Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
45 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Üdv
Állandó szélcsendes helyen lehet jó de ha huzatos helyre teszed lehetnek meglepetések :) Fix nyomás az vagy nyomásszabályozóval vagy a szivattyú a felhasználáshoz igazított folytásával fog menni. Az utóbbi akkor ha nincs túl nagy különbség a kút üzemi és nyugvószintje közt a kívánt vízelvétel mellett. Első lépésben azt kell vizsgálni hogy képes e kút a szükséges vízhozamra ( amit az öntöző igényel) homokmentesen, ha igen akkor milyen mélyen áll a kútban a víz ekkor. Az is szükséges hogy mekkora a vízszint a szivattyúzás kezdetekor. Tartályos nyomáskapcsolós rendszer ide nem lesz jó, legalább is elég macerás lesz beállítani hogy jól működjön.
Szép napot mindenkinek..segítséget szeretnék kérni...van egy 30 m hosszú 20 méter széles kertem, melyben sorban öt sor gyümölcs fa van közte be van füvesítve...van két darab kézzel fúrt 9 méteres kutam a kert egyik másik végén....egy elpumps 1300 as házi vízművel. A locsolását szeretném oly módom megoldani, hogy a sorok közé tennék le kpe csövet, vagy valami műanyag csövet melyen elhelyeznék 5 -6 szórófejet..a sorok végére a műanyag csőre csinálnék slag csatlakozás és onnan kötném rá a szivattyú nyomóágát...minden sorba megcsinálnám így, ezáltal szépen tudnám locsolni a csepet.....lehetséges e ez a megoldás?azért gondolkoztam ebben mert így nem nagyon tudtam úgy locsolni hogy a fákat ne érje a víz, ezzel a megoldással meg szinte csak a gyepet öntözném...20 perc locsolás után mindig átkötném a slagot a másik sorra.....Várom a segytségeteket..Zsolt
Üdv
Ha a szórófejek vízigényét a szivattyú képes kiszolgálni akkor működnie kell. Egyébként a több körös öntözőrendszerek is így működnek csak ott egy vezérlő elektronika csinálja a " slag átkötést "
Üdv. Kérdezni szeretném,hány bár nyomás kell az automata öntözőfej működéséhez? /spré fej /Vagy teljesen típus függő?
Üdv
Ha nem valami nagyáruházban veszed (ahol többnyire egy alig húszéves hölgy az eladó a műszaki és barkács osztályon :) ) fogják tudni, sőt szaktanáccsal is ellátnak. Amúgy meg a hálózati víznyomáson kell hogy működjön mindegyik, az pedig 3-4 bar (helye válogatja) Szerintem a normálisabbaknak a csomáglásán is fel van tüntetve a fontosabb paraméterek.
Köszönöm.Vasárnap megtudtam. Azóta már kész is az öntöző rendszer.
sziasztok! kérdezném hogy adot egy ásot kut és abbol szeretnék locsolni egy ruszki káma szivatyuval!! a kutba kpe colos csövet raktam le a végén lábszelep amin van szürö is ! a csöbe van viz mindig de sajnos nehezen veszi fel a vizet a szivatyu szerintetek mi lehet a gond!! a kút 15 éve nemigen volt használva de viz mindig volt és van bene ! egy ismerösöm azt mondta hogy ugy rakjam a lábszelepet hogy kb 80cm csövet furjak meg és rakjak rá kútszövethálot és utána a lábszelept! a kpe csö kb a kútba ojan 8 méteren van lent!!várom a válaszokat bocsi de kezdö vagyok még ! üdv lászlo
Üdv
A 8 méter lesz a sok a szivattyú és a lábszelep közt. Nem kizárt hogy a káma kezd szimeringes is lenni. A lábszelep szívókosara elegendő az nem lehet baj, ha csak nem dugtad bele az iszapba. Legalább 40-50 centit hagyj el a biztonságos üzem érdekében.
Sziasztok !

Érdeklődni szeretnék, hogy egy kerti szivattyú üzemelése közben a víz nyomása egy idő után csökken, vagy eleve nagyon alacsony nyomáson jön a csövön. Mi lehet ennek az oka, és hogyan lehet orvosolni ?

Víz van a kútban, a probléma csak az utóbbi egy hétben jelentkezett, addig rendesen működött.

Köszönettel várom a választ !

Üdvözlettel:
Zsolt
Megeshet hogy nem a szivattyúban hanem a kútban kell a baj okát keresni. Főleg ha egy mosogatócsöves direktbe szívott kútra van rákötve a szivattyú. Megtudhatnék többet a kutról és a szivattyú szerelvényezettségéről ?
Tisztelt Forumozók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!! Van egy kis kerti fúrott kutam.Elpumps 1300 as házi vízművel...A kút mélyén 50 es kpe cső végén lábszelep.Kutam 8 méteres, de amennyi víz kell nekem arra bőven elegendő..A problémám hogy felszívja a a homokot, és telenyomja a szivattyúmat.Tudtok esetleg nekem olyan szűrőt ajánlani a szívóágra, ami megszűrné a homokot?vmint még a másik kérdésem hogy nem akar leállni a beállított bár értéknél a szivattyú..Kitakarítottam teljesen, mert homokos volt, még az óra sem mutatott semmit, most már felmegy 4 bár-ig de nemáll le..Fel kell pumpálni a tartályt?vagy mi lehet a probléma?Köszönettel : Mr. Trout
Üdv
A tartályban a levegőt rendszeresen ellenőrizni kell ( ugyanúgy mint az autó kerekében is csak ott látszik ha kevés a levegő:) Több alkalommal leírtam miképp, nem ismételném most. A homokolásnak több oka lehet. A kút hibás selejt, vagy lényegesen több vizet vesznek el tőle mint az adni képes (tisztán). Bármilyen szűrőt raksz szívó oldalra csupán percek órák kérdése és már el is tömődött ha valóban homokol a kút, arról nem beszélve hogy minél több homokot szivattyúzol ki annál roszabb lesz hiszen szinte biztos hogy a béléscső központosítása és a gyűrűs tér megfelelő mérető kavicsal történő feltöltése nem történt meg a kút készítése során. Ha más megoldás nincs ez szokott segíteni de szükségmegoldás csak.
http://www.szivattyu.com/hidrociklon/hidrociklon-homoklevalaszto-1.html
A nyomáskapcsoló membrántere is fel tud telni homokkal, szét kell szedni kipucolni. Viszont az új sem kerül egy vagyonba ha makacskodna egy teljes tisztítást követően.
Kedves Lalibátyó!

Köszönöm az eddigi segítséget.esetleg be tudnád nekem linkelni, hogy hol írtad le a házivízművek levegő ellenörzését?Köszönettel Zsolt
Üdv
Itt a "házi vízellátó" topikban valahol megtalálod. De egyszer ha lesz időm kimentem aztán csak copy / paste. Ugyanez a nyomáskapcsoló beállítás az is párszor megtalálható ott.
Sziasztok ! Segítséget kérek. Egy barátom kért tőlem segítséget locsolórendszerének javításához.(az eredeti kivitelező arra hivatkozva, hogy csucs van,de direktbe tud locsolni majd valamikor kijön ) Az elektromos részhez konyítok, de itt egy összetett problémát találtam. A baj ott kezdődött, hogy a barátom télire levette a szivattyut, minden vezetéket kikötve. A minden vezeték azért érdekes, mert a LEO áramláskapcsoló egy mágneskapcsolóval volt "felerősítve", hogy az 1,5 kw-os szivattyút tudja kapcsolni. Természetesen a vezetékek visszakötésénél némi felcserélés történt. Helyre raktam a dolgokat és azt tapasztaltam, hogy elindul a rendszer de nem áll le. Az áramláskapcsoló sárga ledje ugyan elalszik, de a mágneskapcsoló nem kapcsol ki. Mérés, kiderült, hogy a mágneskapcsoló mechanikája halott, beragad. Ha segítek egy csavarhúzóval kikapcsolt de( úgy gondolom ) teljesen elzárt vízrendszernél néhány másodperc után ujra indult, le viszont ismét nem állt, mivel a mágneskapcsoló szorult. Mágneskapcsoló csere két nap mulva ( amikor mindketten ráértünk), közben a szivattyú direkt vezetékről üzemeltetve. Az új mágneskapcsolót beszereltem. többször ellenőrizve minden a helyén, a rendszer indul, de nem áll le! A sárga led folyamatosan világít. Reset gomb többször nyomva hatástalan. Hol keressem a hibát. Két fórumotokat is végigolvastam, van némileg hasonló kérdés, de hátha erre a konkrét bajra is tudtok segítséget adni.
45 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég