Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Teraszépítés előtt állunk,ami 4,6 x 2,5 m alapterületű lesz és ~55 cm magas Elképzelés szerint:
- 60cm mély, 30cm széles alap (agyagos kemény talaj van), 8 db 12-es betonvas körben, 50 centiméterenként kengyel 8-as betonvasból, vasalat belekötve a házalapba. Függőlegesen 12-es vasak lesznek 50 cm-ként.
- erre kerül 2 sor 30-as zsalukő (vízszintesen 12-es vas 2db, függőlegesek a fentiekkel megegyező.
- feltöltés: föld, minimális betonhulladék és a teteje zúzott kő tömörítve
- a felső réteg kb 10 cm beton lesz vashálóval

Késő ősszel kerül majd a teraszra fedés is (fa szerkezet, cserépfedéssel).

Kérdéseim:
- van valamilyen probléma a méretezéseimmel?
- alap/zsalukő feltöltés/ felső betonréteghez milyen receptet javasoltok? Házi keverés lesz. Utánanéztem, de jelenleg nem tudom melyiket alkalmazzam, ezért kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, javaslatokra, hogy melyik milyen recept alapján legyen.
- hőszigetelés: a ház és a terasz közé milyen szigetelést kell tenni? A terasz kb 30cm-rel alacsonyabb lesz, mint a lábazat.
- Vízszigetelés: hova és mit? Gondoltam itt kátrány helyett folyékony fóliára (mert az van itthon).

Köszönöm előre is a segítséget!

üdv
Gábor
T. hgabor! Idén nyáron láttam egy negatív példát, röviden elmondom a tanulságot.
Mennyi lesz a feltöltés, jól van-e tömörítve, mert kicsit meg fog süllyedni. A betonhálót a beton alsó szintjéhez 1-2 cm közel kell tenni. Vízszigetelés, burkolat rétegei fagyállók legyenek, nehogy ledobja a burkolatot. Teraszról lejtés szükséges a szabadba.
A hőszigetelés a terasz beton és a házfal közé egy csík, ahogy padlófűtéshez is alkalmazzák.
A terasz fedés vízelvezetése kerülje el a terasz alapot, kb. 3 m-re.
Minden jót kívánok!
Üdv Mindenkinek!

Véleményekre volna szükségem:

28m2-es cseréptetős teraszt építünk, mely 25cm széles, 90 cm mély vasbeton alapzaton áll, rajta 10 cm vastag dróthálózott aljzatbeton.

A terasz hátsó fala 9,5 méter hosszú, amelyen 20x50x25- ös zsalukőből 2 méter magas pilléreket állítottunk fel és betonoztunk be vasalattal együtt a következő osztásban:2m, 1,66m ; 1,66m ; 1,66m.
Erre a hátsó falra kerülne a terasz tetőszerkezetét tartó hátsó gerenda, 12x12cm vastagságban.

a. megoldás) A pillérek közötti tér kitöltését egyszerű falazattal szeretném megoldani, mely csupán a szomszéd felé való átláthatóságot hivatott megakadályozni. A falazat vakolva, majd gördülő nemesvakolattal színezve lesz.
Ebben az esetben a választás a LeierPLAN 12 N+F (12x50x24,9) téglára esett. Kérdésem, hogy ez a téglatípus alkalmas volna-e az én céljaimra? A termékkatalógus ugyanis azt írja, hogy "nem teherhordó falazat készítésére". Nálam -azt gondolom- a fő terhet a pillérek viselnék, a falra fektetett gerendát is ezekhez dűbelezném, de a szelemenek által kisebb méretű terhelés nyilván a tartó gerendán keresztül a falazatot is terheli.
b. megoldás) Kisméretű bontott tömör téglából falazzuk fel, kifugázzuk, lekezeljük és kész. Vakolás, színezés nincsen.

Ki mit javasolna?
Köszönettel, üdv: Tono
Sziasztok !
Tudnátok segíteni néhány hasznos tanáccsal Nekünk. A képen látható teraszt szeretnénk átreformálni olyan értelemben, hogy balról a ház teljes széléig megnagyobbítani, az egész egy nagy terasz legyen. Persze a lépcső is megszűnne az elképzelésem szerint. Hogy is kivitelezhető ez, hogy két terasz összeépíthető legyen ?

Köszönöm a választ.
Üdv
Heni

Csatolmányok

4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég