.
A másik gond a merkaptán amivel szagosítják a gázt. Ez szinte kimoshatatlanul benne a palackban.
lalibatyo írta: Hello
Ha levegőhöz akarnád használni jó ötletnek tartanám. Vízhez már kevésbé. Egykor léteztek alu tartályos bojlerek, mára mnd eltűnt mert viszonylag gyorsan kilyukadtak. Az enyém is ilyen volt. 20 éve vas tartályra cseréltem az alut ( alu már akkor sem volt) azóta megy hibátlanul.
A másik gond a merkaptán amivel szagosítják a gázt. Ez szinte kimoshatatlanul benne a palackban.


Köszönöm a válaszod! Jól értem, hogy már húsz éve nyúzol egy vas tartályt? Ennyire tartósak lennének? Gumit sem kellett cserélned benne? Érdemes lenne akkor ebben gondolkozni? Tudnál valamit javasolni száz liter környékén amit Te is megvennél? Köszönöm.
Igen, a gázbojlerban.
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem a csatolt képeken egy füzesi búvárszivattyú van kb 3-4 hetes használat után. Valami megoldás keresek a problémára mert ez a szivattyú mostmár a harmadik ami hasonló idő alatt hasonló sorsra jut.
Azután hogy a szivattyú lekerül a kútba pár napon belül ha kiveszem fehér hab van rajta ami ha megszárad akkor keményre szilárdúl és szinte por állagúvá morzsólható. A szivattyú maga kb a második héttől kezdve egyre kevésbé nyomja a vizet és úgy egy hónap után teljesen szétmegy.

Helyette esetleg milyen szívattyú lehetne a megoldás?
szivattyú3.jpg
szivattyú3.jpg (198.13 KiB) Megtekintve 2529 alkalommal.

szivattyú2.jpg
szivattyú2.jpg (219.24 KiB) Megtekintve 2482 alkalommal.

szivattyú1.jpg
szivattyú1.jpg (204.67 KiB) Megtekintve 2515 alkalommal.


Elöre is köszönöm a segítséget.
Rendkívül szennyezett agresszív vízben használod, ez nem oda való vagy valami speciális ok miatt kialakul valami galvanikus korrózió ami villám gyorsan tönkre vágja hiszen ez alu nem saválló. Tessék saválló szivattyút venni amin még réz alkatrész sincs, mert lehet réz agresszív is az a lé amibe rakod. Szándékosan nem vizet írtam.
Szia,

Köszi, a gyors választ. Sav tekintetében az az érdekes hogy ebből a kútból van locsolva és a növényeknek (gyep, kiskerti virágok, díszfüvek) semmi bajuk. tökéletesen fejlődnek hajtanak. Valamint a szomszéd kútja a mienktől kb. 20 méterre található ahol semmi hasonló dolgot sem tapasztal.
Szivattyú esetében, ha felszíni szivattyút veszek, akkor abban az esetben is saválló kellene, vagy mivel ott maga a szivattyú nincs a vízben így védett a korróziótól?
Esetleg valami javaslat konkrét típusra? A cél jelenleg egy sima kerti öntöző használata és hogy a későbbiekben alkalmas legyen az eszköz egy öntözőrendszer meghajtására.

Köszönöm a segítséget!
Saválló kerti szivattyú nincs, nem létezik. Amit "inox" néven látsz annak a háza (ami látszik) saválló a belseje meg ugyanaz a műanyag (ami nem látszik) mint bármelyiknek. Itt esetedben az aluval van baja a víznek. Egy kerti szivattyú jó ötlet a műanyagot nem bántja a víz. A kerregős percenként 8-10 literes mennyiségétől elég nagy ugrás egyből öntöző rendszerben gondolkodni. A kút fogja győzni tiszta vízzel ?
Üdv

Megnéztem a kutat 9 méter mély másfél méter a víz magassága és a kútgyűrű 80 centi átmérőjű.
A visszatöltődés idejét nem tudom sajnos sosem mértem....
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 19 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron