Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
114 hozzászólás Oldal: 8 / 8
Köszi,
ha nem baj zargatlak meg tudatlan kerdesekkel, a leirasaban nem igazan talaltam erre valaszt...

ennek hidrofornak a tetejen van egy 3/4´´ es csatlakozas az mire van? ott lehetne nyomasmerot csatlakoztatni ra?
mert a Varem gyarto honlapjan van hozza de 1/4´´es csatlakozoval...

van egy masik sima kis szelep gondolom az a nyomas beallitasara van...

És a fő kérdés:)

van erre vmi trükk hogy a nyomaskapcsolot mekkora nyomasra kell beallitani vagy csak nezzem hogy mar mikor nem jon megfelelo mennyisegu viz es arra a nyomasra allitsam be?
Pár kép sokat segítene. A nyomás kapcsolót nem kellene piszkálni mert abból többnyire bajok szoktak lenni. Alap esetben 1,5 nél indít és 2,8 nál kapcsol ki. Fontos hogy a szivattyú max nyomása alá 1 barral kellene beállítani a kikapcsolási nyomást.
-Ez egy "hiánypótló" szerkezet, és nem kellene elvárni tőle azt a komfortot amit egy vezetékes vízközmű szolgaáltatás ad.
Kedves Lalibátyó! Házi vízmű szívó oldali bekötésével kapcsolatban lenne egy tisztázó segítség kérésem: kútról működő házi vízműről van szó; mivel a kút vízhozama + vízoszlop magassága nem megfelelő, ezért a vízmű (ami egy 2m mély szuterénben lesz elhelyezve) és a kút közé egy IBC tartály lesz beiktatva.
Kérdés az lenne, hogy egy AL-KO 3000es vízmű képes-e a 35m vízszintes távolságra + 2m mélységben (vízmű fele leejtve) tehát összesen 37m ről felvenni a vizet?

Vízszerelő szerint igen/// Vízmű bolt szerint MAX. 8m re lehet csak a vízműtől az IBC puffer tartály???!!!

Köszönettel,

József
Hú itt nem mindent értek de lehet sokat dolgoztam ma és elfáradtam.
ezért a vízmű (ami egy 2m mély szuterénben lesz elhelyezve) és a kút közé egy IBC tartály lesz beiktatva

vízmű és a kút közé tartály szívó oldalon :?:
Kérdés az lenne, hogy egy AL-KO 3000es vízmű képes-e a 35m vízszintes távolságra + 2m mélységben (vízmű fele leejtve) tehát összesen 37m ről felvenni a vizet?

Szerintem ez nem 37 ről veszi a vizet hanem 2 méterről ami 35 méter messze van. Ez esetben ha folyamatos az emelkedés a szivattyú felé akkor fog még működni, vagy ha nem akkor nem a 2 méter függőleges és 35 méteres távolság lesz az oka.
Köszönöm a választ. Aggályaim és az ismételt ásás megelőzése végett csak még egy pontosítás:

Én is reménykedek, hogy a házi vízművet nem fogja nagyon megterhelni a 37m távolságú tartályból, vízszintesen érkező víz. Ennek a 37m -nek az utolsó 2m-re az a függőleges rész ami a házi vízmű fele leejt, mivel azt a pincében kerül elhelyezésre.

Talán a csatolt ábra segít fellebbenteni a fátylat a homályos és laikus elbeszélésemről :)

Előre is köszönöm ha még egyszer ránéz a problémámra.

Csatolmányok

Sejtettem hogy valami ilyesmi csak nem ez volt leírva. Tehát a rendszer úgy működne hogy egy búvár töltöget egy tartályt (ciszterna) amiből egy házi vízmű veszi a vizet és ellátja a fogyasztási helyeket. Klasszikus megoldás nincs ezzel semmi baj.
Amivel a baj van vagy lehet belőle de ezt írtam is :
ha folyamatos az emelkedés a szivattyú felé akkor fog még működni

Viszont a rajzon nem ez van és leírva sem ez van megint.
Ennek a 37m -nek az utolsó 2m-re az a függőleges rész ami a házi vízmű fele leejt

már pedig ami a szivattyú felé lejt abban benne maradhat a levegő ami bizony megkeserítheti az életet. Ha nem biztosítható a folyamatos emelkedése a szívó csőnek, (az nem baj hogy változik az emelkedés mértéke de mindig emelkedjen,) akkor jobb ötlet felnyomni a vizet abból az ibc ből mint felszívni belőle. Egyébként is sokkal biztosabb megoldás a működés szempontjából nyomni a vizet mint szívni.
Nagyon szépen köszönöm a választ! Nem kell ássak ismét! Huh!

A 37m-ből 35m-en emelkedni fog a vízcső a házi vízmű fele, csak az utolsó 2m-en lesz függőleges. Remélem azért így nem lesz levegős.

Szép maradék hétvégét!
Sziasztok!
Nem tudom pontosan jó helyre írok-e. Van egy kutam, amibe beszereltünk egy házi vízművet. A mosógépre szeretném a vizét rákötni, viszont úgy hallottam kell vízlágyító hozzá. A kérdésem az lenne hogy milyet érdemes venni, és télleg megvédi-e a mosógépet nem valami humbug dolog....neten találtam polifoszfátos szűrőt pl de egyéb info nélkül nem merem megrendelni.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Sokkal nagyobb probléma a víz vastartalma mint a keménysége. Ha kemény a víz akkor csak több mosószer kell, ha vasas akkor minden ami fehér volt az majd sárga lesz. Felesleges kiadások helyett meg kellene először vizsgálni a vizet (nem lesz olcsó még egy kémia sem) és annak ismeretében eldönteni hogy mire van szükség.
114 hozzászólás Oldal: 8 / 8