Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
664 hozzászólás Oldal: 45 / 45
Dávid Angyal írta: Szia! Elméletileg annyi , hogy az u alakú pöcköt szépen kihúzod hátrafelé persze a nyomást előtte engedd el. Ha a pöcök kint van felfelé kijön. Veszel bele 4K ért másikat.

hmm, szia, köszi! igen, lehet h erre szorulok majd, de kipucolni nem lehet?
mert amennyire láttam inkább 8-15e között vannak az ilyen típusú légtelenítők...
Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Tönkrement a gázkazánom amit mindenképp cserélni kell. Nyitott rendszerben működött, radiátorokat fűtöttem vele. A rendszerhez van kapcsolva egy vízteres kandalló.... és itt kezdődik a probléma. Az új kombi kazán már zárt rendszerű lesz. Van valamilyen mód arra, hogy a kandallómat is bele tudjam kötni a zárt rendszerbe? Mi történhet, ha beleköttetem?
Ha valaki tud valamilyen trükköt, kérem ossza meg.
Előre is köszönöm!
Szia! Elég sok mindent kell alakítani rajta. A plusz nyomást el kell tenni valahová! Itt számolni kell hogy hová táguljon a víz amit melegítesz.
Tehát
1: Tágulási tartály kell a rendszerednek megfelelő literszámú!
Ha megforrna a vized azt el kell vezetned valahová, mert ugye a kandallóval nem nehéz megforralni pl áramszünet esetén.
Tehát
2: biztonsági visszahűtő kell a rendszerbe
De mivel elengeded a forró vizet kell egy szerkezet ami visszapótolja
Tehát
3: automatikus kazántöltő kell
Kell egy biztonsági szelep
Esbe szelep ha eddig nem lett volna

Vagy a másik lehetőséged, hogy indirekt tárolót fűtesz vele és akkor maradhat nyitott a kandallód. A gázzal való fűtésed is gazdaságosabb így. Kevesebbet kapcsol ha a tárolót fűti.
Ezt ugy oldod, hogy a tároló vizét a gázkazán fűti, innen megy a radiátorokba is, a csőspirálban meg a kandallód megy ami szintén a vizet melegíti és adja le a hőt spirálon át.

Ki kell számolni mi a gazdaságosabb neked.
Kedves Dávid!
Nagyon köszönöm a segítséget!
664 hozzászólás Oldal: 45 / 45