Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
10 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Köszöntök minden tagot!
Első hozzászolásomban segítséget kérnék.
Robix márkájú kertigéppel meghajtott motoros permetezőt szeretnék házilag kivitelezni.
Két darab gépem is van, így az egyik a vontató, a másik pedig a pótkocsiba, a permetezést
oldaná meg. Várom az ötleteket, vagy a már megvalósított megoldásokat.
Köszönöm
Az első ötletem Kiskőrős, Soltvadkert és környékére egy kirándulás permetezés idején ötletmerítési céllal. Az ottani emberek bámulatos szerkezeteket tudnak alkotni ! Aztán beugrott, hogy nekem a magasnyomású mosóm már megmozgatta a fantáziám ilyen célra, csak azt a 10-15 tőke szőlőt és 5-10 gyümölcsfát a háti permetezővel is elgyőzöm kényelmesen.
De komolyra fordítva a szót szántóföldi, szőlő, vagy gyümölcsfa permetező az amit építeni szeretnél ?
Köszönöm hozzászólásod!
75 db gyümölcsfa a telken és 1 ha oltványszőlő, a tőkéket nem számoltam össze.
A szőlő 2 m-es sortávval lett telepítve. Tehát a motoros permetező ezekhez kellene.
Mialatt írom e levelet egy katicabogár szállt a kezemre. Két pettyes, tehát még
a kamaszkorát éli, kivittem a zöldbe és eleresztettem. Írom ezt azért mert nem vagyok
híve annak, hogy állandóan méregfelhőbe éljünk, de ha szüretelni akarunk muszáj a
vegyszeres védekezés.
A hálón szétnézve találtam csodaszerkentyűket csillagászati árakkal, de szerintem
egy kis okosság kellene, amit többen összedobhatnánk és így lehetne más megoldás is.
Tisztelt "bartajo"

Az utolsó mondatod elolvasása után azonnal ez jutott az eszembe: "közös lónak túrós a háta".
Egyébként az ötlet nem rossz, (nekem van egy -BRIGS motoros szivattyúm 10 E ftért eladom ha kell). Ha tudsz rátenni egy kisebb teljesítményű kompresszort, még jó is lehet. Könnyű a csere, mivel ékszíjas megoldású.(teherautó kompresszorra gondolok).
üdvözlettel

Bellami
Bellami !
Kaphatnék pár jobb képet a szivattyúdról ? Engem lehet érdekelne !
Üdv !
T. lalibatyo

Megpróbálok képet csinálni róla és feltenni. Ha nem sikerül, úgy küldök más email címet.

üdv Bellami
T. lalibatyo

Nem sikerült feltennem a képeket. A "belapapa@gmail.com"-on várom soraidat és onnan eltudom küldeni a képeket.

üdv Bellami
Bellami ! Őseinktől öröklött közmondás találó, ismerem, értem, de nem adom fel.
Képküldésről: az adott képet fel lehet tölteni a kepfeltoltes.hu oldalra, majd innen
kapsz egy linket, ezt a linket beírod, beileszted a hozzászólásodba és lalibátyó csak
kattint egyet a linkre a hozzászólásba és máris láthatja. Ennyi!
lalibátyó ! Késve, de válaszoltam, kérlek nézd meg a vezérlőpultba levelemet.
Amikor ezt a témát megnyitottam, reméltem hogy nagyobb a mozgás itt az EZME
fórum házatáján. Ha mégis valakit érdekelne a saját ötletem szívesen küldök rajzot a
kapott e-mail címre.
Érdekelne, vennék kevésbé használt Maruyama MS100E telepíthető permetezőt.
Vagy ezzel kapcsolatos véleményeket is szívesen olvasnák.
Bartajo !

Jó hírt küldtem de most ne késlekedj elolvasni !
Elnézést a Többiektől az off-ért !
COMET elektromos és benzinmotoros telepíthető permetezők.
10 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron