Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
A témában megjelölt négyszögesőztetőm van.Megvettem,jó ideig nem volt rá szükségem,most úgy gondoltam viszem a kertbe és locsolok.Belefújtam,nincs-e eldugulva,rendben volt,még így is mozgott mindkét irányba.Felállítottam megfelelő csatlakozással,elindítottam,működött kb.egy percig,majd megállt a mozgása.A víz jött,mivel megfelelő nyomás is volt,de nem mozgott jobbra-balra,ahogy kellett volna.Ilyenkor mit lehet tenni? Meg lehet valahogy javítani? Köszönöm előre is!
Üdv!
Arra tippelek, valami kosz mehetett az arretáló szerkezetbe, ami megállította. Ez úgy működik, hogy a bemenő víz egy kis turbinát hajt meg, ami fogaskerék áttétellel és egy excenterrel a locsolófejet oda-vissza mozgatja. Ha ebbe kosz kerül, vagy letörik egy fog, akkor megállhat az egész. Még nem szedtem szét ilyet, nem is merem nagyon javasolni, inkább a Gardena szervizét.
Köszönöm4
Inwood írta: Sziasztok!
A témában megjelölt négyszögesőztetőm van.Megvettem,jó ideig nem volt rá szükségem,most úgy gondoltam viszem a kertbe és locsolok.Belefújtam,nincs-e eldugulva,rendben volt,még így is mozgott mindkét irányba.Felállítottam megfelelő csatlakozással,elindítottam,működött kb.egy percig,majd megállt a mozgása.A víz jött,mivel megfelelő nyomás is volt,de nem mozgott jobbra-balra,ahogy kellett volna.Ilyenkor mit lehet tenni? Meg lehet valahogy javítani? Köszönöm előre is!


Szia,

Lehet, hogy már korántsem aktuális a problémád, és/vagy meg lett a megoldás. Próbálkozatm én is ezzel a típússal, de nagy Sz@r! Vagy 4-et kinyírtam, volt amelyiket cserélték garba. Kikopott a műanyag fogaskerék. szerintem rossz konstrukció, ennyi pénzért nem éri meg! Pedig tetszett nekem is, hogy állíthatok rajta mindent...
Egyet a végén kalapáccsal rapityára törtem, de jól esett!!!!! Válts valami más típúsra, egyszerű köröntöző, ahol állíthatod az öntözési szöget,és távolságot! Nekem bejött!
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég