Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
41 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Sziasztok!

Nálam is volt ilyen probléma wc-vel, Én körbehúztam a kagylót sziloplasztal ( nem akril) és megszűnt a bűz!
Szaniter sziló kb 800 ft egy tubus, nem kell hozzá drága holmi!
Sziasztok!
Mi egy panel legfelső negyedik emeletén lakunk. A wc lehúzása után rendben elkezd feltöltődni a tartály, de a vége felé amikor már majdnem teli van a csőből hangos búgó nyöszörgő hang jön ( amúgy ez a Dömötör márkájú víztakarékos tartály van feltéve). Tudja esetleg valaki, hogy ez miért van, és mit lehet ellene tenni?
Üdv!
Elzáró szelepek mikor már megkopnak szerkezetileg esetenként hangot szoktak adni. Ez azért van mert a belső szerkezetük mint egy síp úgy múködik. Nagyon sokféle hangra képesek a sípolástól a dübörgésig. Mivel itt sok "trükközésre" nincs lehetőség ( egy úszó nyitja zárja a szelepet) így talán egy szétszedés vízkőtelenítés összerakás segítség lehet, de inkább egy csere lesz ami megoldja a bajt.
Köszönöm a tippet lalibatyo, kipróbáltam és rendbe jött. :)
Sziasztok!
Mi nem régen vettünk vettünk egy házat, be vallom a környezete illetve régi stílusa miatt nagyon megtetszett. Használható volt de a párommal úgy gondoltuk némi felújítás rá fér. hangsúlyozom hogy némi. Az ingatlanos megnyugtatott minket a felöl hogy a ház alapjaiban véve rendben van, vezetékelés, vízcsövek, szennyviz, stb .... hát a beköltözésünk után 1 hétig így volt. Aztán jöttek gondok ... kb mint abban a a filmben a Pénznyelőben ... a Wc eldugult nem is mondom mivel jár ha kiönt a wc csésze,a csövek zakatoltak (és 1-2 helyen a nagy rezonanciától eltörtek csövek) a falak eláztak ... kihívtuk a dugulás elhárítás céget (http://szer-vizexpressz.hu/) majdnem agyvérzést kaptak mikor meglátták hogy mi történt a házba. Kezdtük a dugulás elhárítással, csatornázással, és mellé a wc tartályt is lecserélték nekünk ... és a többi és a többi .... Hálisten hamar rendbe hozták nekünk a kecót. Szorgalmasak voltak fiúk :-) Azóta rendben van minden a házzal és boldogan élünk benne wc szag nélkül és a csövek sem zakatolnak már falba :)
Sziasztok!

Szeretném kicserélni a régi alsó kifolyású WC-t újra és kérdezném,hogy gond-e,ha nem csavarozom le,hanem csak ragasztóba tenném bele? Mikor kimozdítom a csészét az aljában lévő víz lefolyik a csatornába vagy szétfolyik a járólapon? Méretben a különböző típusok között mekkora az esetleges méretbeli eltérés,ez csak azért érdekelne,mert nem lenne jó,ha a lefolyó vagy a WC tartályból jövő cső becsatlakozási pontja jó pár centivel arrébb lenne a kelleténél? Mennyire "necces" ezt a cserét megcsinálni? Hívjak inkább szakembert?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:Zerfo
Szia!

Lehet ragasztóba tenni a wc csészét, de ha valami dugulás, szivárgás miatt le kell szerelni, néha a csésze látja a kárát. A duguláselhárítók szokták a legtobb kárt tenni ilyenkor, nincs türelmük kivágni a ragasztóból, inkább ütögetik, rugdossák a csészét, hogy kibillenjen a helyéről és akkor nem egyszer megreped a csésze alja. Ezért természetesen nem vállalnak felelősséget, nekik a lefolyóhoz kell férniük. Ha jó az alap és nem billeg a csésze, én a csavarra beszélnélek rá, bontható csatlakozás. A bűzelzáróban lévő víz a mozgatáskor részben ki szokott folyni, csak a szerencsén múlik, hogy éppen a csőbe ereszt, vagy mellé. Ha előtte kitisztítod a wc-t, akkor csak tiszta víz folyik ki belőle, ezt meg fel lehet törölni.
A csatlakozásoknak elvileg stimmelnie kellene, de ritka, hogy pont olyan méretűt fogsz kapni amire szükséged van, általában illeszteni kell az új wc csészét, kis eltérések elő szoktak fordulni. Mennyire necces? Szerencse és felkészülés kérdése.
Ha nincs kedved kínlódni vele, inkább hívj szakembert.
Szia!

Köszönöm a gyors segítséget. Azt hiszem neki esek magam.
ondjuk én a WC-t le szoktam furni és lecsavarozni. De sziloplasztal is tökéletesen le lehet rögzíteni. Én gipszel nem szeretek rögzíteni mert nálunk a család izeg mozog a wc-n és csak azt veszem észre hogy elindul minden irányba. De lekopogom WC csészét még nem törtem el.
Szia!

Köszönöm majd észben tartom.
És azért is jobbnak tartom a az álltalam említett rögzítési technikákat mert nem támad az égtelen büzz amiért napokig szelöztetni kell.
Az alsó kifolyású WC. csésze környékén terjengő kellemetlen illatokért az ültető gumi hiánya vagy sérülése a felelős.
Bővebben: http://www.dugulaselharitas.net/wc-ulteto-gumi.html
Sziasztok, ismét csak segítséget kérnék Geberit AP 112 tartály van a wc-ben lehúzós rendszerben. Valahogyan beállítanám hogy ne engedjen le minden öblítésnél teljes vízmennyiséget, de egyszerűen nem találom, hogy mit kellene vele csinálni. Remélem van már valaki aki látott ilyet szétszerelve, mert nagyon bosszantó. Vagy esetleg csak bizonyos típusok tudják ezt?
Köszönöm a válaszokat.
Üdv!

Sajnos csak alacsonyra szerelés esetén működik az öblítés stop.

http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=HU_HU-hu_1&ch=53&p=78530
Szia, nagyon köszi a segítséget, nagyon reménykedtem pedig, mert rengeteg víz elfolyik így feleslegesen. Olvastam, hogy a Dömötör tudja ezt a funkciót, Geberit-nél sajnos alig találni róla információt.
41 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég