Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 3 / 12
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 Következő
Sziasztok! Bekötöttem. De csak "pisili" a vizet. Nagyon kicsi a nyomás. Colos, készre szerelt szívócsövet használok. 1 métert megy a vízszint alá. :( Mi lehet a gond?
http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=921
Előre is köszönöm a segítséget.
Levegőt s szív valahol. Ezek a "készre szerelt" cuccok inkább csak kitek :) többnyire. Miért nem volt jóm neked amit először írtam :?: :?: :?:
Addigra már megvették. De hol szívna levegőt? A vége a vízben. Ha valahol lyukas lenne, ott meg kifolyna a víz. Vagy nem?
Kicsit visszaolvasol pár ötletet találsz mi lehet a baj, de ha nagyon nem érsz a végére a problémának akkor kérek képet a beépített rendszerről aztán meglátjuk mit tehetünk. Persze ha a 10 méteres csőből csak 1 méter jut a víz alá akkor 9 méter van felette és ha ez még függőleges is akkor nagyon nem is kell az okokat keresgélni sőt az is szinte csoda hogy "pisil"
Az pedig hogy ahol bemegy a levegő ott a víz is kijön nem minden esetben igaz, sok esetben meg nem is látszik :) (pl a kútcsőben)
Tisztelt lali bátyó! Ásott kút. 80 centis gyűrű. A kút mellett akna. A felszíntől az akna 2,80méter mély. Ott a házi vízmű. Al-Ko HW802. A szívócső mellett belógattam egy spárgát súllyal. A vízszint 5,7 méterre van. A víz mélysége 2,5 méter. A szívócsövet 1 méterre lógattam a vízszint alá. Tehát kábé 6,7 méterről kell felszívni a vizet. Percenként kábé 20 liter víz jön.
A szomszédom áthozta a saját szivattyúját. Ugyan ez csak hidrofor nélkül. Plusz colos KPE csövet lábszeleppel. De az is csak úgy "pisilt" mint az enyém. Mi lehet a gond? Lehet ez jó így. Vissza olvasva találtam egy nagyon hasonlót az esetemhez. Ott a 15 liter/perc jónak számított.
Tehát a szintek elvileg jók. Már csak az a kérdés ez a 20 liter mekkora nyomás ellenében jön ki ? Vagy esetleg 20 méternyi fél colos kerti slagon ami ráadásul tömlőkocsin is van ?
Egyenlőre próbából egy kábé 6-7 méteres 3/4-es slagot tettem rá. Azon produkálja. Lehet ez a szivattyú ennyit tud? Hétvégén kipróbálom a felszínen, hordóból, hogy mit produkál.
Papíron ezt kéne tudnia :

alko.jpg
alko.jpg (49.98 KiB) Megtekintve 5346 alkalommal.
Nekem ez sajnos "kínai".
Üdv.
Már néhány kérdésre adott válaszát áttekintettem hasonló ügyben, de mégis volna kérdésem, hogy teljesen letisztuljon a dolog mert szeretném jól kiépíteni a rendszert.
A kérdés: az ásott kút amiből a vizet szívná a szivattyú kb. 30m-re van a helyiségtől ahová szeretném berakni a szivattyút (mert szeretném zárt száraz helyen elhelyezni), gondot jelent-e a távolság egy kb.750w-os szivattyúnak?
Nem egyenes úton jönne a víz, van egy pár hely aholkanyarodik a cső.
Nem javaslom bármekkora teljesítményű is a szvattyú. Bizonyos szabályok betartása mellett megfelelő feltételek esetén működne de ezer probléma forrása is lehet.( pl egyenletesen és folyamatosan emelkedő szívócső a szivattyú felé és néhány méternél nem nagyobb szintkülönbség a szivattyú és a víz szintje közt stb ) de ne bonyolítsd a dolgot vegyél búvárt.
Bocsánat. Nem egyértelműsítettem, lehet. Hidrofort szeretnék. Tanyán lakunk a feleségemmel és automata mosogépet szeretnénk venni de ehhez kellene a házi vízmű. Valamint ezáltal legyen víz az épületben. De ettől fügetlenül vettem az adást. Úgy döntöttem ások aknát a kút mellett és ott lesz a szivattyú (hidrofor). Azért van még kérdésem. 120cm mély akna elég? Egy átlagos hidrofor 50-60cm magas és a szivattyú a tartályon van. Nem fagyveszélyes? Milyen legyen az akna fedlapja? Szükséges kibetonozni? Egy raklapot gondoltam alátenni a hidrofornak a földre, hogy ha szivárog egy kis víz az aknába akkor ne érje a hidrofort. Minden információt köszönök.
Mélységben az 1,2 méter elég. A fedlap viszont jó ha szigetelt és az akna ajtó is. Én mondjuk egy raklaptól ami elkorhad azért valami igényesebb megoldást keresnék a szivattyú alá, ha mást nem bontott téglákból térkőből kiraknám a szivattyú alatti részt. Az aknát is lehet falazni betonozni vagy valami előre gyártottat venni. De lehet ásott kút (vagy búvár) szivattyút is venni és máris nem kell akna, a tartály és a vezérlő pedig mehet a házba.
intelpentium írta: A szívócsövet 1 méterre lógattam a vízszint alá. Tehát kábé 6,7 méterről kell felszívni a vizet. Percenként kábé 20 liter víz jön.
A szomszédom áthozta a saját szivattyúját. De az is csak úgy "pisilt" mint az enyém.

Induláskor van a cső vége 1 méterrel a vízszint alatt. De amikor beindítod és üzemelteted, akkor mi van? Ez már a kút utántöltő képességétől függ, tehát nem a nyugalmi, hanem az üzemi vízszint spárgás mérése lenne az érdekes. Véletlenül nem "szürcsöl" közben?
Ez a búvárszivattyús megoldás nem bonyolultabb egy kicsit? Egyébként a rohadással én is számoltam, de több oka is van amiért ezt válsztottam. 1. Ez állt rendelkezésre 2. Nem kerüt pénzbe 3. Hamarabb kiszárad az akna 4. Albérlet és amennyi ideig itt lakunk előreláthatólag addig a raklap is kitart 5. Mobil, bármikor módosítható.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 Következő
171 hozzászólás Oldal: 3 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron