Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 8 / 12
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
Köszi,
ha nem baj zargatlak meg tudatlan kerdesekkel, a leirasaban nem igazan talaltam erre valaszt...

ennek hidrofornak a tetejen van egy 3/4´´ es csatlakozas az mire van? ott lehetne nyomasmerot csatlakoztatni ra?
mert a Varem gyarto honlapjan van hozza de 1/4´´es csatlakozoval...

van egy masik sima kis szelep gondolom az a nyomas beallitasara van...

És a fő kérdés:)

van erre vmi trükk hogy a nyomaskapcsolot mekkora nyomasra kell beallitani vagy csak nezzem hogy mar mikor nem jon megfelelo mennyisegu viz es arra a nyomasra allitsam be?
Pár kép sokat segítene. A nyomás kapcsolót nem kellene piszkálni mert abból többnyire bajok szoktak lenni. Alap esetben 1,5 nél indít és 2,8 nál kapcsol ki. Fontos hogy a szivattyú max nyomása alá 1 barral kellene beállítani a kikapcsolási nyomást.
-Ez egy "hiánypótló" szerkezet, és nem kellene elvárni tőle azt a komfortot amit egy vezetékes vízközmű szolgaáltatás ad.
Kedves Lalibátyó! Házi vízmű szívó oldali bekötésével kapcsolatban lenne egy tisztázó segítség kérésem: kútról működő házi vízműről van szó; mivel a kút vízhozama + vízoszlop magassága nem megfelelő, ezért a vízmű (ami egy 2m mély szuterénben lesz elhelyezve) és a kút közé egy IBC tartály lesz beiktatva.
Kérdés az lenne, hogy egy AL-KO 3000es vízmű képes-e a 35m vízszintes távolságra + 2m mélységben (vízmű fele leejtve) tehát összesen 37m ről felvenni a vizet?

Vízszerelő szerint igen/// Vízmű bolt szerint MAX. 8m re lehet csak a vízműtől az IBC puffer tartály???!!!

Köszönettel,

József
Hú itt nem mindent értek de lehet sokat dolgoztam ma és elfáradtam.
ezért a vízmű (ami egy 2m mély szuterénben lesz elhelyezve) és a kút közé egy IBC tartály lesz beiktatva

vízmű és a kút közé tartály szívó oldalon :?:
Kérdés az lenne, hogy egy AL-KO 3000es vízmű képes-e a 35m vízszintes távolságra + 2m mélységben (vízmű fele leejtve) tehát összesen 37m ről felvenni a vizet?


Szerintem ez nem 37 ről veszi a vizet hanem 2 méterről ami 35 méter messze van. Ez esetben ha folyamatos az emelkedés a szivattyú felé akkor fog még működni, vagy ha nem akkor nem a 2 méter függőleges és 35 méteres távolság lesz az oka.
Köszönöm a választ. Aggályaim és az ismételt ásás megelőzése végett csak még egy pontosítás:

Én is reménykedek, hogy a házi vízművet nem fogja nagyon megterhelni a 37m távolságú tartályból, vízszintesen érkező víz. Ennek a 37m -nek az utolsó 2m-re az a függőleges rész ami a házi vízmű fele leejt, mivel azt a pincében kerül elhelyezésre.

Talán a csatolt ábra segít fellebbenteni a fátylat a homályos és laikus elbeszélésemről :)

Előre is köszönöm ha még egyszer ránéz a problémámra.

Csatolmányok

Sejtettem hogy valami ilyesmi csak nem ez volt leírva. Tehát a rendszer úgy működne hogy egy búvár töltöget egy tartályt (ciszterna) amiből egy házi vízmű veszi a vizet és ellátja a fogyasztási helyeket. Klasszikus megoldás nincs ezzel semmi baj.
Amivel a baj van vagy lehet belőle de ezt írtam is :
ha folyamatos az emelkedés a szivattyú felé akkor fog még működni


Viszont a rajzon nem ez van és leírva sem ez van megint.
Ennek a 37m -nek az utolsó 2m-re az a függőleges rész ami a házi vízmű fele leejt

már pedig ami a szivattyú felé lejt abban benne maradhat a levegő ami bizony megkeserítheti az életet. Ha nem biztosítható a folyamatos emelkedése a szívó csőnek, (az nem baj hogy változik az emelkedés mértéke de mindig emelkedjen,) akkor jobb ötlet felnyomni a vizet abból az ibc ből mint felszívni belőle. Egyébként is sokkal biztosabb megoldás a működés szempontjából nyomni a vizet mint szívni.
Nagyon szépen köszönöm a választ! Nem kell ássak ismét! Huh!

A 37m-ből 35m-en emelkedni fog a vízcső a házi vízmű fele, csak az utolsó 2m-en lesz függőleges. Remélem azért így nem lesz levegős.

Szép maradék hétvégét!
Sziasztok!
Nem tudom pontosan jó helyre írok-e. Van egy kutam, amibe beszereltünk egy házi vízművet. A mosógépre szeretném a vizét rákötni, viszont úgy hallottam kell vízlágyító hozzá. A kérdésem az lenne hogy milyet érdemes venni, és télleg megvédi-e a mosógépet nem valami humbug dolog....neten találtam polifoszfátos szűrőt pl de egyéb info nélkül nem merem megrendelni.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Sokkal nagyobb probléma a víz vastartalma mint a keménysége. Ha kemény a víz akkor csak több mosószer kell, ha vasas akkor minden ami fehér volt az majd sárga lesz. Felesleges kiadások helyett meg kellene először vizsgálni a vizet (nem lesz olcsó még egy kémia sem) és annak ismeretében eldönteni hogy mire van szükség.
Sziasztok!
Abszolút kezdőként érdekelne, hogy egy 20m3-es esővíz tartályból történő locsoláshoz milyen szivattyút, vízművet ajánlanátok? A tartály alja max. 4 m mélyen van, öntözni meg akár 25-30 m távolságban is kéne. Az se árt, ha az eszköz mobil, ősszel könnyen elpakolható. Régebben egy pici membrános szivattyúval próbálkoztam, de az nagyon gyenge (és hangos) volt.
Most láttam az Aldiban 30e Ft-ért egy Gardenline XKJ-1104SE masinát, ami talán megéri, de esetleg túl sok nekem (1100W, 4600l/h, 45m, 4.5 bar). Vagy elég egy búvárszivattyú?
Minden észrevételt előre is köszönök!
https://www.aldi.hu/hu/informaciok/szol ... 678371841/
Hát valóban kezdő vagy, de senki sem született tudással a fejében és tapasztalattal a kezében. A megadott paraméterek a karakterisztika két végpontja. A max nyomás az 0 literes szállítás mellett értendő az a négyen ezer liter pedig 0 méteres emelés mellett. Rövidebben fogalmazva elméleti vízszállítás amit mondtak rá. Szerintem nyugodtan megveheted én is hasonló "teljesítményű" szivattyúval öntözök ciszternából, csak más a neve. Persze egy normálisabb búvár szivattyú azért egészen más kategória mind kényelem mind megbízhatóság terén.
Lehet éppen búvár is, se a kényelem, se a megbízhatóság nincs ellenemre. :-) Hely van dögivel, tágas a nyílás. Mi számít ma normálisnak?
Hát akkor ez lenne a javaslatom :
https://www.szivattyubolt.hu/pedrollo-top-multi-2

Nincs szívó cső, nincs levegősödés nem fagy el, szinte hangtalan, ha elfogyna a víz tilt az úszókapcsoló. Ja és persze a 3/4 es tömlő bőven elég :)
Köszönöm a tippet!
Mintha ez a masina maga alól szívná be a vizet. Arról van tapasztalat, hogy mennyire tolerálja ciszterna alján összegyűlt szmötyit? Régebben nálam szűrés nélkül folyt bele minden a tetőről, azelőtt pedig zárt szennyvíztartályként funkcionált.
Ha jól látom, a Top 2 és 3 csak karakterisztikában tér el egymástól. Ha áramot kap, egyből nyom is (ha az úszókapcsoló éppen engedi). Ha trutymós a ciszterna alja, akkor jól jöhet az Evo. A Tech modell pedig automata (nyomásvezérelt) kialakítású, pl. kerti csaphoz (az se butaság).
Vagy félreértelmeztem valamit?
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
171 hozzászólás Oldal: 8 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég