Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 26 / 31
Előző 1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31 Következő
Kedves Morphipapa

Nyugalmi vízszint 9m, üzemi vízszintről, illetve hozamról sajnos nincs információm. A kútfúró úriember utólagos véleménye alapján 50 l/p simán tud

Erre szoktam azt mondani hogy tessék kútfúróval dolgoztatni, ne pedig a helyi barkácsszakkörrel. Ezeket az adatokat akkor is meg kell adni ha nem kérik. A megengedett max homok tartalom 50 gr / m3 a magyar szabvány szerint. Tehát 20 literben 1 gr 0,5 literben pedig 0,025 gr. Persze ezt lemérni nem épp egyszerű de mondjuk 20 liter esetében már nem egy teljesíthetetlen feladat az 1 gr. Persze pihent kúttal kezdünk majd 5 percenként mintázzuk a vizet, mert az a fránya homok először nem is jön aztán hirtelen megindul majd szép lassan szinte teljesen eltűnik. De ha másnap újra kezded akkor megint ugyanazt fogod tapasztalni. Már pedig nagyon nem mindegy hogy 1 órányi szivattyúzást követő mérési homok adattal ámítjuk magunkat vagy mondjuk a 10-15 perc utánival számolunk.
Első lépésben a kút stabil homok mentes hozamát és a hozzá tartozó üzemi vízszintet kellene megállapítani és nem "becs szó" alapon. Ha ez ismert akkor jöhet minden más. Pontosabban azt lehet szivattyúzni ami van, majd elosztani úgy hogy jusson is mindenhová- ha lehet.
Üdvözlöm!
Van 13m mélyen lévô vízszinttel, egy ásott kutam. Ezalatt 1,5m vízmélységgel, 80cm átmérôjû kútgyûrûvel.
Szeretnék egy szivattyút telepíteni, öntözéshez. Nagy víznyomás nem szükséges, elég felemelni a föld szintjéig, onnan lejt a telek, tehát gravitációs úton mindenhova eljut a víz.
Milyen szivattyút ajánlana ebben az esetben?
Elôre is köszönöm válaszát!
Hello Zsoltx
Ez esetben nem épp a kerti szivattyú hanem egy búvár szivattyú lenne a megoldás, hiszen 13 méter mélyről felszívni nem, csak felnyomni lehet a vizet. Persze vannak megoldások hogy a szivattyút közelebb tegyék a vízhez, de én inkább valami ásott kút szivattyú vagy búvár szivattyú kategóriában gondolkodnék. Mi az a költség keret amit még tudsz vállalni ?
Üdvözlök mindenki!

Igazából nem tudtam eldönteni, hogy melyik témához tartozik a kérdésem, de úgy véltem itt választ kaphatok rá.
Kerti öntözéshez használtam egy kis teljesítményű szivattyút, majd vettem egy nagyobbat.
Azt kérdezem, hogy a két szivattyú egy kútra történő rákötése esetén milyen eredményre számíthatok?
Ha a kút hozam és vízszint adatai megengedik akkor több vízre és magasabb villanyszámlára. Ha nem akkor ugyanannyi vízre és magasabb villanyszámlára. Szerencsétlen esetben akár a kút tönkre menetelére is sajnos.
Tisztelt Hozzaertok,

Szivattyu vasarlas elott vagyok automata ontozohoz. Mar van nemi elkepzelesem a dologrol es van is kiszemeltem de nem szeretnek agyuval verebre loni. Ehhez kellene nemi segitseg.

Asott kut: 15m a vizszint a vizmelyseg nem ismert. Jelenlegi szivattyu: kercher sp33 inox. Ezzel egy 3/4”-os slaggal ami kb osszesen 30-40m hosszu, 45-50 percig siman locsolok nem is olyan veszes “spriccelessel”.

Az onttozo kiepitettsege es parameterei:
5 zona (ebbol 1 zona csepegteto kb 35m)
Zonabkent 22-24l/perc es max 2-2,5 bar vizigeny. Rainbird szorofejek, hunter vezerlo es nyimasszabalyzos magnesszelepek.

A kerdesem higy egy Pedrollo UP 2/4 szivattyut valasztanek en, de nem tudom hogy jol gobdolom-e.

Valaszokat elote is koszonom.

Udv.
Kiegeszito kerdes az elozoekhez:

A kiszemelt pedrollonak 5/4-es csatlakozasa van. Ezt mindenkeppen 32-es kpe-vel kell felkuldenem a kutbol vagy van ertelme mar a szivattyunal leszukiteni 25-os kpe csore? Van ennek valami negativ hatasa a szivattyura vagy barmire?

A szelepek illetve nyomaskapcsolo szerelvenyei 1”-ak es utanna az ontozo gerinc 25-os kpe, vegul 16-os szorofej bekoto csovek vannak telepitve.
Párszor már írtam hogy a nyomó oldalon lehet szűkíteni, viszont a szívó oldalon nem, sőt szívó oldalra szűrőt sem kellene tenni. Mondjuk búvár esetében nincs is rá mód, - igaz láttam már olyan búvárt amit geotextilbe becsavartak :D
Koszi a valaszt.
A nevezett szivattyu jo lehet erte a celra?
Szerintem még sok is. A 2/3 as 25 liternél 4,5 bart nyom ha ebből lejön 2 bar a 15 méter emelésre és a veszteségekre akkor mindig marad 2,5 bar a szórófejeknek.
A 2/4 nél ez 5,5 bar - 2 bar = 3,5 bar a szórófejeken. Legalább messzebbre spriccel :) de a fojtócsappal vagy állíthatós mágnesszelepekkel megoldható.
Koszonom szepen az infot!
Szivattyú vásárlásban vagyok zavarban . Adott egy ásott kút ami nem tudom milyen mely. A vízszint kb 5-6meternel van. A jelenlegi szivattyu kb 9-10meteren van. De ilyenkor nincs meg a kút alján. Viszont olyan szivattyut szeretnek ami meg tud hajtani valami rotációs locsolót legalább. 2-4bar nyomásra képes.
A homok tartalmat nem tudom,de pár nap és megnézem . Melykuti szivattyukat néztem,de nagyon sok a kínai . Melyik az a márka amit már legalább meg lehet venni?
Nem biztos hogy a kínai szivattyúról félni kell, attól kell félni ha ma van holnap nincs webshopban vagy jófogás vatera és társai oldalakról vásárolsz. A nagyáruházaktól nem kell félni.
Mekkora az anyagi keret ? kinéztél már valamit ?
Nézegettem egy valami alfa innova melykut szivattyut aminek az ára 60k meg az emagon valami hansonlot ami 45k. De mind a kettő kínai.
A bajom az,hogy nem szeretek foglalkozni olyan dolgokkal amiket megcsinálok, hanem ha lehet akkor csak használnám .
De nagyjából 60k lenne a keretem ha lehet:)
Ezt nyugodtan megveheted : https://www.nimbusz-ang.hu/%C3%B6nt%C3% ... rekes-370W
bőven elgyőzi az egy szórófejet. Arra figyelj hogy ne ereszd bele az iszapba és ne nyúlós kötélre függeszd ami 2 hét alatt 1 métert nyúlik aztán bele megy majd a szivattyú az iszapba ahol nem lesz motor hűtés és majd leég előbb utóbb.
Kód: Egész kiválasztása
https://www.nimbusz-ang.hu/%C3%B6nt%C3%B6z%C3%A9stechnika/szivatty%C3%BAk/ANG-b%C3%BAv%C3%A1rszivatty%C3%BA-j%C3%A1r%C3%B3kerekes-370W
Előző 1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 26 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég