Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 19 / 25
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25 Következő
Szia
Ebbe a a keretbe és ilyen körülmények közé nem tudok ajánlani semmit csak amit használtál is. Legfeljebb kellene váltani más gyártó által készített darabra mert szerencsés esetben évekig is működik egy rezgős.
Sziasztok,

Tanácsotokat szeretném kérni.
A hobbitelkem aljában van egy ásott gyűrűs kutam 11 méter mélységgel és 3 méter víz mennyiséggel. Eddig egy orosz berregő búvárral használtam. De szeretném ezt most lecserélni.
A cél a kert locsolása lenne pár naponként, max. 1 fejes bólogatós öntözővel. Valamint alkalom adtán a cc. 10 méterrel magasabban fekvő területen feltölteni a köbös tartályokat.
Első körben kinéztem az Elpumps multi drain 5600/54 ásottkút szivattyút. De nagyon sok negatív dolgot olvastam a gyártó cég alkatrész utánpótlásáról. Ezért keresgéltem még. Itt a fórumon a Pedrolló Top Multi 2-t ajánlottátok még.
A kútban 1 colos KPE cső van beépítve a nyomóágba.
Melyik lenne a jobb választás szerintetek?
Pedrolló 20 méternél 57 l/sec-et, az Elpumps 42 l/sec-et tud.

Köszönöm,
Üdv
Kérdésedben benn a válasz is :) A megadott mennyiségeid a szivattyúkra biztosan hibásak, (nem másodperc hanem perc) azok a karakterisztika görbe (elméleti vízszállítás)téves leolvasásából származnak. A vezeték áramlási ellenállása is erősen bele fog szólni majd a mennyiségbe.
Sziasztok,

Lalibátyó igazad van. Javítom magam. l/min a helyes mértékegység.

Köszönöm az elképzelésem megerősítését. Esetleg tudnál még alternatívákat ajánlani?

További szép napot!
Üdv
Tudok de kétszer annyiba fog kerülni.
Sziasztok!

Elolvastam a korábbi hozzászólásokat, de inkább több kérdésem lett mint kevesebb.
Szivattyút keresek mi mást. Tippre ásott kutam van:
kb 1m átmérőjű, betonozott (ezt elfelejtettem megmérni), 12m mély, 6m magas vízzel. Előző tulajnak felszíni szivattyúja volt, így van kivezetve cső is. Ekkora mélységre már nem búvár kellene? Vízhozamot nem tudom. Slagos locsolásra lenne, de akár 100m távolságra, magasságkülönbség a kúttól max +1m. Búvár kell nekem, vagy kerti? Búvárokat elkezdtem nézni, de smmit nem mondnak a márkák. A korábbi tanácsokból próbálom szűkíteni.

A meglévő kicsovezés 1 bemenettel (kút felső 1m-énél) és 3 kivezetéssel rendelkezik. egyszer a kút mellett közvetlenül egy csap és egy slag csatlakozó, majd kb 30m-re egy másik csap. Csak remélni tudom, hogy ez utóbb is ide van kötve :)
Ehhez elég a szvíttyút rákötni és mehet a locsolás, vagy mást is vennem kell?

Már az is nagy segítség ha emelőmagasságra és vízhozamra kapok egy tanácsot. Márka és pontos termék már csak külön élvezet.

köszönöm a segítséget
Én továbbra is búvár párti vagyok és ásott kútba innen indul a javaslatom :
https://www.szivattyubolt.hu/gyartoi-kategoriak/pedrollo-szivattyu/pedrollo-top-multi/pedrollo-top-multi-2
Jó a felső szivattyú is csak épp néha elejti a vizet, védeni kell az esőtől párától fagytól, stb.
Köszönöm a segítséget. Van ennek egy olcsóbb, vagy Leo változata? :)
Ha azt mondod, hogy nem érdemes ezzel rizikózni és ezt érdemes venni azt is megértem, csak reméltem meglesz 50 alatt.

lalibatyo írta: Én továbbra is búvár párti vagyok és ásott kútba innen indul a javaslatom :
https://www.szivattyubolt.hu/gyartoi-kategoriak/pedrollo-szivattyu/pedrollo-top-multi/pedrollo-top-multi-2
Jó a felső szivattyú is csak épp néha elejti a vizet, védeni kell az esőtől párától fagytól, stb.
50 alatt nem tudok semmit ajánlani a kategóriából.
jule70 írta: Üdvözletem!

Szeretnék segítséget kérni szivattyú vásárlással kapcsolatosan.
Van egy 23 m-es ásott kutam, amelyben 2,5-3 méter a víz oszlop, valamint kb. 50 méterre és hegynek van a kertem. A szivattyút locsolásra illetve egy 1 köbméteres tartály feltöltésére használnám. Volt egy strausz 1,1 kw-os szivattyúm, de az különféle javításokkal is csak 3 évig birta. Kérdésem milyen teljesítményű és márkájú szivattyút érdemes venni amiben alkatrészt is lehet cserélni ha szükség van rá és nem túl borsos az ára?


lalibatyo írta: Üdv Az egész sokat bírt akkor.
Igazából valami 4-6 bar körüli szivattyú kellene oda ami nem a piacról meg jófogásról származik.

Üdv. Lalibátyó

Elérkezett az idő, hogy szivattyút vásároljak. Az elpumps BP1/4-re gondoltam. Ön szerint megfelelő?

https://electricshop.hu/Elpumps-NP-1-4- ... kuti-1300W
Üdv
Az 1/4 akkor ha a locsolás szabad csővéggel történik és nincs szükség messzire spriccelő kézi szórófejre vagy nem telepített szórófejet kell ellátni. Ha igen, akkor inkább a 18/3 lesz az ami megfelelőbb a "huszon méteres" ásott kutadból.
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A nemrég vett telken van egy kis ásott kutunk kb. 3.2m mély, a gyűrűk átmérője 0.8m. A vízoszlop magassága nyugalmi állapotban 1.3-1.4m.
Tanácstalan vagyok, hogy milyen szivattyút vegyek. Ha ásottkút szivattyút veszek, akkor alatta, ha jól tudom, legalább 1m-t kell hagyni a kút aljáig. Így akkor a legjobb esetben is csak kb. 200 l vizet lehet felhasználni, ami nem sok. Ha kerti szivattyút vennék 50l/percig, akkor a szívócső aljára lábszelepet kell tenni, ha jól tudom. A kérdésem a következő: jól gondolom, hogy a lábszelep alatt nem kell hagynom 1m-t? Ha jól, akkor mennyit, hogy a lehető legtöbb vizet lehessen kinyerni a kútból. 2 db ~50m2-es gyepfelületet kellene öntözni belőle, de nem u. azon a napokon.

Előre is köszönöm a választ!
Üdv
Hát az 1 méter kicsit túlzás, gondolom aki ezt mondta az a kötél nyúlásával is kalkulált, mert az bizony nyúlni fog még ha vastagabb is. De sajna ezen szoktak spórolni így bizony sokszor "gatyamadzagra" lógatott szivattyúkat is találunk. Szóval ha ásott kút szivattyú akkor tedd egy vödör vízbe és vödröstől engedd le a kútba, így nem keveri fel a koszt a kút alján. Ami probléma lehet az hogy ha úszókapcsolós akkor nem biztos hogy jól fog működni az úszó kapcsoló ha vödörben van a szivattyú. Ezt a vödrös dolgot a lábszeleppel is kivitelezheted így az sem fog a homokba süppedni és csak a vödör magassága feletti víz jut a szivattyúba. Normális ásott kút szivattyú 60 ezer körül kezdődik, viszont számodra ezekkel a kútadatokkal egy alap kerti szivattyú is bőven megteszi. Igaz nem fog akkora kényelmet nyújtani mint egy búvár.
lalibatyo,

ezzel a vödrös technikával sok fejfájástól óvtál meg! :)

Köszi!
Sziasztok!
Fürdőszoba felújításba lépek és szeretnék tanácsot, felvilágosítást abba a témába hogy van egy szép ásott kutam 1 m széles gyűrűvel a talajtól lefelé 2 méterrel már szép tiszta víz van, hála egy nagy eret elkapva! És szeretném belőle táplálni a wc tartályt,mosógépet,és talán a kádat de az utóbbi higénia miatt nem biztos! A kút a fürdőszobával szembe van kb. 4 méterre!
Hogy és milyen módon tudnám ezt megoldani hosszú távra hogy az kitűnően működjön ! Olvasgattam sokat minden fajtáról de már nem tudom milyet vegyek !

Köszönöm előre is a válaszokat : vincentor
Előző 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25 Következő
372 hozzászólás Oldal: 19 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég