Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 16 / 25
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25 Következő
É.rdeklődök ,milyen szivattyút vegyek ? Van egy 5 m -es ásott,gyűrűs kutam amibe 3 m víz van a gyűrű d 80 c m .A slag 3/4" ,25 m.,a kertbe szeretnék locsolni , Rokkantnyugdíjas vagyok ,az ár fontos. Köszönöm a segítséget előre is .
Hát az az ásott kút szivattyú amit érdemes is megvenni 60 ezer körül indul. Ha ez már a rendelkezésre álló keretet meghaladja akkor ezekkel a kútadatokkal van olcsóbb megoldás is de az nem a "bombabiztos" ásott kút szivattyú.
manyi031! Saját tapasztalatom osztom meg Veled. Van a kertemben egy ásott kút, ami kirakott téglás és nem gyűrűs, 4 méter mély + a földfelszíntől számított 1,2 méter magas káva. Ez tehát 5 méter magasságnak felel meg. Ezt a vízfelemelési magasságot kell tudnia a megfelelő szivattyúnak. Én ötödik éve használok egy tesco áruházban, 6000.- forintért vásárolt POWER FORCE Pulsating Pump 280 W teljesítményű (lüktető szivattyú, maximális vezetője: 70m, átfolyása: 900 l/h, maximális üzemi nyomás: 7bar, folyadék hőmérséklet tartomány: 0-30 C fok,) mélykút szivattyút. A szivattyú tökéletes használatához mindenképpen 3/4-es tömlőt kell csatlakoztatni, és én úgyszintén 20-23 méter távolságra locsolok, öntözök vele. Hibátlanul és "bombabiztosan üzemel. Igaz, hogy télire eddig mindig kivettem, letisztogattam, valamennyire lezsíroztam és tavaszig a tárolóban pihen. Ugyan így a locsolásra használt tömlőt is "felszedem" és eltárolom, mivel az első évben kint hagytam és ezért megmerevedett és vesztett a rugalmasságából, ami miatt a csatlakozásoknál szivárgott és ami még nem is lett volna baj, viszont a nyomás emiatt jócskán lecsökkent, ami a tömlő végi vízkifolyásnál sokat számított . Remélem segítettem valamennyit
Üdv
Kedves Siporisz nagyon köszönöm a segítséget. manyi 031
Nem biztos hogy Sukorón az üdülő és kertszomszédok kitörő lelkesedéssel fogják hallgatni a hangos búgását reggel és este ennek az eszköznek. Nem vitatom tényleg olcsó és 100 ból 1 lehet hogy évekig működik. de van bőven olyan is ami 1 hetet sem bír. De mindenki döntse el maga hogy pár doboz cigi áráért milyen szivattyúra és műszaki tartalomra lehet számítani.
Tisztelt lalibatyo!
Csak sorjában: az általam használt szivattyú, mint írtam, "lüktető" üzemben, vagyis gumimembrános rezegtetéssel, rugalmas vízálló nejlon zsinóron (tartozék), öt méteres mélységre, a kútfenék érintése nélkül, az őt körülölelő vízbe leengedve és ott szabadon lebegve, hangtalanul dolgozik. Na jó, ha nagyon "oda" akarok koncentrálni, akkor valami zümmögést lehet észlelni, de azt is csak a kút közvetlen közelében. Azt már írtam, hogy ÖT éve dolgozik így és ez bizony nem kérdőjelezhető meg! Azt, hogy százból egyet? Akkor ez rám nézve óriási szerencse. Nem lottózok, de nincs kizárva, hogy ezt követően kipróbálom ott is a szerencsémet. Ami az egy hetes működéssel kapcsolatos "bőven van" megjegyzésedet illeti, inkább jellemezhetném a 100 ból 1-el, annak ellenére, hogy hozzám nem futnak be ezzel kapcsolatos olyan hiteles statisztikai adatok, amiket nyugodt lélekkel megoszthatnék az érintettekkel. Amúgy olyanok is léteznek, hogy garancia meg szavatosság meg csere stb.. Jómagam nem élek a dohányzás szenvedélyével, tehát megengedhettem volna hangzatos márkanevű, ugyanakkor műszaki tartalommal nem többel bíró, de drágábbat is vásárolni, kezdésnek mondjuk 60 doboz cigaretta áráért (2016-os átlag cigaretta árak sic.) de meglátásom szerint 100 ból 99 szer ez nem ilyen szempontok szerint történik. Végezetül, még ha nem is Ezermestert érintő téma. A Balaton déli partján állandóan lakott helyen élek, ahol egy esetlegesen zajosan működő szivattyú napi talán ha 1 órás működésénél is sokkal bosszantóbb tud lenni az, amikor a nyugdíjas kertszomszédod ezermesternek vallja magát és amikor "rájön valami", tekintet nélkül bárkire, a nap bármely időszakában, előkapja a faipari gépeit és órákon át "barkácsol". Jó lesz az a POWER PULSE nevű pumpa, ami ma is kapható, ugyanazon az öt évvel ezelőtti áron, és, és semmi China nincs benne.
Kedves Siporisz
Nem szívesen javaslok olyasmit amit magamnak sem vennék,de nem vitatom mindenkinek szíve joga azt venni ami neki szimpatikus. Az eszközről kialakult véleményem sok sok éves tapasztalat alapján alakult ki. Én több esetet ismerek amikor még nem csak a fúrt hanem az ásott kút is tönkre ment amiben ezt használták, ezért ezt nem is szoktam javasolni. No meg szét is hullik elég hamar az esetek nagy részében. Ez annak való aki szeret szerelgetni "szivattyút" ki be rakosgatni laza csavarokat húzogatni és megelégszik azzal ha csordogál a slag végén a víz amit tart a kezében. Ráadásul szerencsés geológiai viszonyok közt készült a kútja. No meg ha nem biztonságos a környék akkor az sem mindegy mit lopnak ki a kútból, mert nem csak a rotakapa a motoros permetező meg a bor pálinka és sonka van veszélyben :) Nyilván az ára az csábító egykor orosz (CCCP) gyártásból származóak tömkelegét hozták a "túristák" aztán a nepperek, ügyeskedők manapság pedig több kínai gyártó is készíti ilyen olyan névvel és adattáblával. Sőt az ukránok is.
További sok sok egészségben eltöltött gondtalan napot kívánok a használatához !
Tisztelt Fórumozók!

Ásott kútból szeretnék vizet kinyerni, de sajnos a kútból csak egy kivezetett cső jön ki, felülről a kút nem hozzáférhető, beépített, nem tudok leengedni szivattyút. A kúthoz a legközelebbi hely, ahol a kivezetett 1" csőre tudok csatlakozni, a kúttól kb. 10 méterre kültéren van. A kútban kb. 4-5 méteren van víz és 10 méter mély. A kút vizét locsolásra szeretném csak használni, kb. 300 nm a locsolandó felület. Milyen szivattyút és milyen megoldást javasoltok?
Hello Tsoky
Hát, ha biztos vagy mindenben akkor valami önfelszívós kerti szivattyúban kellene gondolkodni. Aztán majd a puding próbája az evés lesz.
Tisztelt Lalibátyó!

Nagyon köszönöm a fórumon tett eddigi hozzászólásait, nagyon sokat tanultam belőle.
Egy kis dilemmám van a következővel. Éppen fölújítás alatt van egy SIGMA talán SVD típusú 3 lépcsős 50mm ki-be nyílás 4kW MEZ motor szivattyúm. Max olyan 200l/perc és max nyomás olyan6 bar körül, (talán 5,5kW motort teszek rá akkor még több). Mivel ez oldalcstornás szivattyú érzékeny a lapát házfal távolságra (talán jobban mint a zárt lapátos).
Ásott kút van az udvaron 7m mély kb 2m vízoszlop van benne de kavics az alja, Flygt 2066 os szivattyúval megszívva ami gyárilag olyan 600l/percet tud, jelenleg szűkítve 52 es tűzoltó tömlőre, de szerintem így is jön ki a 20m es tömlő végén 250-300l/perc nem szívja ki a kutat, Mostani tél utáni időszakban még föl sem kavarja fél óra járatás után sem.
Tehát a SIGMA -t sem fogja túl homokolni a kút reményeim szerint. De ennek ellenére érdemes lenne-e hydrociklont építeni a 2colos szívóoldali csőrendszerbe? Tervezésem szerint 150l/perc körül fog járni max a szivattyú, de lehet kevesebbel, ahogy jó lesz a nyomás a Tisza 1 szektoros szórófejekhez.
Köszönöm szépen a segítségét!
Kedves Lalibátyó!

Én is szivattyú választási tanácsot szeretnék kérni.

Ősszel vett házunk kertjében van egy ásott kút. A napokban mértem, 17 méter mély, és kb 11 méter vízoszlop volt benne egy esős nap után. A kút átmérője 90cm, tehát kb 7 köbméter víz van benne. DE most jön a csavar! Van mellette egy nagyon mély, tippem szerint kb 5-6 méter mély hidrofor akna, régen abban volt a gépészet, de ez felkerült a pincébe, mert időnként elárasztotta a víz, és most tavasszal én is láttam az alján vizet időnként.

A felújítás után erről a kútról szeretnénk a kb 500nm hasznos kert öntözését megoldani, valamint a házban a WC, mosógép stb vízellátását is, tehát ami nem fogyasztási víz. Van most a pincében egy nagyon régi szivattyú és egy nagyon régi hidrofor, talán az utóbbi még valamit tud működni.

Az lenne a kérdés, hogy milyen szivattyú lenne jó ehhez a felálláshoz, illetve milyen és mekkora hidrofor, egyéb berendezések szükségesek? Az akna aljára nem mernék telepíteni semmit, de azt el tudom képzelni, hogy az aknát "sekélyítsük", tehát legyen mondjuk 3-4 méter mélyen az alja, és ott lenne valami.

Az öntözésre még nincs végleges elképzelés, de valószínűleg nagyrészt csepegtetős lenne, illetve 1 szórófej a gyepnek. A család 4 személyes, de lesz ez még több is :)

Köszönöm a tanácsot előre is!
Én biztosan valami búvár vagy ásott kút szivattyús megoldást választanék és hagynám azt az aknát és az öreg hdrofort. A kút aljától 1 méterre berakni a szivattyút aztán le is van tudva a probléma. A kérdés már csak a szivattyú vezérlése de szerintem egy tartály kiegészítve egy jobb áramlás kapcsolóval megold mindent.
Szia Lalibátyó!

Tudsz esetleg ajánlani típust erre a feladatra, amiket mostanában forgalmaznak? Régebbi hozzászólásokban látok típusokat, de lehet hogy már változott a piac.

Amit mondtál áramláskapcsoló, azt úgy képzeljem el, hogy szivattyú -->áramláskapcsoló --> hidrofor tartály?

Köszi!
Ásott kútba kezdésnek valami ilyesmi kellene :
http://szivattyu.com/webshop/szivattyuk/%C3%A1sott-k%C3%BAt-5/pedrollo-top-multi-2-reszletek.html
Sajnos a kábelt toldani kell mert az csupán 10 méter rajta, viszont amit írsz arra megfelel. Kiegészítve egy vezérlővel :
http://szivattyu.com/component/virtuemart/vez%C3%A9rl%C5%91k-motorv%C3%A9d%C5%91k/aramlasszabalyzas/pedrollo2016-02-22-08-03-121583807484/pedrollo-easy-small-reszletek.html?Itemid=401
és egy 24 literes tartállyal ahogy írod is.
Aztán ez akár fokozható s jobb szivattyúval jobb vezérlővel nagyobb tartállyal :)
Jo napot,szerdan reggel kitakaritottak a kutat ,este bekapcsoltam a szivattyut de nem indult azelott tokeletesen mukodott mi lehet az oka,muszerrel kimertem es zarlatba van akkor leegett a motor?
Előző 1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25 Következő
372 hozzászólás Oldal: 16 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég