Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
750 hozzászólás Oldal: 45 / 50
Előző 1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50 Következő
Dávid Angyal írta: Szia! Elméletileg annyi , hogy az u alakú pöcköt szépen kihúzod hátrafelé persze a nyomást előtte engedd el. Ha a pöcök kint van felfelé kijön. Veszel bele 4K ért másikat.


hmm, szia, köszi! igen, lehet h erre szorulok majd, de kipucolni nem lehet?
mert amennyire láttam inkább 8-15e között vannak az ilyen típusú légtelenítők...
Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Tönkrement a gázkazánom amit mindenképp cserélni kell. Nyitott rendszerben működött, radiátorokat fűtöttem vele. A rendszerhez van kapcsolva egy vízteres kandalló.... és itt kezdődik a probléma. Az új kombi kazán már zárt rendszerű lesz. Van valamilyen mód arra, hogy a kandallómat is bele tudjam kötni a zárt rendszerbe? Mi történhet, ha beleköttetem?
Ha valaki tud valamilyen trükköt, kérem ossza meg.
Előre is köszönöm!
Szia! Elég sok mindent kell alakítani rajta. A plusz nyomást el kell tenni valahová! Itt számolni kell hogy hová táguljon a víz amit melegítesz.
Tehát
1: Tágulási tartály kell a rendszerednek megfelelő literszámú!
Ha megforrna a vized azt el kell vezetned valahová, mert ugye a kandallóval nem nehéz megforralni pl áramszünet esetén.
Tehát
2: biztonsági visszahűtő kell a rendszerbe
De mivel elengeded a forró vizet kell egy szerkezet ami visszapótolja
Tehát
3: automatikus kazántöltő kell
Kell egy biztonsági szelep
Esbe szelep ha eddig nem lett volna

Vagy a másik lehetőséged, hogy indirekt tárolót fűtesz vele és akkor maradhat nyitott a kandallód. A gázzal való fűtésed is gazdaságosabb így. Kevesebbet kapcsol ha a tárolót fűti.
Ezt ugy oldod, hogy a tároló vizét a gázkazán fűti, innen megy a radiátorokba is, a csőspirálban meg a kandallód megy ami szintén a vizet melegíti és adja le a hőt spirálon át.

Ki kell számolni mi a gazdaságosabb neked.
Kedves Dávid!
Nagyon köszönöm a segítséget!
Üdv!

Jelenleg egy pacsai, kb 30kw-os vegyestüzeléű kazánnal fűtjük a kb 120m2 családi házat. Zárt rendszer, 1 keringető, 15 lapradiátorral.
Most tervezzük egy 1500 l-s puffertartály beépítését, illetve 4 fűtéskör kialakítását, hogy ha pufferről megy a fűtés, akkor ahol kevesebbet tartózkodunk ott felesleges maximumon fűteni, valamint jobban szabályozható az egész fűtés.

A puffer töltésnél vagyok kicsit elbizonytalanodva. Nézegetem egy ideje a drága (pl Laddomat 21-60) illetve az egyszerűbb, termosztatikus keverőszelep vagy kazánvédő szelepes megoldásokat csak nem világos:
- gravitációs keringést mindenképpen biztosítani kell a kazán és a puffer között, vagy a kazánt teljesen kilehet, ki kell zárni akkor ha már lejesen elaludt a tűz és csak a pufferről megy a fűtés
- ha nem kell kizárni, nem veszik el sok hő a hideg kazánban?
- kihűlt kazán esetén a termosztatikus keverőszelep teljesen elzárja a pufferből visszatérő áramlást vagy pont a gravitációs miatt megmarad.
Vagy ez hogy működik?

Előre is köszi!ű

Krisz
A puffertartály visszaáramlás kérdéshez (Kotec):
Sajnos meg kell akadályozni a visszaáramlást. Ehhez a legegyszerűbb a szivattyú. Pl. a "futesuzlethaz" oldalon van rá példa, de pl a Vaillant "Rendszertechnikai megoldások..." alatt is. A keverőszelep már valószínűleg szivattyút igényel.
Üdv!

A kazán és puffer között lenne egy kazánvédő keverőszelep egy szivattyúval, a puffer bemenőn visszacsapó szeleppel. A szivattyú egy termosztáttal vezérelve. A puffer feltöltő ága így - nagy vonalakban - elég lennel?

A fűtő körön visszacsapó, szivattyú, keverőszelep, 4 körös osztó, az osztón motoros szelepek amiket szobatermosztát vezérel.

Ha kazán már nem megy, a töltőszivattyű áll, fűtéskör szivattyúja dolgozik, a kazánba van visszakeringés?
Szia! Ha megfelelő helyre van betéve a lengőnyelves akkor nincs visszaáramlás.
fűtésk.jpg
fűtésk.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 7876 alkalommal.

Esetleg így?
Szia!

Igen jó.
De 2 észrevétel. A tágulási tartály 1700 liter vízzel számolva 2 méteres szintkülönbséggel már kicsi! Már 163 literre jött ki!
A tágulásit szivattyú elé kell kötni , puffer után.
Szerelvényt nem szabad a vezetékére tenni de hidd el kell. (csak szedd le a kart! Nem kell a teljes rendszert leengedni)
A füsthős indítás jó de ki kell egészíteni még egyel mert a füstöd nem éri el a beállított pl 240 fokot attól még a parázs a kazánba képes megforralni a vizet. Így plusz indítást tegyél bele kazánhőfokra is!

Dávid
Írtam egy pü-t.
Kedves Szakértők!
Nekem csak az lenne a kérdésem,hogy egy friss,de rosszul kivitelezett központi fűtés rendszernél én mint károsult kihez fordulhatok segítségért aki valóban szakértelemmel bíróan feltárja a valós hibákat és segít a továbbiakban? Ki fogja nekem a rossz rendszert megcsinálni?Mik az esélyeim ilyen esetben?
Számítok a segítő hozzászólásokra.
Köszönettel.
Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni a sok információt és segítséget amit tavaly kaptam.
Saját kezüleg építettem meg a zárt fűtési rendszerem, Faelgázosító - ESBE - Puffer - Keverő szelep - Osztó - Radiátorok (tágulási, légtelenítők, biztonsági szelep, szivattyúk, stb)
Nagyon szépen dolgozik a rendszer viszont ha hagyom lehűlni, lelevegősödik valahol a gépházban, egy része felmegy a legfelső radiátorhoz, de egy része szerintem a kazánban reked. Arra gyanakszom hogy valamelyik kötés nem 100%os és ott a lehűlés közben ahogy "zsugorodik" a víz vákuum keletkezik és levegőt szív be. A másik ötlet hogy rossz értékre állítottam a tágulási tartály előfeszítését és ez okozhat gondot. Hogyan álljak neki szerintetek? 1000 literes puffer, 8 radiátor (átlag 1400x600) 34kw os kazán és kb 150m 5 rétegű cső, 100 literes tágulási, a gépészet az alaksorban van ahoz képest kb 4m magasan a radiátorok. 20 fokos víznél 1 bar a nyomás a kazánon, ha a puffer is tele 80 fokos vízzel kerek 2bar.
Sziasztok!

Szeretném 2 szintes házamban a régi gravitációs fűtést korszerűsíteni.

A háztól a kazánok külön kazánházban vannak, kb 4 méterre a háztól.
Az új rendszert úgy szeretném megvalósítani, hogy külön előremenő/visszatérő párost vinnék a kazánháztól az emeletig és egy másik párost a kazánháztól a földszintig.

A két kört két szivattyúval hajtanám, amik egy puffertárolóból vennék a vizet.
Mivel vegyestüzelésű kazán is van, ezért a nyitott rendszert mindenképpen szeretném meghagyni, viszont mivel két gerincvezetékem van az a kérdés, hogy elég-e, ha az emeleti előremenőbe kötöm be a kiegyenlítő tartályt?

Tudom, hogy ideális a kazánház padlásán lenne, mindenféle szivattyú előtt, de sajnos a kazánház jóval alacsonyabb. mint a fűtési rendszerem legmagasabb pontja.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, József
Üdv!
A tágulási tartályt a primer kazánkörbe (kazán-puffer) kell bekötni, a visszatérő ágba, lehetőleg a puffer után, a szivattyú elé. A nyitott kiegyenlítő tartálynak a fűtési rendszer legmagasabb pontja felett kell lennie. Nem lenne gond, ha a puffer nem lenne közvetlen kapcsolatban a szekunder (puffer-fűtőtestek) körrel, tehát a primer és a szekunder vízkör hidraulikusan külön rendszert alkotnak, egymástól elkülönítve. Ehhez a pufferben egy hőcserélő beépítése lenne szükséges, de ez semmiképp sem szerencsés megoldás. Így viszont marad a fűtési rendszer legmagasabb pontja feletti elhelyezés, ami gyakorlatban a padláson van. Érthető, mert ha egy nyitott tágulási tartályt a fűtési rendszer legmagasabb pontja alatt helyezel el, akkor a felette lévő vízmennyiség kifolyik rajta keresztül.
Ebben az esetben annyit tehetsz, hogy a kiegyenlítő tartályhoz menő csöveket is átviszed a házba és felvezeted a padlástérbe, vagy átalakítod a rendszert zárttá.
A nyitott rendszer tágulási tartályának nem csak a hőtágulás miatti vízszintmozgás kiegyenlítésében van szerepe, hanem megforrás esetén a gőz szabadba jutását és a gőz által felhozott vízmennyiség felfogását és visszavezetését a rendszerbe is biztosítania kell. Ezt a szekunder körben nem tudja ellátni.

Nyitott tágulási tartály bekötése:

Biztonsági felszálló vezeték, mérete legalább 1”-os, elzáró nélkül kell a
fűtőberendezés előremenő vezetékéhez csatlakoztatni.
Biztonsági leszálló vezeték, mérete legalább 3/4”-os, szintén elzáró
nélkül kell a fűtőberendezés visszatérő vezetékéhez csatlakoztatni.
Túlfolyó vezeték, mérete legalább 1”-os, elzáró nélkül kell szabadba
vezetni, vagy csatornába kötni.
Jelző, vagy töltő vezeték, mérete legalább 1/2”-os, ezen keresztül kell
feltölteni a tartályt. Ezen a vezetéken viszont kell elzáró (golyóscsap).
Előző 1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50 Következő
750 hozzászólás Oldal: 45 / 50

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég